Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerdek Gecesi Sahnesiyle İzleyenleri Çığrından Çıkaran Kırmızı Oda Dizisi Herkesin Gündemine Oturdu

4.1bPAYLAŞIM

Bu ülkede Kumru gibi çok kadın var. Namus bu değil beyler!

Hepimizi ekrana kitleyen Kırmızı Oda'nın son bölümü bu sefer bir Türkiye gerçeği ile bizleri yüzleştirdi.

Daha önceki bölümlerden tanıdığımız Kumru, çocukken cinsel istismara maruz kalmış bir karakter. Onun yaşadıkları, bu ülkenin gerçeğine hiç de uzak değil...

İstismara uğrayan Kumru, köydeki babaannesinin yanına gönderiliyor ve hasta babaannesinin ısrarıyla köyden bir adamla evlendiriliyor.

Kumru, yaşadığı o korkunç travmadan sonra Şenol ile gerdek odasına girince olanlar oluyor. Eşinin bakire olmadığını öğrenen Şenol "Kiminle kırıştırdın ha?" diyerek tekme tokat dövüyor Kumru'yu.

Kumru'nun hikayesi, bu ülkedeki çoğu kadının hikayesiyle aynı. Bir kadının neler yaşadığını, acılarını, yaralarını hiç düşünmeyen adamlar tarafından "namus" sorgusu yapılıyor her gün. Namus bu değil!

Sosyal medya kullanıcıları da Kumru'nun gerdek gecesi yaşadıkları hakkında yazmadan duramadılar...

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-usta2

Namus kavramı değil insan kavramı önemli, herkes hayatını istediği şekilde yaşar öyle kimse kimseyi öz yada üvey olsun kızını bile ölüm tehditi korkusu ile istemediği adamlara itemez, adam istediğini seçebiliyorsa ailesi de sana şu kızı alalım bu kız alalım diyorsa daha çocuğunun istediği kız onu istemediği halde sanki koyun satın alıyorlarmış gibi zorla alabileceğini sanıyorsa bu ülke'de ahlak yoktur ancak yavşaklık vardır

logicaldoor

Tek tesellim ailemin bu zihniyetten uzak olması ve evlatlarımızı da uzak tutuyor olmamız...

kendineassassin

Gerçekten ülkedeki kadın sorunlarını dizi izleyince fark eden embesil bir topluluk yoktur umarım.. "Vah vah, neler yaşanıyormuş meğer?" kıvâmında..

kopekbaligi-eti

Sadece artık sesli dillendiriyorlar TV'yi otorite merci gördükleri için. Herkes her şeyin farkında. Çünkü hepsi bu toplum hayatının içindeler.

delorean

vaaay uzun zamandır seni arıyordum muhalif :) rap müziğe devam mı? :)

deniz-usta2

eskiden de bunlar yaşanıyordu televizyon'lar paylaşmak istemiyor çünkü eskiden kadına yönelik şiddeti normalleştiren diziler suç'tu gerçekte olsa bile kötü örnek teşkil etmesin diye bunlar fazla paylaşılmıyordu eski melodram'ları hatırlayın karısını yada kızını döven adamlar iyi rolde anlatılıyorlar mı, adam kızının sevdiğine razı olmayınca evden kovup sonra pişman olup bağrına basıp razı oluyordu töre dizilerinde ancak öldürme namus meselesi oluyordu

ruya-gibi

namus denen kelimeden nefret ettim. kadınlarımız erkek çocuklarını insan gibi yetistiremiyor olan yine kadınlarımıza kızlarımıza oluyor. gurur duyduğum kız evladım var ama onun adına ciddi korkularım da var.

semir

Ulan ayıp be 🤬

Görüş Bildir