Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşcinsellik Tartışmaları Bitmiyor: Gebelikte Alınan Hormonlar Cinsel Kimliği Etkiliyor mu?

-

Bitmek bilmeyen tartışmalarıyla eşcinsellik, bilim açısından bakıldığında da sadece bir tercih olmaktan ibaret değil. Eşcinselliğin genetik kodlarımızla alakalı olan bir durum olup olmadığına dair araştırmalar hala varlığını sürdürüyor. Elitedaily'den bu araştırmalarla ilgili fazlasıyla şaşıracağınız bilgileri sizler için derledik.

Kaynak: http://elitedaily.com/life/hormone-pregn...

Bazılarımız kadın olarak dünyaya gelir, bazılarımız da erkek. Büyüdükçe kimisi görünen cinsiyetiyle hayatını devam ettirirken, kimisi de olması gerekenin bu olmadığını hisseder.

Günümüzde hala bu farklılıkların biyolojik olarak genetik kodlarımızla olan bağlantısını ortaya koyabilecek bir çalışma ortaya çıkmamıştı.

Ancak, artık bilim adamları annenin hormonlarının aslında bu durumda sorumlu olabileceğini söylüyorlar.

Amerika'daki Kinsey Enstitüsü'nden Emerita araştırmacıları tarafından yürütülen yeni bir araştırma, bazı annelerin hamilelik döneminde aldıkları hormonların çocuklarının cinsel yönelimleriyle bağlantısını araştırdı.

Yapılan çalışma sonucunda, en basit haliyle hamilelik döneminde progesteron kullanan annelerin çocuklarının yetişkinlik dönemine geldiğinde biseksüel ya da eşcinsel olma ihtimali daha yüksek.

Cinsel Davranış Arşivlerinde yayınlanan çalışma, anneleri hamileyken progesteron alan 34 kişiyi (17 erkek ve 17 kadın) inceledi.

Danimarka'da ve 20'li yaşların ortasında olan katılımcılardan bir anket doldurmaları ve kendilerine cinsel yönelimleri ve geçmişi ile ilgili sorular soran bir psikologla resmi bir röportaj yapmaları istendi.

Oldukça şaşırtıcı sonuçlara ulaşan çalışmada, progesteron alan annelerin çocuklarının heteroseksüel olmalarının çok daha düşük ihtimallerde olduğu ortaya çıktı.

Katılımcılardan eşcinsel olanların %20'si kendisini "diğerlerinden biraz farklı" olarak tanımlıyordu. Daha şaşırtıcı olan durum ise, anneleri progesteron kullanan katılımcılar (kadın-erkek fark etmeksizin), erkekleri çekici bulma eğiliminde.

Peki progesteron nedir ve neden hamilelikte gereklidir merak ediyorsanız:

Kadınların adet döngüsü için özellikle önemli olan ve doğal olarak üretilen bir hormondur. Ayrıca hamileliğin devam edebilmesi için de gereklidir. Bu nedenle, doktorlar sıklıkla döllenme sürecini desteklemek ve düşükleri önlemek için progesteron haplarını reçete eder.

Bu çalışmaya kadar cinsel yönelimlerin sadece cinsiyetimizle alakalı olduğu söylenirken, artık farklı faktörlerin buna etkisi olduğu ortaya çıkmıştır. Yani bu daha bir başlangıç.

m.cdn.blog.hu

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
figen-soley

uzun zamandır progesteron kullanan Travestym.kendimi çok iyi ve güzel hissediyorum tamamen kadınım erkeklerde.sex ile çok zevk alıyorum spermlerini anala döktüklerinde ılık sıvı akınca organz oluyorum memelerim okdukça büyüdü 95 bdn sütyen takıyorım bakışların yüz hatlarım tamamen kadınlaştı

kamurr

yine bıdı bıdı sizene arkadaşlar insan nasıl hissediosa öyle yaşamalı hormonsalmışta tercihselmişte hayret bişi çevremde bir kaç arkadaşım var ve ben onları erkek -kadın olduğu için değil insan oldukları için seviyorum erkekten hoşlanması ya da kadından hoşlanması beni zerre ilgilendirmez benim arkadaşım dostum sırdaşım onlar ve arkadaşlarım nasıl mutluysa kimle mutluysa ben onlardan daha mutlu olurum lütfen sizde azıcık insan olun saygılı olun lütfen

portlekgoz

Heteroseksüellik, homoseksüellik, zooseksüellik, ensest, panseksüellik vb. hepsi doğaldır kimse çıkıp da hadi bugün hayatımı bok edicek bir karar alıp hemcinslerimden hoşlanayım demez kim türkiyede eşcinsel olmak isterki can güvenliği yok

musikisinas-don-vito

Zooseksüellik? Ensest?

portlekgoz

evet aslında doğallar ne yazıkki bir insanın kızıl saçlıya mı esmere mi cinsel çekim hissedeceğine insan karar veremediği gibi bu durumlara da karar veremiyor

57alay

eşcinsellik bir yönelim ve öykünmedir, hastalık falan değil, bilim bunu 1950 lerde böyle bağlamış. kadın gibi topuklu giyer, erkek gibi racon keser vs... işin zikiş kısmı ayrı, o bir sonuç. sapkınlık ise homosekste olduğu gibi heterolarda da var, o başka. ama burda belirtmek gerek: bendeniz homoseksle hiç işim olmaz

.-.-.

Lütfen bakın lütfen ben yoruldum artık karşı çıkmaktan çok yoruldum. Lütfen buraya ötekileştirici aşağılayıcı şeyler yazmayın karşınızdakinin insan olduğunu unutmayın

Görüş Bildir