Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gmail’deki Etkinlikler Google Calendar’a Otomatik Gelecek

Anasayfa > Gündem

Yakın zamana kadar Gmail kullanıcıları eposta kutularında uçuş bilgileri gibi çeşitli etkinlikler hakkında bilgi kartlarını Google arama sayfasında görüntüleyebiliyordu. Google’ın yaptığı yeni açıklamaya göre artık bu bilgiler daha mantıklı bir yerde gözükecek: elbette yine Google ait olan takvim uygulaması Google Calendar’da.

Yeni hizmette eposta kutularındaki etkinlik biletleri, uçuş, otel ve restoran rezervasyonları gibi bilgiler otomatik olarak etkinliklerin saat ve tarih bilgileri ile birlikte Google Takvim’e işlenecek. Otomatik olarak açık gelecek olan özellik istenirse Gmail ayarlarından kapatılabilecek. Elbette hatalı içerikler olduğu takdirde biraz can sıkıntısı yapabilecek olan bu özellik Google’ın hayatları kolaylaştırmaya yönelik adımlarından biri olarak yorumlanıyor. Tüm kullanıcılara sunulacak olan özelliğin aktif olması ise 3 günü bulacak.

Kaynak: http://techcrunch.com/2015/08/25/gmai...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?