Görüş Bildir
Haberler
FIFA'da Seçim Tarihi Kesinleşti, Platini'nin Adaylığı Belirsiz

FIFA'da Seçim Tarihi Kesinleşti, Platini'nin Adaylığı Belirsiz

Enver K.
20.10.2015 - 17:07

FIFA İcra Kurulu, FIFA'nın yeni başkanının belirleneceği olağanüstü seçim kongresinin 26 Şubat 2016'da yapılmasını onayladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

FIFA'nın yeni başkanının belirleneceği olağanüstü seçim kongresinin 26 Şubat 2016'da yapılacağı kesinleşirken UEFA Başkanı ve FIFA Başkan Yardımcısı Michel Platini'nin başkanlık adaylığının askıya alındığına yönelik açıklama yapıldı.

FIFA'dan yapılan yazılı açıklamada, İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan genel merkezde düzenlenen FIFA İcra Kurulu olağanüstü toplantısında seçim tarihinin onaylandığı ve FIFA'da şeffaflığın artırılmasına yönelik tedbirler alındığı ifade edildi.

Toplantıda, FIFA başkanlığına adaylığını açıklayan Platini'yi de etkileyecek bir karar alınarak, seçim için adaylık başvurularının dolacağı 26 Ekim'e kadar futboldan men cezası bulunanların adaylıklarını devam ettiremeyeceği belirtildi.

Seçime kadar futboldan men cezasını tamamlayan kişilerin adaylıklarının ise tekrar değerlendirileceği açıklandı. Böylece FIFA, seçim öncesinde futboldan men cezası süresini dolduracak Platini'nin adaylığını tekrar gözden geçirme hakkını kullanabilecek.

FIFA'nın yeni başkanının belirleneceği olağanüstü seçim kongresi 26 Şubat 2016'da yapılacak.

Son oylamada Blatter'in gerisinde kalan Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, başkanlık adaylığı için resmi başvurusunu yapmıştı. Suçlamalara adı karışan Platini de daha önce başkanlığa talip olduğunu duyurmuştu.

AA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0