Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Galatasaray'dan Sosyal Sorumluluk Projesi: UNDP ile İş Birliği Anlaşması İmzalandı

-

Galatasaray Kulübü ile Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) arasında, dünyada yoksulluğu 2030 yılına kadar ortadan kaldırmayı amaçlayan Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nde iş birliği anlaşması imzalandı.

Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen imza töreninde, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ile UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu hazır bulundu.

Yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın bir eğitim kurumu temelinde 500 yılı aşkın maziye sahip olduğunu aktaran Dursun Özbek, "Temelimizde, eğitim kurumunun oluşturduğu değerler vardır. Buna bağlı olarak Birleşmiş Milletlerin kalkınmaya yönelik hareketlerini yöneten UNDP ile yapılan iş birliğiyle, dünyaya bir mesaj vermek istiyoruz. Bu tür sosyal bir faaliyette Galatasaray'ın seçilmesinin, sahip olduğu etik ve 500'ü aşkın yılın getirdiği değerler itibarıyla çok önemli bir husus olduğunu düşünüyorum." dedi.

"Galatasaray, aynı zamanda bir umut, heyecan, tutku ve hayaldir." ifadelerini kullanan Özbek, "Bundan 111 yıl önce Ali Sami Yen Beyefendi Galatasaray Kulübünü kurarken, bir hayali vardı. Yabancı takımları yenmek üzerine bir hayaldi ve gerçekleşti. Dünyadaki eşitsizliğin ortadan kaldırılması ve kalkınmayı desteklemek üzere UNDP'nin de bir hayali var. Yaptığımız iş birliğiyle bu hayale katkı vereceğiz." diye konuştu.

Sultanoğlu: "Galatasaray, iş birliği anlaşması imzaladığımız ilk kulüp"

UNDP Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu Bölge Direktörü Cihan Sultanoğlu, kurumlarının Birleşmiş Milletlere bağlı olarak 170'in üzerinde ülkede faaliyet gösterdiğini belirtirken, Galatasaray'la yaptıkları iş birliğinin önemine dikkati çekti.

Verilen destekten dolayı Galatasaray Kulübüne teşekkür eden Sultanoğlu, şunları söyledi:

"UNDP'nin iş birliği anlaşması imzaladığı ilk kulüp Galatasaray'dır. Galatasaray'ın büyüklüğünü ve popülaritesini anlatmaya gerek yok. Sadece sporda değil, her anlamda Türkiye'nin en tanınan markalarından biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Amacımız, yoksulluğun ve eşitsizliğin giderilmesi. Galatasaray'ın, UNDP'nin hedeflerine ulaşmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Spor, büyük gayelerin, hayallerin başarılmasına katkı sağlayacak ciddi pozitif enerji oluşturabilir."

UNDP nedir?

UNDP yaklaşık 170 ülke ve bölgede, yoksulluğun ortadan kaldırılması ve eşitsizlikler ile dışlanmanın azaltılması hedeflerinin başarılmasına katkıda bulunuyor. Ülkelerin kalkınma kazanımlarını sürdürülebilir kılabilmek için politikalar, liderlik becerileri, ortaklık kurma yeteneği, kurumsal kapasite ve dayanıklılık geliştirme çabalarına destek oluyoruz. 2016 yılında UNDP, önümüzdeki 15 yıl boyunca küresel sürdürülebilir kalkınmayı şekillendirmeye katkıda bulunacak olan 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi ve 17 yeni Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi'ni (SKH) ya da kısaca Küresel Hedefler'i destekleme amaçlı çalışmalarına devam ediyor.

https://twitter.com/undpturkiye/status/725595863712714752

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

2016Arda TuranBirleşmiş MilletlerGalatasaray Spor KulübüTürk Telekom
Görüş Bildir