Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Eşcinseller Korosuna Boğaziçi'nde de Rahat Yok

 > 
214PAYLAŞIM

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Boston Gay Men’s Chorus (Boston Eşcinsel Erkek Korosu) konserini iptal etmesinin ardından bu kez de gruba kapılarını açan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki konser hedef alındı.

Bazı yayın organlarının hedef göstermesinin ardından Zorlu grubun konserini iptal etmişti. Bunun üzerine konserin LGBTİ Onur Haftası kapsamında 27 Haziran günü Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleştireceği açıklanmıştı. Ancak Boğaziçi Üniversitesi de hedef potasına girdi, üstelik başka bir üniversite rektörü tarafından.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü İhsan Karaman, Twitter hesabından “Militan eşcinsellerin saldırısı sürüyor: Zorlu olmadı, Boğaziçi! Hem de Ramazan’da, hem de bir üniversitede!” ifadelerini kullanarak eşcinselleri ve koroyu Ramazan ayı için bir tehdit olarak gösterdi.

Karaman Twitter hesabından konserle ilgili şu yorumları yaptı:

Bazı medya kuruluşları da benzer haberler yaparak Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nu ve Boğaziçi Üniversitesi’ni hedef göstermeye devam etti.

Zorlu Konseri Sessiz Sedasız İptal Edilmişti

Boston Eşcinsel Erkek Korosu’nun, LGBTİ Onur Yürüyüşü’nden bir gün önce 27 Haziran’da Zorlu PSM’de bir konser vereceği duyurulmuş ve biletler satışa sunulmuştu.

Ancak bahsi geçen gazetelerde ‘Sapıklık kol geziyor’, ‘Eşcinselliği yayma misyonlu orkestra Türkiye’ye geliyor’ başlıklı haberler yapılması üzerine Zorlu PSM, konseri sessiz sedasız iptal etmişti.

Diken

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir