Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçeği Algılama Biçiminizi Görsel Metaforlarla Yıkan 15 Sürreal Fotoğraf

 > 
432PAYLAŞIM

Kelebek Kanatlarından Kulakları Olan Fil

Romanyalı fotoğrafçı Caras Inout'un bu harikulade foto-manipülasyonu; fotoğrafçılığın yeni olasılıklara, her daim açık bir sanat dalı olduğunu çarpıcı bir şekilde gösteriyor.

Parçalara Ayrılan İnsan

Popüler fotoğraf paylaşım ağı 500px'de yayınlanan bu fotoğraf; hayattaki amacını bulmaya çalışan bir insanın, kendini tanıma ve sorgulama sürecini gözler önüne seriyor.

Yol İşçileri

Belçikalı yönetmen ve fotoğraf sanatçısı, Frank Uyttenhove'a ait bu fotoğraf ise; insanoğlunun doğayla olan binlerce yıllık sıradışı ilişkisini farklı bir yorumla aktarıyor.

Bir Kadının Saçları

Reklamcılık ve moda sektöründe, bir guru olarak kabul edilen Christophe Gilbert'in fotoğrafı; kadınların en sakin görünen hallerinin altında bile, fırtınalı bir ruh halinin saklı olabileceğini ortaya koyuyor.

Geyik Ormanı

Bert Monroy'a ait bu fotoğraf, tüketim alışkanlıklarımızın yarattığı yıkımı, gerçeğin sınırlarını aşarak adeta büyülü bir boyuttan sorgulatıyor.

Ekmek Kızartma Makinesindeki İşçiler

Bugüne kadar birçok ödül kazanmış  Avustralyalı, görsel efekt stüdyosu Staudinger + Franke tarafından yayınlanan bu kare, basit bir ekmek kızartma makinesinin çalışma prensibini; küreselleşen dünyada, insan emeğinin değerinin ve öneminin; nasıl giderek daha da önemsizleştiği gerçeği ile birleştirerek, anlatıyor.

Şişkin (Kibirli) Kafa

Yakalanan başarının ve parlak bir kariyerin, insanı nasıl kolayca kibir sahibi yaptığı gösteren çarpıcı bir foto-manipülasyon..

Zihniyeti Değiştirmek

Martin De Pasquale'in foto manipülasyonu; bizi rahatsız eden alışkanlıklarımızdan ya da düşünce kalıplarımızdan; şayet gerçekten ve yürekten istediğimiz takdirde, rahatlıkla kurtulabileceğimizi söylüyor.

Telefonda Kavga Etmek

Bazen sözlü şiddetin, fiziksel şiddetten katbekat fazla hasar verebileceğini anlatan, harikulade bir foto-manipülasyon.

Özgürlük

Kathrina Jung'a ait bu foto-manipülasyon; toplumun gözünde 'özgür' olarak algılanan kadının, yükünü tek başına çekmek zorunda kaldığı onca şeyi ifade ediyor.

İkiyüzlülük

Başlık zaten altına yazılabilecek her şeyin yeterli bir özeti...

Yağmurla Yıkanmak

Diggie Vitt'in elinden çıkan bu olağanüstü yaratıcı kare, yıkanmanın getirdiği tazelik ve arınma duygusunu, insana tıpkı bir gündüz düşü gibi sunuyor..

Su Altında Aşk

Aşkın benzersizliğini ve sınır tanımaz doğasını, göz kamaştırıcı bir biçimde anlatan bu fotoğrafın sahibi Thomas Barbèy,

İçimizdeki Şeytanlar

Bu çarpıcı sürreal kare, bizlere; güzelliğin her zaman mutlu bir ruha işaret etmediğini anlatıyor. Hemen, "Herkesin içinde bir şeytan vardır" diye düşünmeyin..

Kendi Yolunu Çizmek

Erik Johansson'un ait bu  oldukça bilinen sürreal fotoğraf; insanın her zaman kendine farklı bir yol çizebileceği gerçeğini, etkileyici bir şekilde gözler önüne seriyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matrcomes

çok iyi !!!

nurettin-bayar

lanet olsun bunlar çok iyi dostum

Gizli Kullanıcı

konular çok güzel, kullanılan görseller kısmen iyi kısmen vasat ama yorumlama kişiye göremi değişiyor yoksa eser sahibinin düşüncelerimi öğrenmek isterdim çünkü bazı metaforlar amacının dışında açıklanmış gibi algıladım.

badcboy54

Etkileyici.

Görüş Bildir