Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sektör Çalışanlarının Öğrendiğiniz An 'Keşke Hiç Bilmeseydim' Diyeceğiniz 15 Meslek Sırrını Açıklıyoruz

1.3bPAYLAŞIM

İnternetin bu kadar yaygın kullanılması ve insanların burada isimsiz olarak itiraflarda bulunabilmesiyle "meslek sırrı" dediğimiz olgu eridi gitti. Biz de bu itirafları boşa çıkarmayalım ve çeşitli sektörlerden çalışanların kimisinin size yardımcı olacağı, kimisinin de görür görmez kendini unutturmaya çalışacağı 15 sırra göz atalım!

Kaynak: https://thechive.com/2019/01/21/industry...

15. "Genelde avukatlar arasında düşmanlık olmaz."

Oğlunuzun davasındaki savcı ve savunma avukatı gayet sıkı fıkı arkadaşlar olabilirler.

-__skaliton

14. "Üzerinde "Kırılır" yazıyor olsa da bütün paketlere aynı şekilde davranılıyor."

-Ego_Floss

13. "Mobilyalardaki çizikleri saklamak için keçeli kalem kullanıyoruz."

Evet, renkleri uysun diye çok özenle seçilmiş olsa da bildiğimiz keçeli kalem.

-HippieJesus13

12. "Radyoda dinlediğiniz aramalar çoğu zaman canlı olmuyor."

Bu aramalar çoğu zaman reklam aralarında veya şarkılar sırasında kaydediliyor. Canlıymış gibi duyulması için de birçok yöntem kullanılabiliyor.

-cruisefromottawa

11. "Bir marketin fırın bölümünde çalışıyorum. Pastalar bize donmuş halde geliyor."

Çoğunu biz süslüyoruz, ama kekler merkezi depoda pişiriliyor ve bize donmuş halde gönderiliyor. İnsanlar pastaları bizim sıfırdan yapmadığımıza inanamıyor. Öyle olsaydı bu pastaları yapmak çok uzun sürerdi. Ailem bile bizim pastalarımızın ne kadar iyi olduğunu söyleyip dururdu, onlara gerçeği söylediğimde de birden berbat bulmaya başladılar. Marketten aldığınız pasta işte, insanların neden 10 dakikada taze pastalar yapabileceğimizi düşündüğünü bilmiyorum. Bu arada açıklık getireyim,pastalar buz kesmiş halde ve sert gelmiyorlar. Donuk haliyle kesebileceğiniz ve bölebileceğiniz kadar yumuşak. Üstelik, bana sorarsanız donukken daha lezzetliler.

-BINGPOT

10. "Artık o sektörde olmasam da eskiden bir evcil hayvan dükkanında çalışırdım."

Şimdi de birkaç evcil hayvan dükkanıyla yakından çalışan bir veteriner kliniğinde çalışıyorum ve şunu söyleyebilirim: Yılan satan bir dükkandaysanız o dükkanda bir yerlerde kaçmış ve serbestçe dolaşan bir yılan olduğundan emin olabilirsiniz.

-bargainac

9. "Eğer komik veya kulağa saçma gelen bir isminiz varsa kesinlikle sizinle dalga geçiliyordur."

Sektör: Kullanıcı verileriyle çalışan her iş grubu.

-RhettSarlin

8. "Spor salonundaki antrenörler o protein karışımını kullanarak o hale gelmedi, sadece size satmaya çalışıyorlar."

-overlyattachedbf

7. "Ben bir eczacıyım, ne zaman haplar yere düşse yerden alınıp doğru kutularına geri konulduklarını söyleyebilirim."

-mamakf

6. "Ambulansta sizinle ilgilenen sağlık personeli sizden ne kadar ödeme alınırsa alınsın çok düşük bir maaşla çalışıyor."

Ne kadar para kazandıkları umurlarında değil ve sizin sağlınızla gerçekten ilgileniyorlar (onlara ihtiyaç duyduğunuz sürece) ama 12/16/24 saatlik bir nöbetin ortasında oldukları için size öyle gelmeyebilir.

-HeliosRises

5. "Ben bir öğretmenim."

Okuluna göre değişse de meslektaşlarımızın bir bölümünün ne kadar berbat bir iş çıkardığının farkındayız ve daha iyi birilerini bulamadığımız için onların işini de yapmaya çalışıyoruz, ya da sadece müdürlerin umursamadığı olabiliyor.

-theofiel

4. "Kimse ağaçların kesildiğini görmek istemiyor."

Bu nedenle kağıt ve kereste firmaları yol kenarında ağaç kestiklerinde kesime  yolun 10 metre ötesinden başlıyorlar. Bir dahaki sefere yol kenarındaki ağaçlara dikkat edin, 10 metre ileride bir şey olmayabilir.

-x31b

3. "Teknik destek çalışanlarının yüzde 99'u çözümleri Google kullanarak buluyor."

Birçok sorun, kullanıcı tarafından çözülebilir. Sadece araştırmaları gerekiyor.

-Up2Eleven

2. "Birkaç yıl önce bir otelde temizlik görevlisi olarak çalışıyordum."

 Belki de benim çalıştığım firmayla ilgili bir sorundu, ama bize çok az maaş veriliyordu ve odaları iyice temizlemek için yeterli süre tanınmıyordu. Konukların 1 veya 2 gün kaldığı odalarda çarşaf değiştirmek yerine sadece yatağı toplamak oldukça normaldi. Odalarda bardak varsa onları lavaboda yıkamak daha pratikti ve bu da kurulamak gerektiğinde duşu, lavaboyu, aynayı hatta bazen tuvaleti silmek için kullandığımız bezi kullanmak demekti.

-myliltoehurts

1. "Ben bir hastane çalışanıyım."

Hastanelerde asansörler tahmin edebileceğinizden daha sık bozuluyor. Genelde insanları korkutmamak için bakımda olduğunu söylediğimiz asansör aslında bodrum kata kadar düşmüş olabiliyor. Hastanelerde ne kadar çok böcek, fare ve haşere olduğunu da tahmin edemezsiniz.

Bonus: Benim çalıştığım hastanede birisi bir temizlik çalışanına "Şu yere döküleni siliver." dediğinde aslında ölü bir sıçandan kurtulması gerektiği anlamına gelirdi.

-KarmaticFox

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hazu

Dondurma satan bir dükkanda servisi yapan kadının dondurma koyduğu kepçeyle kendisininde kaşıklar gibi dondurma yediğini gördüm, kim bilir biz görmeden neler oluyor oralarda.

gunesliler

Kaşık çerezlerde genelde bayatlamış çerezler karştırılıyor ki siz farketmeyin diye. asla asla asla ve asla karşık almayın . kendiniz karıştırtın. Özellikle ceviz gındık vb kurtlanmaya başlayan urunler pastanelere satılr ve siz afiyetle cevızlı dondurma yersınız.

spiritorbs

Ben de bir grafikerim . Müşteri video montaj veya animasyon istediğinde hemen başlıyorum diyorum . Deadline a kadar oyun oynuyorum . Son gece oturup işi yapıyorum . Böylece uykusuz ve yorgun görünüyorum . Halimi gördüklerinde acıyıp hemen paramı veriyolar .

fatih-sezer-guzelyazici

bunu bi'tek ben yapıyorum sanıyodum

spiritorbs

Ahhahahahah :D :D Demek ki bizim türümüzde genetik bi şey bu :D :D

fatih-sezer-guzelyazici

amk kim beğenmiş diye bi' bakayım dediydim yanlışlıkla beğendim. şimdi de kendi yorumuma cevap yazıyorum. rezilliğin bu kadarı

efeefekan

şimdiki işime başlamadan önce fırında çalışmıştım, çuvalların üzerinde fareler cirit atıyordu, tuvaletten lağım fareleri çıkmaya çalışıyordu, kurbağanın pişmemiş ekmeğin üzerinde zıpladığını gördüm, usta boşver fırında pişince mikrop falan kalmaz demişti, bide bizim ki en temiz olanıydı :)

culog

Bir tane de benden olsun.Aslında marketlerin depoları sandığınız kadar hijyenik saklama koşullarına sahip degil.Ürünler arasında dolaşan haşereler,kediler ve fareler olabiliyor.Bazen depo açık alanında kalan ürünler güneşe ve yağmura maruz kalıp özelliklerinde kayıp yaşayabilyorlar.Ama bunları siz bilmiyorsunuz.(Not:Kesinlikle aldığınız üründe Son Kullanma Tarihi kontrolünü yapın.)

Görüş Bildir