Görüş Bildir

etiket Eski Ayasofya İmamına Göre Taliban: 'Milli Mücadele Hareketidir'

Anasayfa > Gündem

Son olarak olimpiyatlarda mücadele eden A Milli Kadın Voleybol Takımı hakkındaki yorumlarıyla gündem olan Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın, bu kez Afganistan yönetimini eline alan Taliban hakkındaki açıklamalarıyla tartışma yarattı. Boynukalın, 'Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir' ifadelerini kullandı.

Eski Ayasofya Camii Baş İmamı Mehmet Boynukalın, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla zaman zaman tepki çekiyor. Daha önce içkilerden alınan vergilerle maaşının ödendiği eleştirilerine 'Haram ettiğiniz vergilerinizden hepinize kaliteli pamuk aldım' diye cevap veren ve son olarak Tokyo'daki olimpiyatlarda tarihi bir başarıya imza atan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı giyinişleriyle eleştiren Boynukalın, yeni bir açıklamasıyla tekrar gündeme geldi.

Talibana destek verdi

Talibana destek verdi

Afganistan'da ilerleyişini hızlandırarak başkent Kabil'e giren ve ülke yönetimini ele alan Taliban'a destek veren Boynukalın, 'Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir. Ülkenin tamamını neredeyse savaşsız teslim almışlardır.' ifadelerini kullandı.

Açıklamasının tamamında Boynukalın Taliban ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Açıklamasının tamamında Boynukalın Taliban ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

'Afganistan milli mücadele zamanı ve her zaman bize dost ve kardeş olmuş bir ülkedir. Afgan halkının büyük çoğunluğuna göre Taliban işgale karşı duran bir milli mücadele hareketidir. Ülkenin tamamını neredeyse savaşsız teslim almışlardır. Bize düşen kardeş ve Müslüman Afgan halkının yanında olmaktır. Allah yardımcıları olsun, hak ve adaletle hükmetmelerini sağlasın, ne bizi ne onları bir daha işgale uğratmasın.'

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
359
211
34
12
12
8
6
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Osm Osm

Yollayın afganistan'a ne kadar boynu kalın görelim.

aslı berker

Karını çoluğunu çocuğunu alıp gitsene o zaman, cumhuriyetin verdiği rahatlıkla bunları yazması ne kolay.

Umut

taliban, kadın düşmanı teroristlerden oluşan şerefsiz piçler topluluğudur.