Gecenin Bir Yarısı Uyanıp Geri Uyuyamadığınızda Kesinlikle Yapmamanız Gereken Şeyler Var!

-

Durduk yere kendinizi gecenin bir yarısında uyanmış ve geri uyuyamıyor halde buluyor musunuz? Eğer öyleyse, Unilad'dan sizler için derlediğimiz bu içeriğimizde bir uyku uzmanı birazdan bahsedeceğimiz adımları takip etmenizi öneriyor.

Kaynak: http://www.unilad.co.uk/science/the-two-...

Biraz kestirmek kolay olmalı aslında ama adına hayat dediğimiz bu varoluşta bunun kolay olmadığını hepimiz öğrenmiş bulunuyoruz.

Eğer sizin de sabahın beşinde uykunuzu bölen gürültücü komşularınız varsa ve bir kere uyandıktan sonra yeniden uyumakta zorlanıyorsanız, kulübe hoş geldiniz! Şimdi gelelim nasıl bir yol izlememiz gerektiğine...

The Power of When kitabının yazarı uyku uzmanı Dr. Michael Breus'a göre bu sorunu çözmenin iki yolu var.

Yapmanız gereken şeylerden biri zorunlu olmadıkça banyoya gitmemek. Breus, oturdukça kalp atışımızın hızlandığını ve uyandıktan sonra ihtiyacın olan uykuya dönmek için kalp atış hızının düşmesi gerektiği söylüyor. Banyoya gitmek için veya gece yarısı bir şeyler atıştırmak için yataktan kalkmak yalnızca kalp atışını yükseltiyor ve uykuyu ihtiyaçtan çok görev haline getiriyor sizin için.

Kaçınmanız gereken bir diğer şey ise saat, alarm veya telefon gibi zamanla ilgili olan şeylere bakmak.

Breus insanların yeteri kadar uyumama konusunda mantıksız bir korkularının olduğunu söylüyor. Elbette ki bunu dünyanın en kötü şeyi olarak değerlendirmemelisiniz ama en iyi şeyi olmadığını da kabul etmelisiniz.

Fakat insanlar olarak beklenmedik bir şekilde uyandığımızda ilk yaptığımız saati kontrol etmek oluyor.

Breus bu durumun bizi gergin ve telaşlı yaptığını söylüyor. Sürekli kafamızda kaç saat uyuyacağımızın hesabını yaptığımız zaman daha fazla strese girdiğimizi, bunun yerine yalnızca rahatlamamız ve zihnimizi boşaltmamız gerektiğini söylüyor uyku doktoru Breus.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

uyuyamayan ben içerik de kendimi buldum

Görüş Bildir