Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evin Küçük Çocuğunun En Büyük Çilesi: Seni Çöpte Bulduk Yalanı

-

Küçük kardeşin hayatını kabusa çeviren, büyük kardeşin ise en büyük eğlencesi: bir kıskançlık hikayesi...

1. Evin büyük çocukları için her zaman “durgun, mantıklı, olgun” gibi sıfatlar kullanılır. Çoğu zaman da bu doğru olabilir belki.

2. Ancak biz küçük çocuklar, onların ciğerini biliyoruz ciğerini. Bizi kandıramazlar.

3. Bir zamanlar her şey yolundadır. Abimiz veya ablamız, evin tek çocuğudur, adeta evin tek sahibi, ailenin göz bebeğidir.

4. Derken onun için dünyanın en kötü günlerinin başlangıcı olan haber gelir: “Annecim sana kardeş geliyor bak annenin karnında kardeş”

5. Ne kardeşi, ne gerek vardı şimdi buna, nasıl karnına girdi falan derken 9 ay göz açıp kapayınca kadar geçer ve büyük çocuk için zor günler başlamıştır.

6. Kısa bir süre içinde evdeki hakimiyetinin yerinde yeller esecektir. Evin göz bebeği, herkesin sevgilisi artık o değil yeni gelen minik kardeşidir.

7. Bu büyük travmayla bir şekilde başa çıkması gerekir. Bu yüzden küçük ve sinir bozucu oyunlarına başlama zamanı gelmiştir.

8. Önceleri, minik kardeş konuşmayı bilmediği için, oyuncaklarını kırma, kimse görmediği zamanlarda çimdikleme, kafasına vurma gibi sinsice davranışlarla başlar.

9. Sonra minik kardeş konuşmayı öğrenir ve artık gizli gizli kafasına vurma, oyuncaklarını kırma dönemi sona ermiştir. Çünkü artık her şeyi gidip anneye, babaya söyleyebilir.

10. Artık ikinci aşamaya geçme zamanı gelmiştir: Çeşitli yaralayıcı yalanlarla küçük kardeşi yıpratmak.

11. Bunun değişik formatları vardır. Kimisi seni çöpten aldık, seni cami avlusunda bulduk gibi seçenekleri tercih ederken kimisi de seni çingenelerden aldık, hastanede karışmışsın, seni evlat edindik gibi seçenekleri tercih eder.

12. İşte gerçek eziyet budur. Sizi kıskanan büyük kardeş, bulduğu her fırsatı sizi hırpalamak ve ağlatmak için kullanır.

13. Evdeki hakimiyetini kaybetmesinin bedelini size fazlasıyla ödetecektir. Çünkü siz birdenbire ortaya çıkıp onu tahttan indiren bir insansınız onun gözünde.

14. Güne, “anne beni çöpten almışsınız siz abim öyle söylüyor” diye ağlayarak başlayıp, geceleri anne ve babanızın sizi cami avlusunda bulduğu kabuslar görüp, sıçrayarak uyanırsınız.

15. Üstüne bir de “bak sen hiç bize benzemiyorsun senin boyun kısa, gözün de renkli değil” gibi destekleyici cümleler gelince, uzun yıllar boyunca ailenizin öz çocuğu olmadığınızı düşünürsünüz.

Bitsin bu zulüm artık. Büyük çocuk baskısına, seni çöpte bulduk, hastanede karıştın yalanlarına dur diyelim artık!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ybnc

Bi abim yada ablam olaydı da çöpte bulduk demelerine de ,tv kumandası olmaya da,hep ekmek almaya giden olmaya da razı olurdum. :)

fatihsema2645

Benimde iki ablam var. Küçük olan çok uğraşmış benimle. Kaşla göz arasında oturtmuş bi gün lavaboya bizim lavaboda küvet gibiydi öyle böyle değil neyse soğuk suyu bocalamış üstümden, bulaşık süngeri falan oh mis. Mevzusu her açıldığında sen çok salaktın buz gibi suyla yıkıyom insan bağırır falan der. =D Bazen büyük ablamla bir olup beni ağlatana kadar uğraşırlardı. Canlarım benim canım fedadır ikisinede. Öldürmemişler ya sıkıntı yok =D

endoplazmikuzaylibirkulum

ya bizde 2 kardeştik sonra ikiz kardeşlerim oldu 4 kardeş olduk bide tam okula başladıktan 1 ay sonra doğdular ya :( ama neyseki çalışkandım fmgbklfbklfj

cannben

Ablam beni küçükken çamaşır makinesini atmaya çalışmış, bunlar benim için değersiz şeyler.

ugur-deniz-kutlu

Tek çocuk olmak ne kadar güzel bir şey.

canbaz67

sen mutlu olcaksan...

Başlıklar

Tercihanne
Görüş Bildir