Görüş Bildir

FPS Oyun Tutkunlarının Hayatlarının Bir Parçası Olmuş ve İkonikleşmiş 13 Item

Haberler
> FPS Oyun Tutkunlarının Hayatlarının Bir Parçası Olmuş ve İkonikleşmiş 13 Item

Bazı oyun öğeleri vardır ki bazen yer aldıkları oyundan daha öne çıkar, daha fazlasını ifade ederler. İşte o öğelere bir bakış atalım.

1. Half-Life - Levye

1. Half-Life - Levye

Oyun dünyasının en ikonik metalarından biri olan bu levye bütün oyun dünyasını derinden etkiledi. Oyunda pek çok işe yarayan bu item o kadar öne çıktı ki, efsane oyun Half-Life'ın ambleminin bir parçası oldu.

2. Portal 2 - Portal Silahı

2. Portal 2 - Portal Silahı

Portal oyunlarında portal açmamızı sağlayan ve çok önemli bir yer kaplayan bu item, o kadar ünlü ki gerçek hayatta insanlar oyundaki bu figürü almak için kapışıyor.

3. Fallout - Pip-Boy

3. Fallout - Pip-Boy

Fallout oyunlarında, oyuna dair hemen hemen bütün etkileşimleri ve bilgileri içeren kol ekranı olan Pip-Boy tüm oyuncuların asla unutmadığı itemlerden.

4. Doom - BFG 9000

4. Doom - BFG 9000

Pek çok Doom oyununda görmeye alışık olduğumuz bu süper güçlü silah, yeşil bir plazma atarak en güçlü düşmanlarınızı dahi haklamanızı sağlıyor.

5. Halo - Enerji Kılıcı

5. Halo - Enerji Kılıcı

Halo serisinin ikonikleşmiş itemi enerji kılıcı, oldukça güçlü ve oyuncuların kullanımını eğlenceli bulduğu bir silah. Halo evreninde bu kılıcın yeri bir başka.

6. BioShock 2 - Matkap

6. BioShock 2 - Matkap

Büyük düşmanlarda pek işe yaramasa da küçük düşmanlara ölümcül darbeler vurabilen bu item, ikonik oyunun ikonik itemlerinden.

7. GoldenEye 007 - Altın Silah

7. GoldenEye 007 - Altın Silah

James Bond filminden uyarlanan bu oyunda, altın silah Ian Fleming'in 'Altın Tabancalı Adam' isimli romanından esinlenerek oluşturuldu ve oyunun çıktığı dönem oldukça konuşuldu.

8. Left 4 Dead 2 - İlk Yardım Kitleri

8. Left 4 Dead 2 - İlk Yardım Kitleri

Büyük canavarlar tarafından çok ölümcül darbeler almış olsanız dahi bu kitleri kullanarak anında iyileşebilmeniz mümkün. Bu durum hakkında oldukça esprili yaklaşımlara imza atan oyuncular, kitlerin ikonlaşmasına yol açtı.

9. Doom - Elektrikli Testere

9. Doom - Elektrikli Testere

Doom oyununun bir başka vazgeçilmez öğesi de elektrikli testere. Düşmanlarla oldukça kanlı mücadelelere girerken elektrikli testere, size harika bir güç verirken durmak bilmeyen düşman akınları sırasında temponuzu da artırıyor.

10. Quake - Roketatar

10. Quake - Roketatar

Tüm fizik yasalarına karşı koyabildiğimiz bu aksiyon oyunun sanırız en ikonik parçası roketatarlar. Ayaklarınızın altına ateş ederek uçabildiğiniz bir dinamik yaratan bu item, oldukça tanıdık.

11. Battlefield 1 - 2mm Kolibri

11. Battlefield 1 - 2mm Kolibri

Dünyanın en küçük silahlarından olan kolibri, kendine bir Battlefield oyununda yer buldu. Oyuncular bu yeni silahı oldukça sevdi. Sıkça kullanılan bu silah bir anda oyunun en ikonik itemlerinden biri haline geldi.

12. Wolfenstein - Tesla Silahı

12. Wolfenstein - Tesla Silahı

Düşmanlara güçlü bir elektrik akımı atan bu silah, Wolfenstein oyununda en keyifli kullanıma sahip itemlerden. İtem, bütün seri boyunca pek çok uğrakta karşınıza çıkacak.

13. Zula - M468

13. Zula - M468

Oyunda en özel silahlardan biri olan M468 farklı çeşitler ve geliştirmeler içermekle beraber, ateş gücünden bir şey kaybetmiyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
19
3
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Burak Advan

8 numarada ki oyun payday değil mi ?