Görüş Bildir
Haberler
Fatih Altaylı: "Konut Alarak Kaç Kişi Vatandaşlık Aldı Bilmiyorum"

Fatih Altaylı: "Konut Alarak Kaç Kişi Vatandaşlık Aldı Bilmiyorum"

Emre Ordu
20.04.2023 - 14:16 Son Güncelleme: 20.04.2023 - 14:17

Türkiye'de 250 bin dolara konut alarak kaç kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu bilmediğini belirten Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 'Çünkü 250 bin dolara ev alanlar, ailece vatandaş oluyor. 10 kişi mi, 20 kişi mi, 40 kişi mi bilmiyoruz' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugün köşesinde, 250 bin dolara konut alan kişilerin ailesiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu için bu yolla vatandaşlık alanların sayısını bilemediğini yazdı. 

AB ülkelerinin bazılarında da yatırım karşılığı vatandaşlık verildiğini belirten Altaylı, 'Yani para karşılığı vatandaşlık bize özel değil. Ama bir fark var. Bu ülkelerin tümünde, kaç kişiye vatandaşlık verileceği baştan belli. AB üyesi olanlar bunu AB komisyonlarına da bildiriyor ve bildirdikleri sayıya sadık kalıyor. Bizim gibi 'Bas parayı, al istediğini' durumu hiçbir yerde yok.Karayipler’deki ada ülkelerinde bile' dedi.

"Bu yolla kaç pasaport verildi?"

"Bu yolla kaç pasaport verildi?"

Türkiye'de 250 bin dolara konut alarak kaç kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu bilmediğini aktaran Altaylı, 'Evet yabancıya satılan konut sayısı belli ama verilen TC pasaportu ve kimliği sayısı belli değil. Çünkü 250 bin dolara ev alanlar, ailece vatandaş oluyor. 10 kişi mi, 20 kişi mi, 40 kişi mi bilmiyoruz.Ve öğrenmek istiyoruz. Bu yolla kaç lira girdi Türkiye’ye ve kaç pasaport verildi? Utanmayın söyleyin. Bilelim pasaportumuzun ortalama ederini' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
3
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
mamamia

Ekşi'de ki bı başlık gibi "inşaat ya Resulullah". Gelişmiş ülkelerde oturma izni verilir, bazılarında istihdama katkı sağlıyor ise vatandaşlık verilir bizde ... Devamını Gör

Osman Karazeybek

Aynen toplasirlar artik yandaslariyla program mirogram yaparlar. Kendileri calar kendileri oynar.