FOX TV ile TV8 Birbirine Girdi! Acun Ilıcalı ve Zuhal Topal Arasında Süren 'Yemekteyiz' Davasında Kavga Büyüyor

-
Abone ol

Koşun kavga var! Hem de en ateşlisinden! 😱

Acun Ilıcalı geçtiğimiz aylarda Zuhal Topal'la Sofrada programına dava açmıştı, yani FOX TV'ye.

Bunun sebebiyse Zuhal Topal'ın programının TV8'de yayınlanan Yemekteyiz yarışmasıyla aynı olduğunu, formatı kendilerinden çaldığını söylemesiydi.

Olay o kadar büyüdü ki Acun Ilıcalı da artık bunu sosyal medya hesabına taşıyarak açıklama yaptı.

Fikir ve emek hırsızlığıyla savaşacağını böyle duyurdu.

Ve böylelikle iyice ateşlenen olay karşısında Zuhal Topal ve FOX TV de karşı atağa geçti.

Zuhal Topal'la Sofrada programının orijinal adının Momsters olduğu söylendi...

Biz bir şey çalmıyoruz dedi yani!

Bu ikili sosyal medyadan sürekli birbirlerine laf sokarken, bir gelişme daha yaşandı.

Acun Ilıcalı artık nasıl kızdıysa, TV8'den kamuoyuna duyuru yaptı... Reklam arasında verdiği videosuyla herkesi şok etti!

"Televizyon Dünyasındaki Büyük FİKİR HIRSIZLIĞI! | Yemekteyiz" başlığı altında verdiği bu video izleyenleri de şaşırttı haliyle.

Vallahi artık nasıl sinirlendiler, siz düşünün! 😂

Bunun karşılığı da gecikmedi pek tabii!

Onlar da verdi veriştirdi!

Acun Ilıcalı'nın herkesi şaşırtan kamuoyu duyurusunun ardından verdikleri yanıtla 'formatımız özgündür' dediler...

View this post on Instagram

Beklenen Açıklama Global Agency’den geldi! FOX TV’de yayınlanan “Zuhal Topal’la Sofrada” programıyla ilgili basına yansıyan haberlerde Global Telif Hakları Yapımcılık Ticaret A.Ş.’nin (Global Agency) isminin geçmesi nedeniyle bir açıklama yapma gereği duyduk. Global Agency, “Momsters/Mutfakta Bir Gelin” isimli TV formatının hak sahipleriyle imzalanan temsilcilik sözleşmesine istinaden, dağıtıcı sıfatıyla 2017 yılından bu yana formatın yurt içi ve yurt dışında pazarlama ve dağıtımını yapmaktadır. “Momsters/Mutfakta Bir Gelin” isimli TV formatının hak sahipleri Nergiz Kartın, Hümeyra Daşdan ve Ramazan Uzan’dır. Format, ilk olarak Nisan 2018’de Rusya’da yayına girmiş, sonrasında ise Türkiye satışı gerçekleşmiştir. “Zuhal Topal’la Sofrada” isimli programın yapımcısı olan Dual Yapım ile Global Agency arasında 29 Haziran 2018 tarihinde bir lisans sözleşmesi imzalanmıştır. Bu sözleşme ile “Momsters/Mutfakta Bir Gelin” formatının Türkiye’de televizyon programı olarak hayata geçirilmesine ve programın yayınına yönelik haklar Dual Yapım’a lisanslanmıştır. Dual Yapım ise programı “Zuhal Topal’la Sofrada” olarak hazırlamıştır. Program, Ağustos 2018 tarihinden bu yana Fox TV’de yayınlanmaktadır. Global Agency, 10 yıldan fazla süredir Türkiye ve dünyada yaratıcı fikirlere dayanan televizyon formatları bularak bağımsız distribütör sıfatıyla tüm dünyaya pazarlamasını yapmaktadır. Bu serüven, “Gelinim Olur Musun?” formatının Global Agency tarafından yurtdışına pazarlanmasıyla başlamıştır. “Gelinim Olur Musun?” formatında olduğu gibi “Momsters/Mutfakta Bir Gelin” de Türk kültüründe var olan gelin-kaynana çekişmesini odağına alan bir Türk formatıdır. Formatı özgün kılan temel fikir, gelin ile kaynana arasındaki çatışma ve gelinlerin yaptığı yemekleri jüri olarak kaynanaların oylaması üzerinedir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

A post shared by Zuhal Topal Saygıner (@zuhaltopal) on

Bakalım, gelişmeleri merakla takip ediyoruz!

Daha neler olacak kim bilir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ercy

OHH! YİYİN BİRBİRİNİZİ :D :D :D :D :D

bbbbb

Acun haksız. Bu program yıllar önce başka kanalda yayınlanıyordu Yemekteyiz adıyla. Yani Türkiye'ye TV8 ile girmedi. Ayrıca bu program da telif hakları alınmış bir program. Keza Zühal Topal'ın programı da telif hakları alınmış başka bir program.

metin-akalp

Milletin şerefsizce kavga ettiği baştan sona kurgu ve yalan bir programın elbette Acun'un fikri olduğunu tahmin edebiliriz. İşin ilginç tarafı bu dandik programın nadide bir sanat eseriymiş gibi telif hakkı iddiasıyla mahkeme konusu olması.

queen_of_the_7_kingdoms

Acun haklı.

mami-demir1

abi yeni format buldum. herkes sırayla yemek yapacak sonra birbirine gömecek. süper fikir hemen patentini alalım kimse çalmasın.

Görüş Bildir