Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gizemli, Mistik ve Çılgın Hayatıyla ; Jack Kerouac'dan 10 Hayatı Sorgulatacak Söz

387PAYLAŞIM

1. "Çünkü benim ilgimi çeken insanlar deli olanlardır, yaşamak için deli olan, konuşmak için deli olan, her şeye aynı anda ihtiras duyan, hiçbir zaman esnemeyen ya da sıradan bir şey söylemeyen..."

2. "Fark ettim ki, ne yaparsanız yapın hepsi bir zaman kaybı olmaya mahkum.O yüzden delirseniz de olur."

3. "Deliliğin katlanılamaz ızdırabını fark ettim. İnsanlar delilerin gerçekten mutlu olabileceğini düşünecek kadar cahil olabiliyor."

4. "Sonunda çıkıp yalnız başıma rıhtıma yürüdüm. Çamurlu kıyıya oturup Mississippi Nehri’ni incelemek istiyordum; bunun yerine bir tel örgüye burnuma dayayıp öyle bakmak zorunda kaldım nehre. İnsanları nehirlerinden ayırmaya başlarsanız ne kalır geriye? Bürokrasi..."

5. "Bir keresinde ona bir kitaptan, acıların insanı nasıl olgunlaştırıp büyüttüğüne değin birkaç satır okumuştum, o da hemen cevabı yapıştırmıştı: ”Acılar insanı büyütseydi, şu anda benim bu eve sığmamam lazımdı.”

6. "İntihar etmenin biçimleri vardı. Ya bileklerini keserek yapardın bunu Ya da lanet bir adama aşık olarak yapardın !"

7. "Bir gün çocuklarımızın merakla, anne babalarının inişsiz çıkışsız, düzenli, resimlerin dondurduğu gibi durağan hayatlar yaşadıklarını, sabahları kalkıp hayatın kaldırımlarını gururla adımladıklarını sanarak, bizim esas yaşantılarımızın, esas gecelerimizin hırpani deliliğini, bitikliğini, cehennemini ve o anlamsız yol kâbusunu akıllarının ucundan bile geçirmeden bakacakları fotoğraflardı bunlar. Hepsi sonsuz ve başlangıçsız bir boşluğun içinde."

8. "Harika işler trendlere , modaya ve popüler yorumlara boyun eğenler tarafından yaratılamaz."

9. "İnsanların dünyasında adsız olmak, cennette ünlü olmaktan iyidir."

10. "Kimseye kendi kafa karışıklığımdan başka vaat edebileceğim hiçbir şey yoktu."

11. Kerouac hakkında daha fazla bilgi ;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Jack_Kerouac

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir