Ete Baharat Yerine Bonzai Karıştırmıştı: Bir Kişinin Ölümüne Neden Olan Kadın 'Kasıt Bulunmadığı' İçin Beraat Etti

 > 
41PAYLAŞIM

Üsküdar'da mangalda yaptığı ete kekik yerine yanlışlıkla bonzai karıştırarak bir kişinin ölümüne neden olan kadın, 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada, 'suç kastı ve taksiri bulunmadığı' gerekçesiyle beraat etti.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan Cumhuriyet Savcısı Davut Yılmaz, sanığın akrabalarıyla birlikte evinin bahçesinde mangal yaparken mutfaktan aldığı ve içerisinde kekik olduğunu düşündüğü bitkiyle tavuk etlerini sosladığı, tavuğu yiyenlerden bir kişinin zehirlenerek hayatını kaybettiği, 8 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Kriminal inceleme bonzaiyi doğruladı

Mütalaada, sos üzerinde yapılan kriminal incelemede bonzai diye tabir edilen 'ABD-Fubinaca' etken maddesinin bulunduğu ifade edilerek, mağdurların yaralanması ve bir kişinin ölümünde kastı bulunmayan, eyleminde öngörülebilir bir davranışı olmayan sanığın beraatine karar verilmesi talep edildi.

Sanık Aysel Karahan: "Takdir mahkemenindir"

Son sözü sorulan sanık Aysel Karahan, "Takdir mahkemenindir" dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme, atılı suç açısından kastının ve taksirinin bulunmadığı gerekçesiyle sanığı beraatine karar verdi.

Ne olmuştu?

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Aysel Karahan'ın, 19 Şubat 2017'de kız kardeşi, eniştesi, yeğenleri, annesi, oğlu, gelini ve torununu Üsküdar Yavuztürk Mahallesi'ndeki evine davet ettiği, yemek yemek için bahçede mangal yaptıkları belirtilmişti.

Sanık Karahan'ın mutfakta raftan aldığı ve içerisinde kekik olduğunu düşündüğü bir kavanozu ablası H.A'ya vererek tavuk etini soslamasını istediği anlatılan iddianamede, yemeği yedikten sonra orada bulunanların zehirlenerek hastanelere kaldırıldığı, Karahan'ın eniştesi B.A'nın hayatını kaybettiği, bir kısmının hayati tehlike geçirecek derecede, bir kısmının da basit tıbbi müdahaleyle iyileşebilecek derecede yaralandığı kaydedilmişti.

15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti

Ölümle Sonuçlanan 'Bonzaili Mangal' Faciasında 15 Yıla Kadar Hapis İstemi - onedio.com
Ölümle Sonuçlanan 'Bonzaili Mangal' Faciasında 15 Yıla Kadar Hapis İstemi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir