Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gizemlerle Dolu Bu Evden Kurtulabilmen İçin Zeka Sorularını Cevaplamalısın!

-

Kapkaranlık ve daha önce hiç görmediğin bir odada gözlerini açıyorsun, yaşadığın ilk şokun ardından olanları hatırlamaya çalışıyorsun ancak anımsayabildiğin tek şey; arkadaşlarınla beraber harika vakit geçirdiğin ve sabaha karşı evine döndüğünde tam odana girerken başının arkasında büyük bir acı hissettiğin. Sonrası derin bir boşluk.

Panikle etrafına bakınıp, kafandaki sorulara cevap bulmaya çalışırken birden odanın ışıkları açılıyor ve üstünde adının yazılı olduğu bir zarf buluyorsun. Zarfın içinden çıkan kağıdı okuduktan sonra sayılara ve bulmacalara takıntılı bir psikopat tarafından kaçırıldığını anlıyorsun ve kağıtta yazanlar şunlar; 

Hayatının oyununu oynamaya hazır mısın?

Bu evden çıkabilmek için tek yapman gereken; zekanı kullanarak sana yönelteceğim tüm soruları doğru yanıtlamak! Her doğru cevabında bir sonraki odanın anahtarını kazanacak ve çıkışa adım adım yaklaşacaksın. Ancak bilmen gereken bir şey daha var; soruların bir tanesine bile yanlış cevap verirsen bedelini hayatınla ödersin! 

Hazırsan kapının yanında duran zarfı aç ve başlayalım!

Ne yapacaksın?

Bu bir şaka olmalı! Ne zarfı ya? Hadi çıkarın beni burdan!
Zarfı buldum haydi başlayalım!

Kolay bir soruyla başlayalım... Doktorun sana 3 adet hap veriyor ve bunları yarımşar saat arayla alman gerekiyor. Hapları bitirmen ne kadar sürer?

1 Saat
1.5 Saat

İlk anahtarını kaptın ve ikinci odaya geçtin! İşte yeni sorun; Bir çift zarda toplam kaç tane nokta vardır?

36
17
42

Fena gitmiyorsun. Şimdi biraz da görsel zekanı ölçelim! Resme ait olmayan parçayı bulup onun olduğu kolu çevirirsen kapı açılacak! Hangi parça sence resme ait değil?

Beni gerçekten etkiledin! Bu bilgilere göre dört kişilik gruplarında uzundan kısaya doğru sıralandıklarında Murat kaçıncı sıradadır?

Evet, işte yeni sorun; 33 derecelik bir açıya 10 kat büyütebilen bir mikroskopla bakarsam o açı kaç derece olur?

330
33
3.3

Ha gayret! Az kaldı...Bu sayılardan sonra gelmesi gereken sayı ne olmalı?

20
21
23
24

Açıkçası beni çok şaşırttın. Son soru! Bulunduğu yerden çıkıp bu rotayı takip eden kişi 4. komutu gerçekleştirdikten sonra başlangıç noktasına kaç metre uzakta olur?

Seninle başlamadan bitti!

Olayın ciddiyetini fark etmediğin gibi soğukkanlı olmayı da başaramadın. Sorulara geçme gereği bile duymadım ve ne yazık ki odanın tavanına asılı ağırlıklar üzerine düştü!

Başaramadın!

Başına isabet eden tek kurşunla hayata veda ettin...

Sana bir şans daha verebilmeyi çok isterdim!

Belki biraz daha dikkatli düşünsen doğru cevabı bulurdun ama ben bu hatanı affedemeyecek kadar psikopatım. Yaptığın hata yüzünden oda zehirli bir gazla doldu ve bundan zehirlenerek öldün.

Görsel zekan pek iyi değil sanırım...

Yanlış kolu çevirdin ve odanın içi bir anda suyla dolmaya başladı. Sense yavaş yavaş boğularak öldün!

Çok iyi gidiyordun ama olmadı!

Odanın içindeki zehirli yılanlar seni öldürdü.

Hiç olmayacak bir hata yaptın!

Odanın zemini derin bir boşluğa açılıyordu yaptığın hata sonucu oraya düştün ve hayatını kaybettin.

Çok yaklaşmıştın!

Özgürlüğüne çok az kalmıştı ama olmadı. Neyseki sana biraz iyilik yaptım ve acısız bir ölüm oldu.

Son bir adım kalmıştı!

Buraya kadar müthiş bir soğukkanlılık ve zekayla geldin ama son dakikada sanırım dikkatin dağıldı. Göğsüne isabet eden okla hayatını kaybettin.

Başardın! Özgürlüğüne kavuştun!

Sen gerçekten hem oldukça soğuk kanlı hem de zekasıyla fırtınalar estiren birisin. En zor anlarda bile analitik ve pratik şekilde düşünebiliyorsun. Hem sana kurduğum tuzaklardan kurtuldun hem de bazı ipuçlarını birleştirerek benim kim olduğumu buldun ve az kalsın beni yakalatıyordun. İtiraf etmeliyim ki ben de bir hayranlık uyandırdın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildiz-hilal-gungunes

doğrusu bir kaç denemeden sonra yaptım ama 1-o kadarda zor değildi ve 2-hiç internete bakmadıııım(bu sene 7 ye geçicem ve 12 den gün alıyorum ve okula erken başlamıştım yani sıkıntı yok).

mircemil-seyid

ben de 7 ye kececem ve helal olsun sana ne yaptim bir gecemedim ama 2 tane deneme yaptim basarisiz cikti

eylul-babacanli

10 yaşındayım 5 e geçicem senden daha iyiyim

yildiz-hilal-gungunes

Başardın! Özgürlüğüne kavuştun! Başardın! Özgürlüğüne kavuştun! Sen gerçekten hem oldukça soğuk kanlı hem de zekasıyla fırtınalar estiren birisin. En zor anlarda bile analitik ve pratik şekilde düşünebiliyorsun. Hem sana kurduğum tuzaklardan kurtuldun hem de bazı ipuçlarını birleştirerek benim kim olduğumu buldun ve az kalsın beni yakalatıyordun. İtiraf etmeliyim ki ben de bir hayranlık uyandırdın!

yigit-ali-tas

sondan ikinci soru bakış açısı sorusu ve saçma da o örüntüden bin tane kurdum ben

nesta

hep aynı sorular

izaya435

sadece sondan 2. soruda takıldım. gerisi kolaydı.

Görüş Bildir