Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fındık Burunlulara İnat, Büyük Burnuyla 'Ben de Varım' Diyen 13 Kadın

 > 
1.5bPAYLAŞIM

Bir büyük burun ki estetik ve güzellik otoritesi kendini bilmezlerin en büyük sıkıntısı. Nerede büyük burunlu bir kadın görseler "estetik düşününüyor musun" sorusunu yapıştırıveriyorlar. Hem siz kimsiniz? Eski Yunan'da bile fındık burun yokmuş. Siz gelmiş bu muhteşem şeyin yarısını kestirip çöpe atmamızı istiyorsunuz. Oysa tüm o matematiksel estetik hesaplamaların, genel geçer beyhude güzellik kavramının çok üstünde öyle havalı ki  bu koca burnumuz, tam da sahip olduğumuz karakterin yansıması gibi. 

Bu yazıda büyük koca burunlarını yukarıda tutup kendilerini çok hoş bulan kadınlardan bir kaç tanesini görelim istedik. Çünkü sadece büyük burunluların sahip olabileceği bazı cazibeler vardır.

1. Barbra Streisand

2. Cate Blanchett

3. Julia Louis-Dreyfus

4. Marina Abramović

5. Mayim Bialik

6. Meryl Streep

7. Rossy de Palma

8. Sofia Coppola

9. Sarah Jessica Parker

10. Annie Liebovitz

11. Sylvia Talaja

12. Maya Rudolph

13. Mona Lisa ( O da büyük burunluymuş)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
blacksnow

gayet güzeller bence. hem ne kadar kolay ya böyle yorumlar yapmak. yok onun burnu büyük bunun ağzı büyük. sözlüklerde orda burada bu tarz yorumlar yığınla geziyo. bu tarz yorumların hiç biri doğru değil

zeynep-sude-kurnaz

Benimde burnum büyük ama kafama takmıyorum.Eskiden burnuma çok takıntılıydım ve kafaya taktıkça gözümde büyümeye başladı,ama umursamadım ve şu an pek umrumda değil,sizi sevenler böylede sevecektir merak etmeyin

mustafa-akin-sari

Büyük burun, uzun yüz antik ve orta çağ güzellik algısıdır ..Medeni ve güclü olanın ortadoğulular olmasından dolayı,dünyada güzellik algısı tipik ortadoğu insanıdır. O dönemin sanat eserlerine baktığınızda (heykeller, resimler , dini isa resimleri fln) burnun ve yüzün gereğinden fazla abartı-uzun yapıldığını görürsünüz. Günümüzde ise kuzey avrupalı tipi güzellik alıgısını oluşturur... Yani güçlü ve medeni olan güzeldir diyebiliriz. İçinde bulunduğumuz dönemin estetik algısı göz önüne alındığında pek de güzel bulunmazlar.

sarimini

#6 fotoğrafta canan ergüderi anımsatmış

denka

Burada yapılan yorumlardan anlıyoruz ki 'insanlar' tam anlamıyla 'insanlıklarını' kaybetmişler. ''İğrenç, bu ne böyle, irem derici'', saçma sapan laf atmalar, espri yaptığını sananlar vs. Tamamen dış görünüşe odaklanmış, kendilerini çok güzel&yakışıklı sanan ego yığınları, ergen insanlar gelip yine en saçma yorumlarını bırakmışlar buraya. Sadece insanları aşağılamayı bilen ve affedersiniz bir yerlerini açarak kendini bir şey zanneden varlıklardan ibaretsiniz. Kimse dış görünüşünü kendi isteği ile seçmedi. Ve kimse size bunun için onlarla dalga geçme hakkını vermedi. Başkalarının dış görünüşlerini eleştiri konusu yapıp aşağılamak yerine kendi beyinlerinizi geliştirmeye çalışın. O zaman düşünmenizi engelleyen ego katmanlarınızdan kurtulup bir işe yarayabilirsiniz belki.

mehmet-dikec

rahat ol herkezin bir alıcısı vardır bırak gençler eylensin burada kimse yok karşılarında.

Görüş Bildir