Görüş Bildir

Eski Bakan Selçuk'un KARDEMiR’den Sonra İkinci Koltuğu da Oldu!

Anasayfa
 > Gündem

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevinden alındıktan 15 gün sonra, 39 bin 425 lira ücretle KARDEMİR Yönetim Kurulu üyeliğine getirilen Zehra Zümrüt Selçuk'a bir koltuk daha verildi.

Selçuk, Karabük Demir Çelik İşletmeleri KARDEMİR'e bağlı Çelik Yapı İmalat Sanayi Şirketi KARÇEL'in de Yönetim kurulu üyeliğine atandı.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre AK Parti'li eski bakan Atilla Koç'un kızı olan Zehra Zümrüt Selçuk'un, demir çelik konusunda hiç bir eğitimi bulunmuyor.

KARDEMİR'deki yabancı hissedar geçen yıl yapılan genel kurul toplantısında Selçuk'a yüzde 48.23 oranında ret oyu vermiş ve Yönetim Kurulu üyeliği yüzde 51.77 oyla kabul edilmişti.

"Ayda bir iki kez toplantıya katılıp 40 bin lira ücret almak yetim hakkı yemektir"

"Ayda bir iki kez toplantıya katılıp 40 bin lira ücret almak yetim hakkı yemektir"

CHP Zonguldak Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu üyesi Deniz Yavuzyılmaz tepkisini şöyle dile getirdi: “Sektör ile hiçbir ilgisi olmayan eski bakan Selçuk'un KARDEMİR'in yönetimine atanması iktidarın yandaş bir tasarrufudur.

Bakanlık koltuğu gidince kendisine yüklü ücretle bir başka koltuk buldular. Ayda bir iki kez toplantıya katılıp 40 bin lira ücret almak yetim hakkı yemektir. Hangi bilgi birikimi ve tecrübesi ile KARDEMİR'e katkısı olacak. Şimdi KARÇEL'de de 2. koltuk verildiğini öğrendik. KARÇEL yapı çeliği, mekanik imalat ve inşaat sahalarında hizmet sunuyor. Kendisinin çelik konstrüksiyon imalatı konusunda ne tür bir tecrübesi var, merak ediyoruz.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
74
26
14
8
6
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nuray

Yolsuzluk, kayırmacılık bu memlekette her daim oldu. Ama hiç bir zaman böyle bir cüretle, bu şekil pervasızca yapılmamıştı. üstelik insanlar artık açlık ve u... Devamını Gör

Mustafa Yurtseven

amin inşallah bir an önce cikar

Mehmet Aydin

Avusturya başbakanı daha suçu kesinleşmeden adı sadece karıştı diye istifa etti, buyrun liyakatı sadece kelime olarak kullananlar sizi görelim

mertens

Yazık 40 bin maaş yetmemiştir ek iş vermişler garibana, ne yapsınlar

Mustafa Yurtseven

ne kırk milyari ya deha fazla alıyor lar