Görüş Bildir
Haberler
Sektör Çalışanlarının Öğrendiğiniz An 'Keşke Hiç Bilmeseydim' Diyeceğiniz 15 Meslek Sırrını Açıklıyoruz

etiket Sektör Çalışanlarının Öğrendiğiniz An 'Keşke Hiç Bilmeseydim' Diyeceğiniz 15 Meslek Sırrını Açıklıyoruz

Mert Akol
15.02.2019 - 11:26

İnternetin bu kadar yaygın kullanılması ve insanların burada isimsiz olarak itiraflarda bulunabilmesiyle 'meslek sırrı' dediğimiz olgu eridi gitti. Biz de bu itirafları boşa çıkarmayalım ve çeşitli sektörlerden çalışanların kimisinin size yardımcı olacağı, kimisinin de görür görmez kendini unutturmaya çalışacağı 15 sırra göz atalım!

Kaynak: https://thechive.com/2019/01/21/indus...
İçeriğin Devamı Aşağıda

15. "Genelde avukatlar arasında düşmanlık olmaz."

Oğlunuzun davasındaki savcı ve savunma avukatı gayet sıkı fıkı arkadaşlar olabilirler.

-__skaliton

14. "Üzerinde "Kırılır" yazıyor olsa da bütün paketlere aynı şekilde davranılıyor."

-Ego_Floss

13. "Mobilyalardaki çizikleri saklamak için keçeli kalem kullanıyoruz."

Evet, renkleri uysun diye çok özenle seçilmiş olsa da bildiğimiz keçeli kalem.

-HippieJesus13

12. "Radyoda dinlediğiniz aramalar çoğu zaman canlı olmuyor."

Bu aramalar çoğu zaman reklam aralarında veya şarkılar sırasında kaydediliyor. Canlıymış gibi duyulması için de birçok yöntem kullanılabiliyor.

-cruisefromottawa

11. "Bir marketin fırın bölümünde çalışıyorum. Pastalar bize donmuş halde geliyor."

Çoğunu biz süslüyoruz, ama kekler merkezi depoda pişiriliyor ve bize donmuş halde gönderiliyor. İnsanlar pastaları bizim sıfırdan yapmadığımıza inanamıyor. Öyle olsaydı bu pastaları yapmak çok uzun sürerdi. Ailem bile bizim pastalarımızın ne kadar iyi olduğunu söyleyip dururdu, onlara gerçeği söylediğimde de birden berbat bulmaya başladılar. Marketten aldığınız pasta işte, insanların neden 10 dakikada taze pastalar yapabileceğimizi düşündüğünü bilmiyorum. Bu arada açıklık getireyim,pastalar buz kesmiş halde ve sert gelmiyorlar. Donuk haliyle kesebileceğiniz ve bölebileceğiniz kadar yumuşak. Üstelik, bana sorarsanız donukken daha lezzetliler.

-BINGPOT

İçeriğin Devamı Aşağıda

10. "Artık o sektörde olmasam da eskiden bir evcil hayvan dükkanında çalışırdım."

Şimdi de birkaç evcil hayvan dükkanıyla yakından çalışan bir veteriner kliniğinde çalışıyorum ve şunu söyleyebilirim: Yılan satan bir dükkandaysanız o dükkanda bir yerlerde kaçmış ve serbestçe dolaşan bir yılan olduğundan emin olabilirsiniz.

-bargainac

9. "Eğer komik veya kulağa saçma gelen bir isminiz varsa kesinlikle sizinle dalga geçiliyordur."

Sektör: Kullanıcı verileriyle çalışan her iş grubu.

-RhettSarlin

8. "Spor salonundaki antrenörler o protein karışımını kullanarak o hale gelmedi, sadece size satmaya çalışıyorlar."

-overlyattachedbf

7. "Ben bir eczacıyım, ne zaman haplar yere düşse yerden alınıp doğru kutularına geri konulduklarını söyleyebilirim."

-mamakf

6. "Ambulansta sizinle ilgilenen sağlık personeli sizden ne kadar ödeme alınırsa alınsın çok düşük bir maaşla çalışıyor."

Ne kadar para kazandıkları umurlarında değil ve sizin sağlınızla gerçekten ilgileniyorlar (onlara ihtiyaç duyduğunuz sürece) ama 12/16/24 saatlik bir nöbetin ortasında oldukları için size öyle gelmeyebilir.

-HeliosRises

İçeriğin Devamı Aşağıda

5. "Ben bir öğretmenim."

Okuluna göre değişse de meslektaşlarımızın bir bölümünün ne kadar berbat bir iş çıkardığının farkındayız ve daha iyi birilerini bulamadığımız için onların işini de yapmaya çalışıyoruz, ya da sadece müdürlerin umursamadığı olabiliyor.

-theofiel

4. "Kimse ağaçların kesildiğini görmek istemiyor."

Bu nedenle kağıt ve kereste firmaları yol kenarında ağaç kestiklerinde kesime  yolun 10 metre ötesinden başlıyorlar. Bir dahaki sefere yol kenarındaki ağaçlara dikkat edin, 10 metre ileride bir şey olmayabilir.

-x31b

3. "Teknik destek çalışanlarının yüzde 99'u çözümleri Google kullanarak buluyor."

Birçok sorun, kullanıcı tarafından çözülebilir. Sadece araştırmaları gerekiyor.

-Up2Eleven

2. "Birkaç yıl önce bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışıyordum."

 Belki de benim çalıştığım firmayla ilgili bir sorundu, ama bize çok az maaş veriliyordu ve odaları iyice temizlemek için yeterli süre tanınmıyordu. Konukların 1 veya 2 gün kaldığı odalarda çarşaf değiştirmek yerine sadece yatağı toplamak oldukça normaldi. Odalarda bardak varsa onları lavaboda yıkamak daha pratikti ve bu da kurulamak gerektiğinde duşu, lavaboyu, aynayı hatta bazen tuvaleti silmek için kullandığımız bezi kullanmak demekti.

-myliltoehurts

1. "Ben bir hastane çalışanıyım."

Hastanelerde asansörler tahmin edebileceğinizden daha sık bozuluyor. Genelde insanları korkutmamak için bakımda olduğunu söylediğimiz asansör aslında bodrum kata kadar düşmüş olabiliyor. Hastanelerde ne kadar çok böcek, fare ve haşere olduğunu da tahmin edemezsiniz.

Bonus: Benim çalıştığım hastanede birisi bir temizlik çalışanına 'Şu yere döküleni siliver.' dediğinde aslında ölü bir sıçandan kurtulması gerektiği anlamına gelirdi.

-KarmaticFox

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
321
79
38
22
21
11
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Merve Ceylan

Aman Allahım!

spiritorbs

Ben de bir grafikerim . Müşteri video montaj veya animasyon istediğinde hemen başlıyorum diyorum . Deadline a kadar oyun oynuyorum . Son gece oturup işi yapı... Devamını Gör

Culog

Bir tane de benden olsun.Aslında marketlerin depoları sandığınız kadar hijyenik saklama koşullarına sahip degil.Ürünler arasında dolaşan haşereler,kediler ve... Devamını Gör