Gittikleri Ülkelerde İlk Kez Karşılaştıkları Enteresan Durumlar Yüzünden Kültür Şoku Yaşayan 17 Kişi

203PAYLAŞIM

Son maddede 'Nasıl ya?' diyeceksiniz. 😀

Kaynak: https://www.quora.com/What-is-the-bigges...

1. "İranlı 2 kız olarak İngiltere'ye gittik. İnsanlar seks hakkında su içmekten bahsediyorlarmış gibi rahat konuşuyorlar. Kızların öğle yemeklerinde 'Dün gece 5 erkekle seks yaptım.' tarzında cümlelerine tanık olduk."

"İran'da bir kız böyle bir konuşma yapsa internetin her yerinde onun hakkında çıkan haberleri görürsünüz."

2. "İki kadın olarak Avrupa'yı dolaşmak hayal bile edilemeyecek kadar büyük bir özgürlük. Bu kadar özgürlüğün ardından İran'a dönsem delireceğimi düşünüyorum."

3. "Şaşırtıcı şekilde Avrupa'da çok fazla Müslüman olduğunu gördük."

4. "Avrupa'da oldukça fazla giyim butiği ve mağaza olmasına rağmen insanlar modayı çok fazla önemsemiyor. Çoğu insan benzer şeyleri giyiyor ve kimin fakir veya kimin zengin olduğunu dış görünüşe göre ayırt etmek zor."

5. "Endonezya'dan Amerika'ya geldiğimizde pazar günüydü ve dükkanların çoğu kapalıydı. Açık bir pizzacı bulduk ve pizza siparişi verdik. Görünüşe göre ABD'de yemek porsiyonları oldukça büyük."

"Orta boy istediğimiz pizzadan geri kalanı eve götürmek zorunda kaldık."

6. "Amerika'daki sinemalarda aldığımız bileti yırtacak kimse olmadığı için aynı filme 3 kez üst üste gittik."

7. "Filipinlerde saatlik tutabileceğiniz oteller var. Fiyatları ise otelin girişinde yer alıyor."

8. "Hollanda'da seks işçiliği yasal. Çalışanlara sertifika veriliyor ve sağlık hizmetleri karşılanıyor."

9. "Dubai'ye gittiğimde beni en çok şaşırtan şeyler altın külçe otomatı, elmas kaplama lüks araç ve polislerin sürdüğü ultra lüks arabalar oldu."

10. "Türkmenistan şimdiye kadar bulunduğum en tuhaf ülkelerden biri. Diktatörlükte çığır açmışlar diyebiliriz. Havaalanından gideceğimiz otele kadar her yerde Türkmenistan başkanının fotoğrafları vardı."

11. "Türkmenistan başkanı sırf kendi öyle sevdiği için bütün bir şehri bembeyaz inşa etmiş."

12. "Türkmenistan'da sokaklarda çok fazla taksiye rastlayamayabilirsiniz. Onun yerine herhangi bir arabayı durdurup gideceğiniz yeri söylerseniz ücret karşılığında sizi oraya götüreceklerdir."

13. "Vietnam'da insanlar evlerinin genişliğine göre vergi ödemek zorunda oldukları için dar ama uzun evler inşa ederler."

14. "Vietnam'daki insanlar yılan şarabı içiyorlar. Nasıl yaptıklarını bilmiyorum ancak Vietnam'da birçok şarap şişesinin içinde yılan gördüm."

"Sağlık açısından faydaları olduğunu düşünüyorlar."

15. "Her şeyin kredi kartıyla ödendiği bir ülkeden geldiğim için Brezilya'da insanların sürekli nakit para kullanmalarını çok garipsedim. Ev kiramı bile elden nakit olarak verdim."

16. "Tuvalet konusunda çok da iyi durum olmasalar da Brezilyalılar çok titizdir. Patates kızartmasını kürdanla yiyorlar. Ellerini kirletmek istemezler."

17. "Japonya'da sizinle film izleyip, ağladığınızda gözyaşlarınızı silmesi için bir adam tutabilirsiniz. Tokyo'da bu hizmeti veren bir firma bulunuyor."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Gittikleri Ülkelerde Maruz Kaldıkları Enteresan Durumlardan Sonra Kültür Şoku Yaşayan 17 Kişi - onedio.com
Gittikleri Ülkelerde Maruz Kaldıkları Enteresan Durumlardan Sonra Kültür Şoku Yaşayan 17 Kişi - onedio.com
Herkesin Tası Tarağı Toplayıp Gitmek İstediği Almanya’ya Yerleştikten Sonra İnsanlara Kültür Şoku Yaşatan 26 Durum - onedio.com
Herkesin Tası Tarağı Toplayıp Gitmek İstediği Almanya’ya Yerleştikten Sonra İnsanlara Kültür Şoku Yaşatan 26 Durum - onedio.com
Gittikleri Ülkelerde Yaşadıkları Kültür Şoklarını Anlatarak Hepimizi Şaşkınlıklara Sürükleyen 15 Kişi - onedio.com
Gittikleri Ülkelerde Yaşadıkları Kültür Şoklarını Anlatarak Hepimizi Şaşkınlıklara Sürükleyen 15 Kişi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

#14 bunu içmek için midesiz olmak lazım yılan şarabı nedir Allah aşkına ya

veli-durak

#8 dayı ben Türk'üm diye bağırıyor resmen :)))

koray-polat

İtalya'da size gerçekten kimse yardımcı olmuyor. Cem Yılmaz'ın balzamik muhabbeti gibi muhabbetler yaşadık. Ve Roma gibi çok turistik bir yerde olmasına rağmen hiçbir restoranda yabancı dil bilen insan yoktu.

nazaretme

Aynı durum Fransızlar için de geçerli.. Bilerek anlamıyorlar... Ya onların dilini düzgünce konuşacaksın yada istediğim kadar maymun durumuna düşeceksin.. Bilerek anlamamazlıktan geliyorlar 😏😏😏😏

0nur0zdemir

Fransa'da metroda ve otobüste giderken ya da beklerken okumak için ücretsiz kısa hikaye otomatı bulunur. Gideceğiniz yolun süresi neyse ona göre tuşa basar 1 dakikalık 3 dakikalık ya da 5 dakikalık hikayeniz kasa fişi gibi yazdırılmış kağıtta hikayeyi alır gidersiniz. Bu da benden olsun. 😉

artankara

İran'da kapalı kapılar ardında dönenler dışarıda konuşulmadığı içindir. Tanıştığım bir İranlı, "Türk kızları çok tutucu bir türlü eve gelmieye ikna edemiyorsun, İran'da kadınlar ilk buluşmada bile eve gelir(seksi kastediyor) zaten dışarda çok gezilmez, içki de öyle açıkta satılmaz ama bakkalı ararız koli hazırlar kapının önüne bırakır evde rahat rahat içeriz" demişti.

Görüş Bildir