Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Farkında Olarak Büyümüş Bir Nesil: 17 Maddeyle Seneye de Giyerek Büyüyen Çocuklar

 > 
5bPAYLAŞIM

Hep bir beden büyük giyerek veya abilerinin, ablalarının eskileriyle idare ederek, yoksulluğu, tutumu, idare etmeyi iliklerine kadar hissederek büyüyen bir nesil: Seneye de giyen çocuklar nesli.

1. Küçük yaşlardan itibaren sorumluluk kelimesinin içini doldurmasını bilirler, sorumluluklarının farkında yetişkin bir birey olurlar.

uproxx.files.wordpress.com

2. Çocukların genel hastalığı olan “yoktan anlamamak” bu çocuklarda çok nadir görülür.

3. Paylaşmanın önemini çok küçük yaşlarda öğrenirler, okulda silgilerini büyüdüklerinde sevgilerini paylaşmasını iyi bilirler.

4. Bencillik yapmazlar, hatta bencil olmaktan utanırlar.

5. Bir kötü özellikleri varsa hayır diyemezler, insanların işlerinin görülmemesi, onların üzülmesi bu kişileri çok etkiler.

6. Kolay etki altında kalan, kullanılmaya müsait biri gibi görünseler de aslında bu onların iyi niyetlerinin bir yansımasıdır sadece.

7. İnsan ilişkilerine, dostluğa, arkadaşlığa, aileleriyle olan ilişkilerine büyük önem verirler.

8. Ancak verdikleri öneme karşılık alamazlarsa onları kaybetmek çok kolaydır.

9. Şimdilerde “empati” denilen halden anlamayı çok iyi bilirler, çünkü bu duygu onlarda çok erken yaşlarda filiz vermiştir.

10. Ne kadar zengin olurlarsa olsunlar çocuklarını kendileri gibi yetiştirmeye özen gösterirler.

11. Beslenme saatinde, annesinin ayda bir kere çantasına koyduğu muzu utandığı için yemeden eve getiren çocuklar bunlardır.

12. Başkalarına iyilik yapmayı, başkalarının işlerinde yardımcı olmayı asla “kerizlik” olarak görmezler, çoğu kişi aksini dese bile.

13. Vicdanları daima rahattır, çünkü onu rahatsız edecek şeylerden özenle kaçınırlar.

14. Bu insanları sosyal projelerin içinde çok sık görürsünüz, bu onlar için bir insanlık görevidir.

15. Asla geçmişlerini, nereden geldiklerini, nasıl büyüdüklerini, nasıl yetiştirildiklerini unutmazlar.

16. Paranın kıymetini çok iyi bilen, ama asla paranın kendilerine sahip olmasına izin vermeyen kişilerdir.

17. Hayatların boyunca istedikleri tek şey huzurdur… Bulduklarında ellerinden kaçırmayı istemezler.

Bonus - Sabırsız değillerdir, beklemesini iyi bilirler, çünkü bir paltonun üstlerine tam olması için bir sene bekleyerek büyümüşlerdir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
no-name

Abi bunların seneye giymekle ne alakası var? Ortalama bir çocuk zaten hep abi, abla eskileri giyiyor. Herkes melek mi şimdi?

cakma-trakyali

duygulandım kendimden bir şeyler buldum ve hayır ağlamak istemiyorum

Gizli Kullanıcı

Doksanlarda çocukluğunu yaşayanlar bilir sadece. Kime sorsanız hep aynı cevabı vereceklerdir. Güzel paylaşım. Teşekkürler diazepam. :)))

no-name

Ben 02 doğumluyum ama bende çocukken(biliyorum şimdi "sen hala çocuksun ki ehuehueh" falan diyeceksiniz) hep bir beden büyük giydim. O n'olcak?

recepkocak

beslenme çantası konusu aldı götürdü beni geçmişe. bi paket bisküvi alıp iki - üç tane anca yerdik oda bisküvi kadar kişi yoksa eğer. yoktan anlardık. her sene takdir getirip ödülleri hep bi sene sonra alırdım. şimdi çocuğa bırak telefon almamayı istediği telefonu almayınca ortalık yıkılıyor!

eray-uysal

gözlerim yaşardı yaa

Görüş Bildir