Gerekçe 'Tepki ve Küfür' Olarak Açıklandı: PÜİS Artık Akaryakıta Gelen Zammı Duyurmayacak!

 > -

Milyonlarca vatandaş akaryakıta gelecek zammı Petrol İşverenleri Sendikası aracılığıyla öğreniyordu. Ancak PÜİS, benzin ve motorine yapılan zamları resmi internet sayfasından yayınlamama kararı aldı. Yönetim kurulu tarafından alınan bu kararın gerekçesi ise "tepki ve küfür" olarak açıklandı. PÜİS'in eski bir üyesi olan CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin ise bu kararı 'sansür' olarak nitelendirdi ve "Vatandaştan neden gizliyorsunuz? Şiddetle kınıyorum" dedi. Görünen o ki vatandaş zamlardan akaryakıt almaya gittiğinde haberdar olacak...

PÜİS yetkilileri, kararları yayınladıkları için 'büyük tepki' gördüklerini ve kendilerine küfür edildiğini belirtti.

Sözcü'den Derin Gökçe'yekonuşan PÜİS yetkilileri şu ifadeleri kullandı:

"Artık internet sitemizde yapılan zamları ve indirimleri yayınlamayacağız. Çünkü biz insanları bilgilendirelim derken büyük tepki alıyoruz. Facebook sayfamıza onlarca insan küfür ediyor. Biz de yönetim kurulu olarak böyle bir karar aldık."

'Vatandaş akaryakıt istasyonuna gittiğinde zaten zammı görmeyecek mi?'

PÜİS'in eski bir üyesi olan CHP İstanbul milletvekili Gürsel Tekin bu uygulamaya ilişkin  “Bu neyin sansürü anlamak mümkün değil. Vatandaştan neden niçin gizliyorsunuz? Sansürü şiddetle kınıyorum. Vatandaş akaryakıt istasyonuna gittiğinde zaten zammı görmeyecek mi? Alınan kararı şiddetle kınıyorum. Bu karar kabul edilemez” açıklamasında bulundu.

Dün benzinin litre fiyatında 5, motorinin litre fiyatında da 7 kuruşluk indirime gidilmişti. Ancak indirim PÜİS'in internet sitesinde duyurulmamıştı.

Dünya gazetesinin haberine göre, 15-20 kuruşluk zam gelmesi gereken akaryakıta EPDK müdahalesi ile indirim sağlanmıştı.

Zam Beklenirken İndirim Geldi: 'Akaryakıta EPDK Müdahalesi' - onedio.com
Zam Beklenirken İndirim Geldi: 'Akaryakıta EPDK Müdahalesi' - onedio.com

Gelişme sosyal medyanın da gündeminde 👇

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir