Filmler Hakkındaki Bu 19 Detay Sinema ve Film Uzmanlarının Bile Afallamasına Neden Olacak!

807PAYLAŞIM

Bir de bunları okuduktan sonra izleyin bakalım! 😊

Kaynak: https://serendeputy.com/d/327743a057

1. 2003 yapımı 'Finding Nemo' filmindeki dişçi sifonu çektikten sonra ellerini yıkamadan hastanın ağzıyla ilgileniyor. 😱

2. 2009 yapımı 'Up' filminde Carl ve Ellie'nin mobilya şekilleri, karakterlerini yansıtıyor.

Carl fiziksel olarak kare şeklinde ve onunla ilgili her şey de kare şeklinde. Öte yandan Elli ve onunla ilgili her şey yuvarlak şekilde. Bu detaylar aynı zamanda Carl'ın daha sabit ve durağan, Ellie'nin ise daha enerjik olmasını gösteriyor.

3. 2004 yapımı 'Eternal Sunshine of the Spotless Mind' filminde kitapçı dükkanındaki kitapların isimleri görünmüyor çünkü Joel bu detayları hatırlamıyor.

4. 2008 yapımı 'Wall-e' filminde yıldırım Wall-e'nin tuttuğu şemsiyeyi çarptıktan sonra elektrik, bu güzel karakterin bataryasını şarj ediyor.

5. 1997 yapımı 'Hercules' filminde kehanete göre 18 yıl içinde gezegenler çok iyi bir şekilde sıralanacak. Fakat filmde yalnızca 6 tane gezegen gösteriyor. O zamanlar Yunanlar yalnızca 5 tane gezegeni biliyorlardı.

6. 1998 yapımı 'The Truman Show' filminde ay, şimşek nedeniyle öyle bir aydınlatılıyor ki olması gerekenden daha yakın görünüyor.

7. 2010 yapımı 'Tangled' filminde Anne Goethel, Rapunzel'e olan 'sevgisini' her zaman saçına dokunarak gösteriyor. Her sevgi gösterisinde Rapunzel'i başından öperek saçına dokunuyor.

Buna karşın Flynn ne zaman Rapunzel ile yakınlaşsa, saçlarını düzelterek yüzünü daha iyi görmeye çalışıyor.

8. 2001 yapımı 'Monster's Inc.' filminde Mike daha sonrasında yine ne yapacağını unutmasına rağmen dolabında kağıtlarını dosyalamak için üç tane hatırlatıcı yapışkan not bulunduruyor.

9. Yine 'Wall-e' filminde uzay gemisinin kaptanları 100 yıldan fazla hizmet vermişlerdi. Bu da ortalama yaşam süresinde artışı gösterir.

Ayrıca yaşam biçimlerinden ötürü vücutlarının şeklinin nasıl değiştiğini de fark edebilirsiniz.

10. 2012 yapımı 'Wreck-It Ralph' filminde Arcade'nin levhası 'Svzy'nin (Suzy) 5. yaşını kutlarken, 2018 yapımı 'Ralph Breaks the Internet' filminde levhada 11. doğum günü kutlaması görülüyor. Bu da iki film arasında 6 yıl geçtiğini gösteriyor.

11. 2012 yapımı 'Brave' filminde ailenin duvar kilimi Merida ve annesi arasındaki ilişkinin değişimini tasvir ediyor.

Filmin başında Elinor tarafından dokunan bu kilimde Merida görselinin, annesi gibi örgülü saçları var. Filmin sonunda ise Merida ve annesi beraber yeni bir kilim dokuyorlar. Burada ise Elinor'un, kızının karakterini kabullendiğini görüyoruz.

12. 1991 yapımı 'Beauty and the Beast' filminde Gaston kuleden düşerken gözlerindeki küçük kuru kafaları görebilirsiniz.

13. 2018 yapımı 'A Quiet Place' filminde marketteki neredeyse bütün rafların boş olduğunu, yalnızca hışırtılı paketlerin olduğu rafın dolu olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni ise insanların bu paketleri açarken gürültü yaparak kendilerini riske atmak istememeleri.

14. 2015 yapımı 'Inside-Out' filminde kartlardan yapılan eve dikkatli bakınca kartların üzerinde Riley ve ailesinin yüzlerinin olduğunu görebilirsiniz.

15. 2004 yapımı 'The Incredibles' filminde bütün süper güçler karakterlerin hayattaki hislerini yansıtıyor.

Mesela Bay Incredible herkes için yeterince güçlü olmak istiyor, Elastigirl ise eşine ve 3 çocuğuna bakmak zorunda olduğu için farklı yönlere doğru esnemek zorunda hissediyor. Violet görünmek olarak saklanırken, Dash hareketli ruhundan ötürü aşırı hızlı hareket edebiliyor. Jack-Jack ise bebekken hiçbir süper gücü olmamasına rağmen, sonradan birçok seçeneği olduğunu gösterecek şekilde farklı süper güçlere sahip oluyor.

16. 2001 yapımı 'Harry Potter and Sorcerer's Stone' filminde Oliver Wood, Goldden Snitch'i serbest bıraktığında etrafına bakınırken, Harry yönünü mükemmel bir şekilde takip edebiliyor. Bu da arayışta olan karakterin doğal iç güdüsünü gösteriyor.

17. 2001 yapımı 'Shrek' filminde, Shrek'in Fiona'ya aşık olduğu an okla vurulmasıyla anlatılıyor.

18. 2002 yapımı 'Lilo&Stitch' filminde Lilo'nun balıkları sandviçle beslemesinin bir sebebi var.

Lilo, Pudge'un havayı kontrol ettiğine inanıyor. Ailesi kötü hava koşullarından ötürü kaza yaptığı için onu sandviçle besleyerek ailesinin ölümüne neden olan kazanın bir daha olmamasını umuyor.

19. 2003-2017 yapımı 'Pirates of the Caribbean' filmlerinde Kaptan Jack Sparrow her zaman sarhoş olduğu için değil, güvertede yürüme alışkanlığından ötürü sendeliyor.

Karada ne kadar sendeliyorsa, denizde o kadar sağlam yürüyebiliyor!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
liveworkpose

benim en son bir review da okuduğum çok ilgimi çekmişti david lynch hakkında. nasıl farketmemişim bilmiyorum. filmlerinde mavi renk ağırlıklı veya detaylı sahneler hayal, kırmızı olanlar gerçek imiş. kendine özgü mükemmel bir anlatım.

yesilzeytinn

bunları biliyordum zaten farklı bir şey bekledim ama..

liveworkpose

pulp fictionda bütün kötü olaylar john travolta tuvaletteyken gerçekleşir; uma thurman o tuvaletteyken komaya girer, restoran o tuvalette gittiğinde soyguncular tarafından basılır ve kendisi de tuvaletteyken ölür.

bluessy

Arasında izlemediklerim de var ama sanırım buna benzer çok fazla içerik okumuşum ki hepsini biliyorum. Elinize emeğinize sağlık😂

ozcan-cone1

Harry Potter için daha iyi ayrıntılar vardı. Ve, bunun kitap versiyonu olsa çok güzel olur editör.

clairsentient

bi dakika ya #3 'te bunu anlamamışmıydınız zaten. nasıl izliyonuz aq

Görüş Bildir