Görüş Bildir
Haberler
Google, Gücünü Bilgisayardan ya da Telefondan Almayan Bir Sanal Gerçeklik Seti Üretiyor

Google, Gücünü Bilgisayardan ya da Telefondan Almayan Bir Sanal Gerçeklik Seti Üretiyor

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Google, çok yakın bir zaman içerisinde, bilgisayardan ve telefondan bağımsız bir görsel gerçeklik seti çıkarmaya hazırlanıyor.

Geçen haftalarda şirketin Sanal Gerçeklik ürünleri ile ilgili dedikodular iyice arttı. The Financial Times, Google'ın Samsung Gear VR'a rakip olarak, telefon temelli bir ürün çıkarabileceğini söyledi.

Son aylarda Google'ın Sanal Gerçeklik bölümünde Cardboard ve Project Tango gibi projeler ile oldukça hareketli günler yaşanıyor. Bu projeler şirket dışındaki kişilere ve Sanal Gerçeklik ekipmanı üreticilerine kendi sistemlerini üretme imkânı sağlıyor.

Aynı zamanda Google'ın yayınladığı iş ilanları da sanal gerçeklik ekiplerine lider pozisyonunda mühendis aradığını gösteriyor. Bu ilanlarda üretilecek ürünün yüksek performanslı, pil gücü ile çalışan ve oldukça detaylı bir ürün olacağı belirtiliyor.

İlanda 'Pil gücü ile çalışan' yazılması ise önemli bir detay. Çünkü bu ifade, cihazın bilgisayar ya da telefondan bağımsız olarak çalışacağını gösteriyor. Bu durum ise sektörden oldukça farklı bir cihaz olacağının ve hatta sektöre hükmedeceğinin bile habercisi olabilir.

Google gibi bir şirket için, bu biraz garip bir hamle gibi görünebilir. Çünkü hali hazırda telefon bağlantılı Sanal Gerçeklik Ürünleri, kullanıcılara oldukça iyi bir erişim ve yüksek çözünürlük gibi avantajlar sağlıyor.

Kaynaklar bu ürünün bu yıl içinde gelebileceğini söylese de, bazı dedikodular Google'ın bu ürünü hiç yayınlamamasının bile mümkün olduğunu söylüyor.

Kaynak: http://techcrunch.com/2016/02/11/goog...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın