Görüş Bildir

Fikret Orman: "Tek İlgilendiğimiz Konu Kupa"

Haberler
> Fikret Orman: "Tek İlgilendiğimiz Konu Kupa"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Ocak ayındaki transfer planları hakkında konuştu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Bizim şu anda oyuncu satma gibi bir niyetimiz yok. Hatta bütçemiz elverirse devre arasında futbolcu alma niyetimiz var” dedi.

Başkan Orman, ilk göreve geldiklerinde altyapı ve tesis konusunda sıkıntı yaşadıklarını ifade ederek, “Sporcularımız konteynerlarda soyunuyorlardı ve çok sağlıklı bir ortam yoktu. Oraları inşa ettik ve şu anda da tesisin diğer eksiklerini halettik. Bu sezon sonunda da Ümraniye’de futbol altyapısıyla alakalı yatırımlar yapacağız” diye konuştu.

TRANSFER MÜJDESİ

Beşiktaşlı futbolculara teklifler gelip gelmediğinin sorulması üzerine Fikret Orman, “Bunlar konuşulan şeyler gibi geliyor ama bize ulaşmış ciddi bir teklif hatta sözlü bir teklif dahi yok. Beşiktaş’ın şu andaki tek hedefi şampiyon olmaktır. Stadını bitirmek ve taraftarıyla yeni stadında birliktelik yaşayarak şampiyonluk kupasını kaldırmak... Bizim şu anda oyuncu satma gibi bir niyetimiz yok. Hatta bütçemiz elverirse futbolcu alma niyetimiz var, devre arasında. Takviye yapma niyetimiz var” açıklamasını yaptı.

“BU SENE TEK İLGİLENDİĞİMİZ KONU KUPA”

Beşiktaşlı futbolcuların milli takımlarında olmalarından dolayı gurur duyduklarını belirten Orman, “Beşiktaş liderliğini sürdürdükçe milli takımına giden oyuncu sayısı da artıyor. Örneğin Mario da Alman Milli Takımı’nda yerine döndü. Quaresma da öyle. Yani bütün oyuncularımız milli takımlarında oynuyorlar. Tabi bizim artık bu sene tek ilgilendiğimiz konu kupa. Her sene ilgileniyoruz ama bu sene artık Beşiktaşlılar da, özellikle bu kadar zor süreçlerden geçen bizler de bu mutluluğu yaşamak istiyoruz” dedi.

“GOMEZ’DEN MEMNUNUZ”

Mario Gomez’in sözleşmesinin akibetinin de sorulması üzerine Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, şöyle konuştu:

“Mario Gomez’in Fiorentina ile olan sözleşmesi 2 senelik. Beşiktaş da Fiorentina’dan Mario Gomez’i 2 seneliğine kiraladı. Anlaşmanın içerisinde bir madde var. ‘Beşiktaş veya Mario Gomez birinci senenin sonunda memnun olmaz ise Mario Gomez Fiorentina’ya gidebilir, başka bir kulübe gidemez. Beşiktaş da memnun olmazsa Mario Gomez ile yollarını ayırabilir.’ Bunlar yüksek bedelli oyuncular. Şu anda Mario Gomez’in performansı çok iyi, çok da memnunuz. Çok daha üstüne koyacağını da düşünüyoruz. Ama bunun kötü senaryosunu düşünelim; böyle bir sözleşme yaptınız, altına da imzayı attınız Mario Gomez’in de performansı iyi olmadı. Bu sefer hem kulübümüz zarar görecek hem de kamuoyu itibariyle, 'bir oyuncuyu aldık o kadar para verdik hiç olmadı' olacak. Biz hem kendimizi koruduk hem de oyuncu kendisini koruma hakkını kullandı. Gomez Beşiktaş’ta mutlu olduğunu defalarca söyledi. Biz de mutlu olduğumuzu defalarca söyledik. Zaten ortada bir sözleşme var ve o da devam ettiği sürece bir problem gözükmüyor. Belki sezon sonu daha uzun süreli bir sözleşme yapabiliriz. Bir senelik kira anlaşması bittikten sonra zaten boşa çıkıyor. Bunu değerlendireceğiz.'

Goal

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?