Hunharca Hediye Alarak Çocuklarını Şımartıyor Diye Eleştirilince Daha da Coşan Anne

270PAYLAŞIM

Hristiyan alemini Noel heyecanı sardı. Özellikle Batı ülkelerinde Noel kutlamalarına ve geleneksel aktivitelerine sıkı bir hazırlık var şu aralar... Fakat bir anne var ki; kendisi Noel'e sadece şu son günlerde değil, tüm yıl boyunca hazırlanıyordu.

Bu hanımefendinin adı Emma Tapping, kendisi 28 yaşında ve üç çocuk sahibi...

Genç yaşta üç çocuk sahibi olması onun enerjisini düşürememiş; hem yarı zamanlı olarak çalışıyor, hem de çocuklarına bakıyor. Anne olmak en sevdiği mesleği!

Peki biz neden bu anneden haberdarız ve ondan bahsediyoruz? Emma'yı diğer annelerden farklı yapan nedir? Cevap şu görmüş olduğunuz Noel ağacının altında...

Noel geleneği olarak, Noel gecesinde evdeki ağacın altına her aile üyesinin birbirine aldığı küçük hediyeler konur; sabah olunca da açılır. 

5 kişilik bir ailenin her üyesi birbirine hediye alsa, ağacın altında toplamda 20 hediye olur. Fakat şu ağacın altını görüyorsunuz...

Toplamda tam tamına 300 adet hediye paketi var ve hepsi de sadece Emma'nın üç çocuğu için!

Yani çocuk başına düşen hediye tam tamına 100 adet!

Oldukça tuhaf, değil mi?

Dünyanın bu gönlü zengin anneden haberdar olması Facebook aracılığıyla oldu.

Özene bezene süslediği Noel ağacının fotoğrafını paylaşması üzerine, ağacın altındaki hediyeler de takipçilerinin gözüne çarptı elbette!

Herkes bunun abartılı olduğunu düşündü; bu kadar çok hediye almanın çocukları şımartacağını ve dengelerini bozacağını iddia edenler de oldu.

Şahsen bize sorulsa, bunca hediyenin nereye sığdırılacağı sorusu da oldukça yerinde olurdu...

Bu çılgın anne medyanın gözünden de kaçmadı. Sonuçta 300 hediye hazırlamak demek, neredeyse yılın her gününü bir hediye satın almaya ayırmak demekti.

Genç annenin bu çılgın alışveriş ile nasıl baş edebildiğine yönelik röportajlar yaptılar; hatta alışveriş maceralarını kısa süreli bir reality show gibi yayınladılar.

Emma tüm bu hediyelere çok da fazla para vermediğini söylüyor. Hediyeleri ucuz olanlardan seçiyor ve 300 hediyenin toplamının 1,500 avro tuttuğunu iddia ediyor.

Bunu da bir yarışma tadında birkaç televizyon programında kanıtladı aslında.

Fakat basının tüm bu ilgisiyle beraber, Emma'ya çocuklarını şımarttığı yönünde yapılan eleştiriler yoğunluk kazandı.

Emma'nın ilgi çekmek için çocuklarını kullandığı, dolayısıyla çocuklarını istismar ettiği öne sürüldü.

Emma bunlara "ben çocuklarımı mutlu etmek için tüm yıl çalışıyorum, onlara sevgimi hediyelerle gösteriyorum, bunda ne gibi bir sorun var?" diyor.

Noel ağacını sosyal medya üzerinden teşhir edişini de geleneksel biri oluşuyla ve sevgisini göstermesini sevmesiyle açıklıyor.

Çocuklarının tek derdi ise bunca hediyeyi sığdıracak yer bulmak!

Kızcağız odasındaki dolapların ve çekmecelerin toplamından daha büyük bir hediye yığını almış. Sonuçta adı üzerinde, "hediye"... Atsan atılmaz, satsan satılmaz...

Bizce Emma çocuklarına yıl içerisinde zaten bir şekilde satın alacağı ihtiyaçlarını süslü püslü paketleyip, Noel'de topluca onlara vererek "gönlü zengin anne" rolüne giriyor olabilir! 😂

Hiç fena fikir değil bizce. Lakin Emma bunu da kabul etmiyor. Her hediyeyi özenle seçtiğini söylüyor. Bu da merakı daha da kabartıyor tabi ki, çocuklara bu kadar çok ne almış olabilir bu kadın?!

Çok iyi bir şey yaptığını düşünen Emma, öyle sert tepkiler gördü ki; Noel'e küseceği sanılıyordu. Fakat bu yıl, geçen seneki hediye miktarını da geçtiğini açıkladı!

Çok iyi bir şey yaptığını düşünen Emma, öyle sert tepkiler gördü ki; Noel'e küseceği sanılıyordu. Fakat bu yıl, geçen seneki hediye miktarını da geçtiğini açıkladı!
Çok iyi bir şey yaptığını düşünen Emma, öyle sert tepkiler gördü ki; Noel'e küseceği sanılıyordu. Fakat bu yıl, geçen seneki hediye miktarını da geçtiğini açıkladı!

Gururlar paylaştığı yeni Noel ağacının altında bu sefer 300'den fazla hediye bulunuyor.

Emma eleştirileri bir miktar bile kafaya takmamış!

Kendisini "Noel delisi" olarak tanımlayan Emma'nın yavruları da şimdilik ağacın etrafında dolanıp, hediyelerini merak etmekle meşguller...

Eğer o paketlerin içinden çorap, fanila, pijama gibi hediyeler çıkarsa yazıklar olsun sana Emma...

En azından teşhir etmemesi gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Emma'nın ona da bir cevabı var...

Genç kadın "özenerek süslediğim ağacı, güzelce paketlediğim hediyeleri ve en güzel geleneğimiz Noel'i neden gizlemek isteyeyim ki? Gelenekler unutulmamalı!" diyor.

Tüm Hristiyan aleminin kutsal gününü kutluyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reira-serizawa

Cok dusunceli bi anne, insanlar yapamadiklari seyleri baskalarinin yaptigini gorunce nasil da dislerini cikariyorlar, istismarci nedir allasen, cok tatlis bi anne ya . Ne yapmis cocugunu mu dovmus evden mi atmis da bu kadar tepki almis, tabu eger oyle yapsaydi daha az tepki alirdi 😑

sanane123_321enanas

o çocuklardan olcam bütün hediyeleri satardım 2 katına O.o

yilmaz-onal

abartının hiç birisi iyi değildir kadın saçmalamış iyicene..

rebullavs

kanka tek derdiniz bu olsun ya

beyzasbz

Herkesin işine kimse karışamaz ama şahsen ben bu kadar hediye yerine bi arabayı tercih ederdim. Veya annemle birlikte evsiz insanlara hediye ve yemek dağıtmak beni daha mutlu ederdi. de tabi sn blrsn .s

Görüş Bildir