Gördüğü Şiddet Yüzünden Ölmek Üzereyken Sevgiyle Yeniden Hayata Dönen Dünya Tatlısı Squish ile Tanışın!

2.9bPAYLAŞIM

Sevgi, yalnızca küçücük bir parçasıyla bile dünyayı değiştirebilir. Şiddete uğrayan ve nasıl olsa yaşamaz dedikleri dünyalar tatlısı köpek Squish, bunun en güzel örneği. Henüz bir yavruyken nefret dolu insanların vücudunda bıraktığı izleri taşımak zorunda kalan Squish, bir başkasının sevgisiyle yeniden hayata döndü...

Kaynak: https://www.instagram.com/apupnamedsquis...

Yaklaşık dört aylıkken barınağa getirilen Squish'in yaraları oldukça ağırdı. Küçük köpek hemen tedavi altına alındı.

Başının sağ tarafında büyük bir şişlik vardı, çenesini zar zor açabiliyordu ve yüzü büyük ölçüde deformasyona uğramıştı. Squish dilini bile zorlukla çıkarabiliyordu ancak bu içindeki sevgi dolu küçük canavarı durdurmaya engel değildi.

Squish, o güne dek gördükleri en dost canlısı köpekti; herkese öpücük vermeye çalışıyor ve o haliyle bile etrafa neşe saçıyordu.

Veterinerin tahmini, Squish’in hayvan ısırığı sonucu bu hale geldiğiydi. Antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlarla Squish’in yaraları tedavi edilmeye başlandı ve küçük köpek, tıbbi bakım alabileceği bir yere yerleştirildi.

Başlangıçta Squish’in başındaki şişlik azalıyordu ancak bedeni büyümeye devam ettiğinden bu kez de yüzü çökmeye başladı.

Çenesini neredeyse hiç açamıyordu ve yemek yiyemediğinden gitgide kilo vermeye başladı. Yaşadığı ızdırabı sona erdirmek için Squish’e ötanazi uygulamaya karar verdiler. Veteriner ötanazi öncesi bir başka uzmanın daha görüşünü almak istedi. Kim bilir, belki de Squish için yapılabilecek şeyler vardı…

Bu kez daha kapsamlı bir taramadan geçirilen Squish’in sonuçları ekibi oldukça şaşırttı. Çünkü küçük köpeğin yaraları zannettikleri gibi bir başka hayvanın ısırığı sonucu oluşmamıştı.

Kafatasında ve sağ üst çenesinde ciddi kırıklar olduğunu gören ekip, vücudunun geri kalanında benzer bir yaralanmaya rastlamadı. Bu da Squish’in yaralarına birilerinin kasten neden olduğunu gösteriyordu. Squish, bir 'insan' tarafından dövülmüştü...

Ameliyat olursa çenesinin işlevini az da olsa kazanma ihtimali vardı ama yaşama ihtimali de oldukça düşüktü. Üstelik küçük köpeğin birileri tarafından sahiplenileceği de kesin değildi.

Ne yazık ki, Squish'in durumunun belirsizliği ve çok küçük olan iyileşme ihtimali, onu ötanazi listesinden çıkarmaya yetmemişti. Ancak sessizce ölümü bekleyen bu tatlı köpek için bir mucize gerçekleşti. Squish'in getirildiği hastanede stajyer olarak görev yapan bir doktor, ilk görüşte aşık olduğu bu enerji topunu sevgiyle bağrına basmıştı.

Ötanaziden önce kucağında uyuttuğu Squish'in ölmesine razı gelemeyen Dr. Danielle Boyd, ne pahasına olursa olsun onu yaşatmaya karar verdi.

Squish, bir dizi ameliyat geçirdi ve iyileşme süreci hem küçük köpek hem de Dr. Boyd için oldukça sancılı geçti. Ama bu zorlu sürecin sonu güzel bitti; ameliyatlar sonuç verdi ve eskiden çenesini bile açamayan Squish, artık kolaylıkla bir tenis topunu yakalayabiliyor ve sert yiyecekler yiyebiliyor.

Squish, farklılıklarının onu özel kıldığı dünya tatlısı bir köpek...

Kendisine sımsıkı sarılan dostu sayesinde Squish iyileşmeyi başardı ama dışarda bir yerlerde ona zarar veren birileri olduğunu bilmek çok üzücü. Son dönemlerde, hemen hemen her gün hayvan istismarı ile ilgili haberler duyuyoruz. Lütfen, onların da sizin gibi bir canlı olduğunu ve tek ihtiyaç duydukları şeyin sevgi olduğunu unutmayın. Göstereceğiniz bir parçacık sevgi ile siz de Squish gibi pek çok yardıma muhtaç hayvanı kurtarabilirsiniz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arrukh-morsesthic

ben bu şiddeti hayal bile edemezken birileri uyguluyor.. hem de bir hayvana!! hem de el kadarken.. savunmasız, günahsız, tertemiz bir hayvana.. gaddarlığın, zalimliğin bu kadarı bir insan için bile fazla..!! allahım, hayvanlar için bir nuhun gemisinin vakti gelmedi mi?!! kurtar şu garibanları elimizden..

mehmet-furkan-yalvac

İdam

lethalking

gece gece içim cız etti nasıl bir ruh hali var bazı insanımsıların anlamak mümkün değil

insancik

Neden bunu yapıyorsunuz neden! Siz allahın cezası olmak için bile fazla kötüsünüz. Ciğeri beş para etmez alçaklar. Geberin, kendi pisliğinizde boğularak geberin. Köpekler bedeninizi parçalayıp lime lime etsinler. Aldığınız her nefes zarar ziyan. En alçak küfürler bile sizin adiliğinizi anlatmaya yetmez. Kahrolun kanı bozuk şerefsizler.

kedili-bir-ev

köpekler parçalarsa uyutulurlar beddua etmeyin gerçi bende ediyordum ama faydasız Allah merhamet versin içlerine yoksa onların başına bir şey geldikçe hınçlarını yine hayvanlardan cıkarıyorlar

domateslimagnum

Canınız cehenneme!

Görüş Bildir