Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Eren-4 Karlıova-Varto" Ve "Eren-5 Bagok" Operasyonları Başlatıldı

Anasayfa > Ajans

"Eren-4 Karlıova-Varto" Ve "Eren-5 Bagok" Operasyonları Başlatıldı

ANKARA (AA) - İçişleri Bakanlığı, 'Eren-4 Karlıova-Varto' ve 'Eren-5 Bagok' operasyonlarının başladığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren Bülbül'ün hatırasına ithafen 2021 yılının ilk günlerinde Eren operasyonlarının başlatıldığı hatırlatıldı.

'Eren-1 Tendürek', 'Eren-2 Lice' ve 'Eren-3 Ağrı Dağı' operasyonlarının sürdüğü belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan 1620 personel (93 operasyonel tim) ile Eren- 4 Karlıova-Varto, Jandarma Komando, JÖH, PÖH ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan 2 bin 550 personel (145 operasyonel tim) ile Eren-5 Bagok operasyonları müşterek olarak başlatılmıştır. Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Eren operasyonları, halkımızın desteğiyle inançlı ve kararlı bir şekilde başarıyla devam etmektedir.'

Kaynak: aa:text:20210126:23585855
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?