Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Film Setlerinde Yaşanmış 9 Talihsiz Olay

3PAYLAŞIM

Film Setlerinde Yaşanmış 9 Talihsiz Olay

Bazen filmlerde daha iyi, daha gerçekçi bir sahne çekebilmek için oyuncular ve dublörler kendilerini fiziksel olarak zorlayıcı durumlara sokabiliyor. Her filmde, özellikle aksiyon filmlerinde doğal olarak yüzlerce güvenlik önlemi alınsa da bazen bu önlemler işlerin yolunda gitmesini %100 sağlayamıyor. İşte bir çoğumuzun bildiği hatta fanı olduğu bazı filmlerde yaşanan talihsiz set kazaları;

Kaynak: http://noluyo.tv/haber/839/film-setlerin...

Now You See Me (Sihirbazlar Çetesi)

Isla Fisher, ülkemizde Sihirbazlar Çetesi olarak bildiğimiz filmde camdan bir su tankı içerisinde çektiği sahnede neredeyse boğuluyordu! Ellerine bağlı olan kelepçeleri çözmeye çalışırken zorlanan Isla, tam 3 dakika suyun altında kaldı!

The Expendables 2 (Cehennem Melekleri 2)

Şişme botun patlama sahnesinde yaşanan bir terslikten dolayı bir dublör hayatını kaybederken diğer dublör ağır yaralanmıştı. Ağır yaralanan dublör, 5 saatlik bir operasyon sonrasında hayati tehlikeyi atlatmıştı.

Harry Potter and the Deathly Hallows Part I (Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari: Bölüm 1)

Daniel Radcliffe'in dublörü David Holmes, sette boynunu sakatladığı bir sahne sonrası felç oldu. Harry Potter ve Ölüm Yadigârlari: Bölüm 1'de çekilen bir patlama sahnesinin ters gitmesiyle duvara fırlayıp boynu kırılan 25 yaşındaki David'in boynundan aşağısı felç oldu.

The Hangover Part II (Felekten Bir Gece Daha)

The Hangover Part II setinde çalışan dublör Scott McLean, taksilerle çekilen bir sahnede, camdan sarkarken karşıdan gelen başka bir aracın ona çarpması yüzünden kalıcı beyin hasarı yaşadı.

The Dark Knight (Kara Şövalye)

Dublörlerin kullandığı araçlarla çekilen bir sahnede 90 derece manevra yapması gereken aracın virajı kaçırıp ağaca çarpması sonucunda film kameramanı Conway Wickliffe hayatını kaybetti.

Twilight Zone: The Movie

Helikopterle çekilen bir sahnede meydana gelen korkunç olayda aktör Vic Morrow ve iki çocuk oyuncu Myca Dinh Le ve Renee Shin-Yi Chen hayatını kaybetti. Helikopterde bulunan diğer 6 kişi ise yaralandı. Olay sonucunda film endüstrisine birçok yeni prosedür ve güvenlik standartları getirildi.

The Crow (Ölümsüz Aşk)

Bruce Lee'nin oğlu Brandon Lee, başrol oynadığı The Crow isimli filmde, Lee'nin canlandırdığı karakterin vurulacağı sahnede boş olduğu düşünülen silahın kendisine doğrultulup ateşlenmesi ile trajik bir şekilde hayatını kaybetti.

xXx (Yeni Nesil Ajan)

Vin Diesel'in dublörü Harry L. Connor'un denizaltına paraşütle bağlı olduğu sahnede altından geçmesi gereken köprüye yüksek bir hızla çarparak hayatını kaybetti. Film yapımcıları, Connor'un son işi anısına -çarpışma anı hariç- sahneyi filmden çıkarmadı.

Top Gun'da dublör pilotluk yapan Art Scholl, çekimler esnasında kullandığı uçağın kontrolünü kaybederek pasifik okyanusuna çakıldı. Scholl ve uçak tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir