Görüş Bildir
Haberler
'Gazi Yakınıyım' Demişti: İmamoğlu'na Şehitlikte Tepki Gösteren Kişi Eski İBB Çalışanı Çıktı

etiket 'Gazi Yakınıyım' Demişti: İmamoğlu'na Şehitlikte Tepki Gösteren Kişi Eski İBB Çalışanı Çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen törende, gazi yakını olduğunu söyleyen bir kişinin kendisine tepki göstermesiyle ilgili açıklama yaptı.

İmamoğlu'nun şehitlikte sarf ettiği 'Seni araştırır bulurum' sözleri sosyal medyada gündem olurken, gazi yakını olduğunu söyleyen söz konusu kişinin eski bir İBB çalışanı olduğu ortaya çıktı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ekrem İmamoğlu, 'Bir vatandaşın bence münasebetsiz bir girişimi oldu. Zira ben kendisine önce konuşmak istiyorum dediğinde, 'Konuşalım bekleyin' diye cevap verdim. Sonra orada bağırarak şov yapmaya gayret gösterdi' dedi.

İmamoğlu, 'Benimle bu dini duygular üzerinden kimse bu tarz bir ilişkiye girmeye kalkmasın' diye konuştu.

"Gazi yakınıyım, farklı bir tepki göstermem beklenemezdi"

"Gazi yakınıyım, farklı bir tepki göstermem beklenemezdi"

İmamoğlu’na tepki gösterdikten sonra alandan uzaklaştırılan ve bir süre sonra tekrar şehitliğe gelen Mustafa İlker Yılmaz ise 'Doğal bir tepkiydi, gazi yakınıyım, farklı bir tepki göstermem de beklenemezdi diye tahmin ediyorum' ifadelerini kullandı.

Yılmaz, 'Sayın Başkan bir şey sorabilir miyim, ben bir gazi yakını olarak bir şey sorabilir miyim?' diyerek İmamoğlu'na seslenmiş, 'Burası Pervin Buldan ile birlikte çiçek ektiğin hatıra ormanı değil başkan' demişti.

İmamoğlu "Hadsizlik yapıyorsun, şov yapıyorsun, gazi öyle olmaz" yanıtını vermiş, Mustafa İlker Yılmaz alandan uzaklaştırılırken "Seni araştırır bulurum ben merak etme" diye konuşmuştu. 🎥

Detaylar 👇

Öte yandan İmamoğlu'nun "Seni bulurum" sözlerine Twitter'da #benibul etiketiyle tepki gösteriliyor. 👇

Gazi yakını olduğunu öne süren Mustafa İlker Yılmaz'ın AKP döneminde İSMEK'te çalıştığı, yeni dönemde kendisine iş verilmediği ortaya çıktı. 👇

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
296
82
41
12
10
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Barış

O gazi yakını kardeşi şehit düşen Yarbay Mehmet Alkan’nın sırf kardeşinin cenazesindeki sözleri yüzünden yediği iftiraları okusun.

Kuntay Sonmez

Bulacağım derken kim olduğunu ortaya çıkaracağım diye söylemiş adam. Ve provokatörün kim olduğunu da ortaya cikartmis. Ama her zaman ki akepe trolleri algı i... Devamını Gör

koydum

Provakatörler, şehitlerin kafasına sıkanlarla el ele tutuşup ertesin gün şehitlerin mezarına karanfil bırakanlardır.

Siyasi malzeme olarak Ananı da al git cumlesini dilinden düşürmeyen bir kesim muhalif seni araştırır bulurum cümlesini canla başla savunur olmuşlar samimiyet... Devamını Gör

Phoenix Jean Grey

İmamoğlu araştırır bulurum demiş ve bulmuş. Bu lafta herhangi bi hakaret,kötü niyet yok