Görüş Bildir
Haberler
Facebook, Gerçek Zamanlı Haber Uygulaması Notify Hazırlığında

Facebook, Gerçek Zamanlı Haber Uygulaması Notify Hazırlığında

Onedio Medya
15.10.2015 - 10:12

Facebook’un, uzunca bir süredir ‘gerçek zamanlı haber uygulaması’ üzerinde çeşitli çalışmalar yaptığına ilişkin bilgiler ortaya çıkmıştı. Konuyla alakalı ayrıntıların çok fazla paylaşılmıyor olsa da, birçok farklı kaynak çeşitli tahminler yapmış ve haberler yayımlamıştı. Son olarak bu gerçek zamanlı haber uygulamasının Notify ismiyle çıkabileceği üzerinde söylentiler var.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Bu sistemle beraber Facebook’taki çeşitli haber organlarına abone olunabilecek. Bu abonelik sayesinde haber kaynağının web sitesinde yapılacak olan güncelleştirme doğrultusunda kullanıcıya bildirim gönderilecek. Bu sayede özellikle önümüzdeki dönemlerde Facebook’un gündem ve haber hususunda farklı bir tarz yaratacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Her ne kadar haber sitelerinin ve özellikle de gazetelerin mobil uygulamaları yer alsa da, bu uygulamaları kullananların sayısı oldukça düşük. Yani en azından Facebook ile mukayese edilebilecek kadar değil. Böylece kullanıcılar takip ettikleri haber sitelerinin bildirimlerinin tamamını doğrudan bu uygulama üzerinden alabilecek. Geçen hafta Moments özelliğini ABD’de aktif hale getiren Twitter’a da bu anlamda rakip olunacak diyebiliriz. Bu ay sonunda Notify’ın resmi duyursunun yapılıp, uygulama mağazalarından indirilebileceği konusunda da bilgiler var.

Teknolog.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın