Görüş Bildir
Haberler
Evde Bakım Maaşı Yattı Mı? Evde Bakım Maaşı Nedir, Kimler Yararlanabilir?

Evde Bakım Maaşı Yattı Mı? Evde Bakım Maaşı Nedir, Kimler Yararlanabilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yüzde 50’den fazla engeli bulunan ve evde bakıma muhtaç kimselere evde bakım maaşı ödüyor. Başvuru yapan ve belirli şatları sağlayan vatandaşlar, bulunduğu iller sıralamasına göre evde bakım maaşını alıyor. Maaşların yatmasını bekleyen ihtiyaç sahipleri, ‘evde bakım maaşı yattı mı’ sorusuna cevap arıyor. İşte evde bakım maaşı ile ilgili tüm gelişmeler…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

Evde bakım maaşı, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ödeniyor. E-devlet üzerinden veya SMS ile maaşların yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz. Bakanlık, nisan ayı evde bakım maaşları hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı. Nisan ayının ortalarına doğru evde bakım maaşlarının yatması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Nedir?

Evde Bakım Maaşı Nedir?

Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirler toplamı esas alınmak suretiyle, hane içinde kişi başına düşen ortalama aylık gelir tutarı, asgarî ücretin aylık net tutarının 2/3’ünden daha az olan bakıma ihtiyacı olan engellilere, engellinin bakımına destek amacıyla verilen sosyal yardımdır.

Sağlık Bakanlığınca belirlenen yetkili hastanelerden alınacak engelli sağlık kurulu raporunda engel oranı en az %50 ve “Ağır engelli” İbaresi 'evet' olarak işaretlenmiş olması gerekmektedir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın