Eylül Ayının En Çok İzlenen 20 Televizyon Dizisi

90PAYLAŞIM

Yeni diziler zirveyi görüyor, eskileri ise büyük tehlikede. Bakalım Türk halkı en çok hangi dizileri izlemiş? 

NOT: Eylül ayı içinde yayınlanan bölümlerin TOTAL reyting ortalaması alınarak hesaplanmıştır.

20. Zümrüdüanka geçen senenin en çok izlenen dizilerinden. Geçen seneye göre büyük kan kaybetti ama ilk 20'ye girmeyi de başardı. Cumartesi gününün Kuzey Yıldızı İlk Aşk'tan sonra en çok izlenen dizisi.

FOX TV

19. Maria ile Mustafa ortalama ile kurtarıyor. Yoksa reytingleri hiç de iyi gitmiyor. Pazar günleri yayınlanan dizi, uzun soluklu olacağa benzemiyor.

atv

18. Hercai bizim için çok büyük bir hayalkırıklığı. Pandemi başlamadan önce cuma gününün büyük oyuncularıydı, hatta tüm hafta içinde ilk 5'e giriyordu. Şimdi ise o kadar kan kaybetti ki erken final mi geliyor haberleri her yerde.

atv

Dizinin birçok ülkeye ihraç edilmesi sebebiyle biz bunun hemen gerçekleşmeyeceğini umuyoruz.

17. Menajerimi Ara çok eğlenceli, çok kaliteli bir dizi. Fakat salı gibi ölüm grubu bir günde yer edinemedi. Henüz 3 reytingin üstünde ama bir an önce yükselişe geçmesi gerek.

Star TV

16. Bay Yanlış bu listeye son kez giriyor, çünkü yayından kaldırılıyor. Final yapacak romantik komedi dizisi, ilk bölümünden itibaren hiç parlak reytingler alamadı. Sonu da hazin oldu...

FOX TV

15. Arıza, yeni başlayan ama hızlı bir şekilde kitle kazanan dizilerden. Pazar günü şimdilik Savaşçı'nın bir adım gerisinde ama biz yükselişe geçeceğini düşünüyoruz.

Show TV

14. Ramo'ya bir haller oldu, pandemi kimseye yaramazken ona epey iyi geldi. Meğer onun günü cuma olmalıymış, çünkü o Kırmızı Oda'nın hemen arkasından nal toplattırıyor diğer dizilere.

Show TV

13. Savaşçı geçen seneye göre kötü bir başlangıç yaptı ama toparlıyor. Yine de Arıza ile kıyas kıyasa bir mücadele verecekler gibi duruyor.

FOX TV

12. Kuzey Yıldızı İlk Aşk, pandemi öncesi cumartesi gününde harika reytingler alıyordu. Hala günün dizi birincisi ama geçen seneki reytinglere ancak birkaç hafta sonra ulaşır gibi.

Show TV

11. Sefirin Kızı da en büyük ikinci hayalkırıklığımız. Nerede o pazartesi günü Çukur'a korku olan dizi, nerede şimdiki... Evet, kaldırılması mümkün değil ama bir an önce kendine gelmesi gerek. Yoksa Uyanış onu yer vallahi...

Star TV

10. Doğduğun Ev Kaderindir ise geçen seneye göre reytingini yükselten ve hatta iyi bir başlangıç yapan nadir dizilerden. Çarşamba gününde kalıcı olacak gibi gözüküyor.

TV 8

9. Arka Sokaklar'ın reytingi hala 5'in üzerinde, hala çok izleniyor. Artık birinciliği söz konusu değil, onu Kırmızı Oda'ya kaptırdı ama olur o kadar.

Kanal D

8. Yasak Elma, pazartesi günü gibi aksiyon dolu bir günün içinde entrikayla mücadele veriyor. Yine güzeller, yine çiçek.

FOX TV

7. Kırmızı Oda'yı bir sonraki ayda çok daha iyi bir sıralamada göreceğiz gibi. Reytinglerin ortalamasını aldığımızdan şimdilik burada ama ilk 3 garanti, o kadar diyelim. Cuma gününün en çok izlenen ve sosyal medyanın en çok konuşulan dizilerinden.

TV 8

6. Çukur yine bildiğiniz gibi. Yeni oyuncular, hikayelerde yeni pencereler Çukur'a çok iyi geldi. Evet geçen seneki kadar izlenmiyor ama pandeminin de izleme tv alışkanlıklarını değiştirdiğini biliyoruz. Uyanış'a birinciliği kaptırdı ama biz daha ölmedik diyor, o ayrı.

Show TV

5. Masumlar Apartmanı'nı bir sonraki ayda 1. sırada görebiliriz. O da reyting ortalaması mağdurlarından, yoksa son 2 bölümü bütün haftayı ezdi geçti. Galiba konusu ve oyunculukları bakımından TRT 1'in efsane dizilerinden olacak.

TRT 1

4. Uyanış: Büyük Selçuklu süper bir başlangıç yaptı. Seyirci TRT 1'in bu tarz işlerini seviyor. Yine bir tarihi dönem, yine güzel reytingler diyebiliriz. Pazartesi gününü hemen kapmak, girer girmez 4. sıraya yerleşmek kolay değil.

TRT 1

3. Mucize Doktor, geçen sana aldığı reytingin yarısını aldı. Yine de ay 3.'sü olmasını engellemedi. Bakalım giderek yükselişe mi geçecek, yoksa kan mı kaybedecek.

FOX TV

2. Sen Çal Kapımı bu ayın en büyük başarı hikayesi. Bir yaz dizisinin hem izlenme hem de popülerlik anlamında uzun zamandır bu kadar etki yarattığını görmemiştik. Bu ayı 2. olarak tamamladı, umarız aynı güne Kuruluş Osman geldiğinde de başarısı devam eder.

FOX TV

1. Bir Zamanlar Çukurova ise bambaşka bir olay gerçekten, hep iyi hep iyi. Pandemi de olsa sezonlar boyu da sürse, karşısına rakipler de gelse yıkılmıyor. Evet o da reyting oranı anlamında bir düşüş yaşıyor ama birinciliği elden bırakmıyor. Tebrik ediyoruz!

atv

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Kırmızı oda, Masumlar Apartmanı güzel.

gamze-oznalbant

Savaş,silah,ihanet,yalan vs. olmadan izleyebildiğimiz tek dizi Mucize Doktor şuanda ;) Ha bir de izlemedim hiç ama sanırım Masumlar Apartmanı da biraz öyle gibi

time-traveler

Normalde uzun zamandır Türk dizisi izlemiyordum. Geçen sene mucize doktoru gördüm hoşuma gitmişti kaliteli bence. Bu sezon da kırmızı oda izler oldum. Masumlar Apartmanı da kaliteli onu da izlerim arada. Sanırım vıcık aşk dizilerinden herkese gına geldi. Yapımcılar artık anlamı hkayesi olan senaryolari dizi yapıyorlar. Bu sezon da bir kaç dizi gözüme takıldı onlara da bir bakicam.

isotlu-baklava

Mucize Doktor, Kırmızı Oda... Bunlar bize gösteriyor ki artık imkansız aşk masalları, vıcık vıcık entrika dizileri baydı. Bunun gibi psikoljik dizilere ihtiyacımız var. Keşke Lie To Me'nin Türk versiyonu çekilse mesela, tadından yenmez!

lvntrdn

yerli dizi uzun zamandır izlemiyorum. Konusu gereksiz uzatılıyor ve 2-3 saat sürüyor. Bence dizileri tadında bırakıp tek sezonluk çekmek lazım. Çünkü filmlerdeki gibi oluyor. Seri filmlere de baktığınızda aynı şey oluyor. Serinin ilk filminden aldığınız tadı çoğu zaman diğer filmlerinde alamıyorsunuz. Dizilerde aynı şekilde ilk sezonun tadını sonraki sezonlarda alamıyorsunuz, çok az dizi başladığı günden son gününe kadar aynı tatda kalıyor. Bu konuda en iyi örnek İçerde dizisi bana göre, konuyu uzatmadan tek sezonda bitirdiler. Ama genelde senarist bir senaryo oluşturuyor sonra hele bir başlayalım tutarsa devam ederiz deyip diziye başlıyorlar buda saçma konulara, saçma uzatmalara götürüyor. Yabancı diziler hem süre olarak kısa hem de ya tek bölümlük konular işliyorlar ya da senaryo zaten baştan sona belli oluyor. Biteceği zaman belli ve bu tuttu uzatalım diye bir şey düşünmüyorlar...

alaz-nar

Çok yerinde bir yorum 👍

Görüş Bildir