Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fi, Çi, Pi Serisinin Yazarı Azra Kohen'in Kaleminden 20 Alıntı

4.5bPAYLAŞIM

2013 yılında yayınlanan Fi, 2014 yılında yayınlanan Çi ve 2015 yılında Pi kitabı yayınlanan Azra Kohen / Akilah'ın kitaplarından derlemiş olduğumuz, spoiler olmadan yayınladığımız en anlamlı 20 alıntı..

Hepsi birbirinden anlamlı, düşündürücü..

Önemli olan mesajı alabilmek..

Şiddetle tavsiye edilir..

Kaynak: http://instagram.com/akilahficipi

Beynini, mideni sadece doğayla doldur, doğanın bilgisiyle BESLEN!

İnsanlığımıza rağmen hayvanlığımız kadar etrafımızda saygı uyandırabilmemiz ne acıydı...

Yıkmadığımız şeyin arkasında ne olduğunu göremezsiniz.

Ait olmanın açlığında neye ait olduklarına dikkat etmeden kabul görmeye çalışanlar TUTSAKLAR!

İnsan baktığının ötesini görmek istemediği sürece körden beter hali..

Bazen karşındakinin zekası aslında kendi zekanın aynasıdır.

Hafifti.. Kendi olma cesaretini gösterebilen biri gibi..

Kendisi olabilmek için hep takması gereken maskeleri vardı..

Özgürleşemezsen deneyimleyemezsin, deneyimleyemezsen değişemezsin, değişemezsen asla senleşemezsin.

Güce asla SAHİP olamazsın, ancak AİT olabilirsin..

SANKİ BOĞULMAK ÜZEREYDİ! Huzur içinde..

Eksikliklerimize odaklanıp inancımızı kaybedersek yeteneklerimiz asla var olmaz..

Kişinin kendi hapishanesinden daha büyük bir tutsaklığı olamazdı..

Yaşadığımız her darbe gelişmesi gereken yanımızın aşısı!

Bazılarıyla kaliteli iletişim kurabilmenin tek yolu onlarla araya mesafe koymaktan geçer..

Cehennem, pişmanlıklarımızın cennetiydi..

İnsanlık artık birbirini sevdiği için değil, birbirine sığındığı için birlikteydi.. Asla tamamlanamadan..

Almamız gereken her ders, her yardımla ertelenebilir daha kötüsü bizi engelleyebilirdi..

Kimliksizlikti insanı parazitleştiren..

İnsanlığa duyduğun kızgınlık sesine yansır bazen, SUSARSIN..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

j.k rowlingin yazdığı harry potter kitabındaki hayal gücü nasıl j.k rowlingten çıkmışsa,ki bazı komplo teorileri var ondan çıkmadığına dair ama,bu dizi veya kitap da güzeldi,kaliteliydi ama sapkındı,aşkı memnu gibi,haa çektimi çekti,sürükledimi sürükledi ama aslında psikopat olan yazarın kendisi,can manay diye yazmış onu,başka,erkek bi karakter yani,hatta onu akıllı,sevecen vs yapmış,diğerlerini ise kötü.ilişkiler çarpık,yabancı dizilerdeki gibi,kim kime dum duma,nitekim dizinin posterlerinde de öyle,mesaj belli yani dizi bu.gossip girl,the vampire diaries gibi,başrol kadın herkesle yatıyo,iyi dediğimiz adam da öyle,diğeri de öyle öbürü de farklı biçimde kötü vs vs..yani masum denilen kimsenin masum olmadığı ortaya çıkıyo.sanki bana bunları can manayın bokluklarını kapatmak için yazmış gibi geliyo,yani diyo ki bakın siz de böylesiniz,sütten çıkma akkaşık değilsiniz,aynı bokun lacivertisiniz.ahlaksız değilseniz bile katilsiniz,en masumunuz uyuşturucu bağımlısısınız,hırslı entrikacı dedikoducusunuz,kendi çıkarlarınız için herşeyi yaparsınız,can manay enazından aşkı için yapıyo vs..dizinin özeti bu,kitabı okumadım ama kitap da böyle sanırım..kadının fantezi dünyası geniş,yaşamak istediklerini kitap yazmış.önce o onla,sonra öbürü onla,sonra diğeri öbürüyle,sonda hepsi aşçıya falan..bi nevi halit ziya uşaklıgilin kadın versiyonu..

melonsapka

Kitaplar harika ve serii müthiş. Alabilene. Yazar fikirlerini düşüncesini resmen Türk halkına akıtmak için çırpınmış. Şok bir olay girmiş ve ardından deneme yazısını eklemiş ki okuyucu sıkılmasın ama o kadr güzel sentezler yapmış ki kitaplara aşık oldum. her karakter ayrı tat her olay ayrı bir heyecandı ve ekstra olarak öğrendiğim binlerce bilimsel bilgi cabası. Kötüydü saçmaydı diyenler olacak. Vallahi şaşırıyorum. Ne bekliyorsun bir kitaptan mesela ? sana sunduğu karakterlerin yaşam tarzını sevmedin diye kitaba başarısız diyen var :D biz bu kadar cahil bir toplumuz işte. Ya da yazarın yazım tarzını beğenmezsin bak bunu anlarım daa hatun döktürmüş yahu. :) akp zihniyetine ters biraz evet kokainler yok efenim nikahsız yaşayan ciftler yok efendim balerinler yasak aşklar çarpık ilişkiler. Senin ülkende var bunlar var ki yazıyolar hepiniz meleksiniz.. neyse gerildim by :D

ekovalente

azra sarızeybek kohen .. Keşke sen benim öz teyzem falan olsaydın :(

akatsuki1971

Yikmadığınız şeyin arkasındakini göremezsiniz sözü bana Kuran'daki Ledun ilmine misal verilen HzMusa ile Hz Hızır AS kıssasını hatırlattı.

akatsuki1971

evet en büyük 4 peygamberden birinin bile sabredip kazanamadığı bir sınavın kıssasıdır. Gaybın anahtarları Allah tadır. o dilediğine bunları bildirir.

leonhardt

Fi Çi Pi Serisi = Facebook Özlü Sözler 2011

Görüş Bildir