Fi Dizisi’nde Hangi Karakter Olduğunu Tahmin Ediyoruz!

3.4bPAYLAŞIM

"Bazen karşındakinin zekası aslında kendi zekanın aynasıdır." diyen bilge kitap Fi-Çi-Pi diziye uyarlanıyor. Dizi başlamadan testle hafiften hafiften ısınalım diyoruz. Peki sen hangisisin?

Dikkat, bu test bir miktar Altın Oran içerir!

1. Aşkla başlayalım... Kendini hiç imkansız bir aşkın içinde bulduğun oldu mu?

Aşk bana uzak bir konsept...
Hayat hikayem :(
Galiba hayır!
Sadece bir kere, umarım bir daha olmaz.

2. Sınırlarını öğrenelim bir de: O imkansız aşkı elde etmek için neler yapabilirsin?

Savaşırım... Ama dürüstçe!
Akışına bırakırım.
Hiçbir şey... Kendime saygım her zaman birinci plandadır.
Her şeyi... Öyle planlar yaparım ki, ağzınız açık kalır.
Ağlarım ben :(

3. Şimdi biraz daha derine inelim!.. Kendi hayatını düşündüğünde şu kavramlardan hangisi sana daha yakın?

Güzellik
Güç
Şanssızlık
Hırs
Yetenek

4. Seninle ilgili çok ama çok temel bir soru geliyor: İçe kapanık mısın, yoksa dışa dönük müsün?

İçe kapanık
Dışa dönük
Tam cevap veremiyorum... Aslında her ikisi de!

5. Çok temel bir dilemma daha: Bilim mi, sanat mı?

İkisini birbirinden ayıramıyorum.
Bilim
Sanat

6. Yine derin bir soru var sırada: Adalet deyince aklına ne geliyor?

Adalet yok; ama adalet yok diye de vazgeçmemeli!
Adalet yok diyenlerin hepsi aslında başarısız olanlardır.
Dünyanın çok ama çok adaletsiz bir yer olduğu
Kendi adaletimi sağlamak isterim.

7. Hangi durumlarda dengen bozulur? Yani hayatının "Altın Oran"ı hangi zamanlarda bozulur?

Çıkış yolu bulamadığım zamanlarda...
Aşka düştüğüm zamanlarda tabii ki!..
Dengemin bozulması zordur biraz!
Başarısızlık durumlarında.

8. Son olarak... Fi-Çi-Pi serisinden sana daha yakın gelen bir alıntı seçsene!

Güce asla sahip olamazsın, ancak ait olabilirsin.
Eksikliklerimize odaklanıp inancımızı kaybedersek yeteneklerimiz asla var olmaz.
Yıkmadığımız şeyin arkasında ne olduğunu göremezsiniz.
Özgürleşemezsen deneyimleyemezsin, deneyimleyemezsen değişemezsin, değişemezsen asla senleşemezsin.
Yaşadığımız her darbe gelişmesi gereken yanımızın aşısı!

Sen Duru'sun!

Sen acayip derecede tatlı bir şeysin ya <3 Ama bu tatlılığın dünyanın en güzel varlığı olmandan gelmiyor, sende aşk var aşk, bundan geliyor! Hem de en lirik, en DURU, en estetik biçimi... Ama bu; senin kavgaların, açmazların, sorunların yok demek değil! Fakat sen bunlar sebebiyle hırçınlaşan biri değilsin asla! Senin kavga etme şeklin sanatın... Bunun yanında sana içgüdülerin ve sezgilerin insanı diyebiliriz rahatlıkla. Ancak onu dinlediğin zaman kendinle barışabiliyorsun: Senin altın oranın bu!

Azra Kohen'in ünlü Fi-Çi-Pi serisi diziye uyarlanıyor. Sizi ilk bölümüyle ekrana kilitleyecek bu sürükleyici dizi, 31 Mart’ta puhutv’de yayınlanmaya başlıyor.

Sen Can Manay'sın!

"Sen" deyince akla gelen ilk kavram tutku olacaktır. O tutkunun esirisin sen ve bunun içinse pek sınır falan da tanıdığını söyleyemeyiz. Ayrıca çok zeki ve nev-i şahsına münhasır bir arkadaşımızsın :) Yani hani o milyonda bir ve numunelik dediklerimiz vardır ya, heh onlardansın işte! Ama bu durum sende bir duruş, bir varoluş, zorlama yok! O sıkıntıdır seni sen yapan! Kısaca senin hayatının altın oranı: O hevesin, o arzunun peşinde olmaktır! 

Azra Kohen'in ünlü Fi-Çi-Pi serisi diziye uyarlanıyor. Sizi ilk bölümüyle ekrana kilitleyecek bu sürükleyici dizi, 31 Mart’ta puhutv’de yayınlanmaya başlıyor.

Sen Deniz'sin!

"Sen" deyince dimağlarda oluşan ilk kavram, kuşkusuz yetenek olur. Katıksız, doğuştan ve de sınırsız bir yetenek. Ama senin bir an önce bu potansiyelinin farkına varman gerekiyor. Kendine acımasız olman güzel, bir gelişmedir; ancak bir yerde durmalı ve kendinin farkına varmalısın. Hem kendine hem de çevrendekilere zarar verirsin bu gidişle. Bunun ötesinde senin hayatında tek bir gerçek var: Müzik! Hadi biraz edebiyat parçalayalım: Söz nehriyle, melodi denizinin buluştuğu verimli deltasın sen :) Kısaca içindeki o müzikle dünyayı bile değiştirebilirsin: Senin altın oranın bu!

Azra Kohen'in ünlü Fi-Çi-Pi serisi diziye uyarlanıyor. Sizi ilk bölümüyle ekrana kilitleyecek bu sürükleyici dizi, 31 Mart’ta puhutv’de yayınlanmaya başlıyor.

Sen Özge Egeli'sin!

İşte tam bir savaşçıyla karşı karşıyayız. Evet sana darbe vurabilirler; ama asla bitiremezler! Bu yönünle seni tanıyan ve sevenlere tam bir ilham kaynağıyken; düşmanların içinse çok can sıkıcısın; çünkü dedik ya bitmiyorsun sen! Dip'ler sana sadece ivme sağlar. Bunun yanında oldukça gerçekçi olduğunu da söyleyebiliriz, zaten bu savaşçılık da buradan geliyor. Göklerin savaşçısı Athena ete kemiğe bürünse senin gibi biri olurdu herhalde. Bu savaş senin altın oranın, seni yıldırmalarına izin verme!

Azra Kohen'in ünlü Fi-Çi-Pi serisi diziye uyarlanıyor. Sizi ilk bölümüyle ekrana kilitleyecek bu sürükleyici dizi, 31 Mart’ta puhutv’de yayınlanmaya başlıyor.

Sen Bilge'sin!

Sen, adın gibi Bilge bir kişisin! Az şey yaşamamışsın... Ama genelin aksine bunlar seni fazlaca eğitmiş; bunlardan ders çıkarmışsın. Her bilge kişide olduğu gibi sen de fazla konuşmazsın. "Gerektiği kadar ama bilgece..." En olumsuz yönünse eylemsizlik; ama seni tanıyanlar iyi bilir ki, aslında sadece tam ve bitirici bir etki için güç topluyorsundur. Pandoranın kutusu gibisin, sürprizlere gebesin! Kısaca senin altın oranın o bilgelik! Aydınlat hadi artık bizleri...

Azra Kohen'in ünlü Fi-Çi-Pi serisi diziye uyarlanıyor. Sizi ilk bölümüyle ekrana kilitleyecek bu sürükleyici dizi, 31 Mart’ta puhutv’de yayınlanmaya başlıyor.

Fi Dizisi’nin hiçbir bölümünü kaçırmadan, karakterleri daha yakından tanımak istiyorsan Vodafone Red’li ol; diziyi internetinden yemeden izle.

Vodafone Red’li olmak için tıkla!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seyma-cetin8

Sen acayip derecede tatlı bir şeysin ya <3 Ama bu tatlılığın dünyanın en güzel varlığı olmandan gelmiyor, sende aşk var aşk, bundan geliyor! Hem de en lirik, en DURU, en estetik biçimi... Ama bu; senin kavgaların, açmazların, sorunların yok demek değil! Fakat sen bunlar sebebiyle hırçınlaşan biri değilsin asla! Senin kavga etme şeklin sanatın... Bunun yanında sana içgüdülerin ve sezgilerin insanı diyebiliriz rahatlıkla. Ancak onu dinlediğin zaman kendinle barışabiliyorsun: Senin altın oranın bu! aşk var diyor nerede peki :/

Gizli Kullanıcı

Sen Deniz'sin! "Sen" deyince dimağlarda oluşan ilk kavram, kuşkusuz yetenek olur. Katıksız, doğuştan ve de sınırsız bir yetenek. Ama senin bir an önce bu potansiyelinin farkına varman gerekiyor. Kendine acımasız olman güzel, bir gelişmedir; ancak bir yerde durmalı ve kendinin farkına varmalısın. Hem kendine hem de çevrendekilere zarar verirsin bu gidişle. Bunun ötesinde senin hayatında tek bir gerçek var: Müzik! Hadi biraz edebiyat parçalayalım: Söz nehriyle, melodi denizinin buluştuğu verimli deltasın sen :) Kısaca içindeki o müzikle dünyayı bile değiştirebilirsin: Senin altın oranın bu!

yuzmebetul

Fi iyi pek takip edemiyorum maalesef Ama Can Manay gerçekten beni andıran bir karakter.

ulker.ulicka

duru

nergiz-sirinova

Sen Can Manay'sın! "Sen" deyince akla gelen ilk kavram tutku olacaktır. O tutkunun esirisin sen ve bunun içinse pek sınır falan da tanıdığını söyleyemeyiz. Ayrıca çok zeki ve nev-i şahsına münhasır bir arkadaşımızsın :) Yani hani o milyonda bir ve numunelik dediklerimiz vardır ya, heh onlardansın işte! Ama bu durum sende bir duruş, bir varoluş, zorlama yok! O sıkıntıdır seni sen yapan! Kısaca senin hayatının altın oranı: O hevesin, o arzunun peşinde olmaktır!

Görüş Bildir