Görenler İnanamadı: Trump'ın Erdoğan'a Yazdığı Bir Mektup Basına Sızdırıldı

 > 
223PAYLAŞIM

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdiği bir mektup basına sızdırıldı. Söz konusu mektupta yer alan ve diplomasi diline uygun olmayan ifadeler görenleri şaşırttı. Diplomatik kaynaklar 9 Ekim'de yazıldığı belirtilen mektubun "çöpe atıldığını" açıkladı. 

ABD merkezli Fox Business Network kanalından sunucu Trish Regan, Trump’ın Erdoğan’a gönderdiğini iddia ettiği bir mektubu paylaştı. Mektubun 9 Ekim'de yazıldığı belirtiliyor.

Trump tarafından yazıldığı iddia edilen mektupta yer alan ifadeler ise şöyle 👇

''Sayın Başkan, İyi bir anlaşma için çalışalım. Binlerce kişinin katledilmesinden sorumlu olmak istemiyorsun, ben de Türkiye’nin ekonomisini mahvetmekten sorumlu olmak istemiyorum ve ederim de. Pastör Brunson konusunda sana bir örnek sunmuştum. Sorunlarının bazılarını çözmek için çok çalıştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratma. Harika bir anlaşma yapabilirsin. General Mazlum seninle müzakere etmek istiyor ve geçmişte hiç vermediği tavizleri vermeye niyetliler. Bana gönderdiği bir mektubun bir kopyasını gizli olmak kaydıyla iliştiriyorum.
Bunu doğru ve insani bir yolla yapabilirsen tarih senden yana olacaktır. Eğer iyi şeyler olmazsa seni sonsuza dek şeytan olarak göreceğim. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım''.

Amerika'nın Sesi Büro Şefi Herman, Mektup Beyaz Saray tarafından doğrulandı dedi.

Beyaz Saray muhabirleri de söz konusu mektubun doğrulandığını bildirdi.

Gazeteci Ahmet Hakan, mektupla ilgili üst düzey bir devlet görevlisiyle görüştüğünü belirterek, şunları aktardı:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir