Gençlik ve Spor Bakanlığı 515 Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır? KYK Memur Alımı Başvuru Şartları...

0PAYLAŞIM

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, daha önce yaptığı açıklamada taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 515 personel alacaklarını duyurmuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ile ilgili başvurular 4 Ocak itibariyle başladı. Peki, Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alım başvurusu nasıl yapılır? GSB KYK memur alımı başvuru şartları nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar...

Gençlik ve Spor Bakanlığı 515 Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 500 yurt yönetim personeli ile 15 sözleşmeli bilişim personeli alacaklarını duyurmuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı taşra teşkilatı KYK yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere yapılacak personel alım başvuruları 4 Ocak – 20 Ocak 2021 tarihleri arasında ‘basvuru.gsb.gov.tr’ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yer alan duyuruya göre başvuru yapan adaylar için 2020 yılı KPSS B grubu KPSSP3 puan türü esas alınacak.

Başvuruda her bir pozisyon için belirlenen kontenjan sayısından fazla olması halinde, KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilan edilen kontenjan sayısının dört (4) katına kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

GSB 15 Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatında istihdam edilecek Sözleşmeli Bilişim Personeli başvuruları 21 - 28 Aralık tarihleri arasında ‘basvuru.gsb.gov.tr’ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Sözleşmeli personel alımı ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı internet sitesinde yer alan duyuruya göre başvuru yapan adaylar, KPSSP3 puanının yüzde yetmişi (%70) ile yabancı dil puanının yüzde otuzunun (%30) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre, her bir pozisyon için en yüksek puana sahip adaydan başlanarak ilan edilen boş pozisyon sayısının 5 katı kadar aday sözlü/uygulamalı sınava çağırılacak.

GSB KYK Memur Alımı 2021 Başvuru Şartları Nelerdir?

Başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranacak olan şartlar şu şekilde:

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve

7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

3. Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olmak,

4. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

5. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,

6. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

7. Görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmamak,

8. Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir