Geçmişte Öğretmenlerinin Zorbalıklarına Maruz Kalan İnsanlardan 15 Travmatik Hikaye

1bPAYLAŞIM

Bu öğretmenlerin tam olarak işleri ne?

1. Twitter'dan "@berrnaademirr" isimli kullanıcı 7.sınıfta öğretmeninin zorbalığını anlattı. Ardından birçok kullanıcı da çoğumuza tanıdık gelecek benzer hikayeler anlattı.

@berrnaademirr

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. Küçücük çocuklara yaşatılanlara bakın allah aşkına! Umarım böyle öğretmenler şu an yoktur!

Sizin böyle bir hikayeniz var mı? Yorumlarda konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
soyledim-gitti

İlginç bir şekilde açıklık kavramı da nesilden nesile değişiyor. 2000 başlarında lisedeyken bizim kız arkadaşların etekleri tam diz hizazında olurdu. Biraz cesur(!) olanlar diz üstünden bir iki parmak yukarıya çıkacak şekilde kıvırırdı. Biz erkeklerin de dikkatini çekerdi tabii:) Şimdi ise dizin üstünden 2 karış daha yukarıda okul eteğiyle gezenler var ama normal.

chandramukhi

Lisedeki müdür yardımcımız (kadın) bütün Lise2 kızlarını laboratuvara toplayıp siyah çorap giyip erkeklerin ayranını kabartıyorsunuz. Bu okulda siyah çorap giymek yasak! diye avaz avaz bağırmıştı. Daha bir sürü şey saçmalamıştır da hiç unutamadığım cümle oydu... Bütün kızları toplayıp avaz avaz rencide etmişti. Vay bee!

irisin-torku

Nerden başlasam bilmiyorum küçüklüğümden belli okul hayatım sorunlu geçti ama sınıfında kendi yaşıtım birisi tarafından tacize uğradım anneme söylediğimde hiçbir şey yapmadı o zamandan sonra herşeyi kendi içimde yaşamam kimseye söylemem düşüncesi kafamda yer edindi. İlk okula geçtim Emre diye bir çocukla arkadaş oldum 1 ay sonra nedenini anlayamadığım bir şekilde çocuk geldi karnıma yumruk attı sonra çocuk sahibi sürekli bana vurmaya başladı herşeyi kendi içimde yaşayan birisi olduğum için kimseye söyleyemedim sadece vurmakla kalmıyor eşyalarımı(cüzdan, çanta, defter) çöpe atıyor sınıftaki herkese beni kötülüyordu bu yüzden hiç arkadaşım yoktu. Okulun taşlık alanında hep Kendi kendime gezerdim.bu uğradığım zorbalığın dışında öğretmenimiz hiçbir şey yapmazdı. Aynı servisle eve gidiyorduk serviste de aynı çileyi yaşadım.her neyse birinci sınıf bitti.

irisin-torku

ikinci sınıfa geçtim. Aynı zorbalık katlanarak devam ediyor.ha birde bu çocuk ve onun iki arkadaşı tarafından da taciz edilmiştim eteğimi zorla kaldırmışlardı.ikinci döneme geçince bu başka okula gitmiş ne kadar sevindim anlatamam. 3. Sınıfa geçtim ailem evimizin karşısına yapılan okula gönderdi beni birde baktım o kişiyle aynı sınıftayız tabi bu sefer de bana orda zorbalık etmeye devam etti. Yine sınıfta hiçbir arkadaşım yoktu yeni sınıf öğretmenimiz Medine diğer okulda ki hocamdan bile kötü çıktı her tenefüs kavga edince ikimizi tahtaya kaldırır özür diletirdi dayak yiyen taraf ben olduğum halde bana özür diletir ona diletmezdi ve ben bunu ilk okul hayatım boyunca yaşadım.

irisin-torku

Ailen farketmedi mi derseniz etti ama doğru düzgün hiçbir şey yapmadı bir gün o çocuk burnuma yumruk atmıştı beyaz okul üstüm komple kan olmuştu annem görmesin diye çamaşır sepetinin dibine saklamıştım onda bile birşey yapmadı. Sonunda ilk okul bitti ortaokul başladı zaten ezilmeye alışık olduğum için üzerimde çok kolay baskı kuruyordu insanlar bu sefer yaşıtım değil bir Öğretmenim tarafından eziliyordum kuran öğretmenimiz bana takmıştı.

irisin-torku

Sadece bana tüm kızlara, başımı açık görürse bize sıfır vereceğini sadece okulda değil dışarıda görürse yine sıfır vereceğini söyledi. Zorla kapandım okul içinde ama bu adam hiçbir zaman bana kötü davranmayı bırakmadı. 6.Sınıfa geçtim bir matematik öğretmeni (kadın) giydiğim bir yeleğin bir omzu düşüyor diye sürekli bana laf söyler bilerek yaptığımı dikkat çekmeye çalıştığımı ima ederdi,ki bilerek yapmıyordum. Birgün matematik dersinde bize bir konu anlatıyordu soru sormak için kalktım.Yani x le mi çarpıyoruz hocam dedim

irisin-torku

demez olaydım birden ben size sabahtan belli ne anlatıyorum' diyerek masanın üstündeki tüm kalem kitapları üstüme attı bana bağırarak sınıftan çıktı gitti. Sonraki ders bana gülümseyip göz kırparak sınıfa girdi manyak. Neyse böyle böyle ortaokul bitti liseye geçtim yüzdeliğim düşük olduğu için imam Hatip lisesine gittim.

irisin-torku

oradaki fizik hocamız bana taktı sürekli giyinişime laf söylüyor kıyafetlerimi düzgün giymemi söylüyordu. Okul kıyafetimiz diz kapağına kadar gelen uzun önü fermuarlı ceket gibi birşey çoğu kişi üstüne giyiyor içine sivil giyip önünü açıyor bende öyle yapıyordum. Ama adam bana taktı işte resmen adamdan kaçıyordum nöbetçi olduğunda bahçeye çıkmıyordum neyse bir gün biz bahçede iken bizi çağırdı arkaşımla müdür yardımcısının yanına götürdü sırf gömleğinin önünü bağladım diye göbeğim falan gözükmüyordu okulumuzda erkekte yok zaten bu bizi hem müdür yardımcısının hemde müdürün gelmesini tutanak tutmak için 1 saat bekletti ama gelmediler yarın gelip tutanak tutturacakmış ama ben kaçtım gitmedim durduruk yere tutanak yememek için

irisin-torku

bundan bir kaç gün sonra beden dersimiz vardı ve biz orta sıçan denilen oyunu oynuyorduk tüm sınıf bir kız çok fazla bağırıyordu bağırma hoca kızar diyince kız sana mı soracağım o.. dedi ben dondum kalk gidelim dedim arkadaşıma kız giderken yine aynı şekilde küfür etti hocalara yavşayan falan dedi ben zaten hayatım böyle şeylerle geçtiği için hem kavga etmekten çekindim hemde çok kötü oldum hocalara yaşıyorsun diye bahsettiği hayatımda ilk defa bir hoca ile anlaşmıştım ona da yavşama dedi . Titreye titreye sınıf hocamıza gittim kızın durduk yere bana küfür ettiğini söyleyince kadın sorunu çözeceğim dedi sonra hiç birşey yapmadı bizi yüzleştirdi ve kendince barıştırdı keşke hayır deseydim idareye gitseydim ama sırf hocaya karşı gelmemek için tamam dedim .

irisin-torku

Aynı okulda kadın olan edebiyat hocamızın derisine yarım dakika geç girdik arkaşımla x hocasıyla konuşuyorduk hocam o yüzden geç kaldıkdeyince o erkek olduğu için değil mi biz olsak sormazsınız dedi. Bunu diyen kişi kendisini feminist diye tanımlıyordu ama daha 15 yaşındaki öğrencilerine Erkek öğretmenlerine farklı davrandığını abazaymışız gibi muamele yaptı şimdi 10. Sınıfa gidiyorum okul hayatım boyunca hep zorbalığa uğradım bastırıldım burdaki yazdığım hiçbir kişiden nefret etmiyorum. Ama keşke bana bunları yaşatmaşaydınız bu kadar kötü olmasaydınız hakkım haram olsun.

tek-yol-islam

Adına çok üzüldüm inşallah hayatının geri kalanında daha iyi insanlarla birlikte olursun

seymaisik

Lise 2 de okul değiştirdim, yeni okulda üst sınıftan konuştuğum bir çocuk oldu. Bir sabah okula beraber girdiğimizi(!) gören müdür, derste beni odasına çağırttırdı. Babanın öğrenmesini istemezsin herhalde bir daha Yanyana görmeyeceğim sizi dedi. Yanındaki yardımcısına da “her nakil öğrenciyi kabul etmeyeceksin işte bak” dedi, ne şanstır ki son sınıfta aldığım ygs puanımla okul birincisi olup, tüm okula alkışlatmış, gittiğim üniversite ile de alt dönemlere bayağı havasını yapmıştı sonradan müdür bey.

seymaisik

Birinci sınıfa yeni başlamıştım, sabahları sınıfta kahvaltı yapardık, durumumuz pek olmadığı için sadece zeytin ekmek yedim. Zeytini çok yediğimden sanırım sınıfın ortasına kustum. Sınıf öğretmenim de beni çocukların içinde azarlayıp kuşağımdan tutarak müdürün odasına götürdü. Müdürün adı atillaydı bak o zamana kadar Atila ismini duymamışım, atillanın anlamını müdür sanıyorum. Müdürden de hakaret, azar işitip sınıfa gittim. Birkaç ay sonra okul değiştirdim, çocuklara sorduğum şey “burada atilla var mı?” Allah belanızı versin be.

Görüş Bildir