Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eskrim Yapmanın 10 Faydası

1.2bPAYLAŞIM

Eskrimin 10 Faydası

Eskrimin 10 Faydası

Eskrim bilindiği üzere ilk olimpik sporlardan biridir. Buna ek olarak en asil sporlardan biri olduğu gibi, eskrim ile uğraşan bireylere sayılamayacak kadar çok faydası dokunan muhteşem bir performans sporu. Peki eskrimin en önemli 10 faydası neler:

Kaynak: http://eskrimkursu.net/2014/11/12/eskrim...

1. Analitik Zeka

Her yaştan insanın   severek    yaptığı  eskrim   özellikle  insan zekasını  ön  plana  çıkartan  savunma  ve  saldırı  sporudur. Eskrimin en büyük faydası kişiye alternatif çözüm yolları bulmaya zorlaması sayesinde, analitik bir zeka yapısı kazandırır.Eskrimle  uğraşan  bireyler   ezberci  yaklaşımın dışına  çıkarak düşünmeyi , akıllarını kullanarak doğru  kararlara ulaşmayı öğrenirler.

2. Fit, Atletik ve Güzel Bir Vücut

Düzenli eskrim sporu ile uğraşılmasının belkide en büyük faydası fit atletik ve güzel bir vücuda sahip olmak olacaktır

3. Hız ve Çeviklik

Eskrim anında düşünüp düşündüklerinizi o an içinde vücudunuza yaptırmanız gereken bir spordur. İşte bu yüzden bir eskrimci her zaman çevik ve hızlıdır.

4. Esneklik

Eskrim ile uğraşmaya başlar başlamaz siz ve çocuklarınızın esnekliğinin arttığını gözle görebileceksiniz.

5. Konsantrasyon ve Dikkat

Eskrim odaklanmayı gerektirir. Her zaman rakibinizi takip etmeli atak ve savunmaya hazır olmalısınız. İşte bu sebepten eskrim dikkat ve konsantrasyon yetilerinin gelişmesini sağlar.

6. Güç

Eskrim akıl ile oynanan bir spor olduğu kadar ince eskrim tekniğini uzun süreli ve doğru bir biçimde uygulamak için güce ihtiyacınız var. Bir eskrimci hızlı, atik ve esnek olduğu kadar güçlüdür de.

7. Centilmenlik

Eskrim asaletin sporu olarak bilinir. Eskrim kaybettiğinizde dahi rakibinizin elini sıktığınız bir spordur. Eskrim böylece centilmenliği öğreten yegane sporlardan biridir.

8. Sosyal İletişim Yetenekleri

Eskrim sporu ferdi bir spor olmasına rağmen kulüp içerisindeki antrenman sistemleri ile takım olmanın önemine sıkça değinir. Bu sayede eskrim ile ilgilenen bireylerin sosyal yetileri hızlıca gelişir ve iletişim yetenekleri tavan yapar.

9. Kendine Güven

Eskrim bireylerin kendilerini ispatlayacağı bir ortam yaratarak kişinin kendine güvenini sportif hırslarını kullanarak geliştirir ve başarılı olma duygusunu yüreğinizin en derin noktalarına kadar hissettirir.

10. Mutluluk

Bu sayılan tüm faydalar bir araya gelince ortaya çıkan şey eskrimin sağladığı büyük bir“MUTLULUK” oluyor

----

Kalbinizden eskrim sevgisinin hiç çıkmaması dileği ile...

"Sonsuza Kadar, Zafere Kadar"

Kaynak: Eskrimin 10 Faydası

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir