Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan ve Bahçeli Anlaştı: Anayasa İçin Bilim Kurulu Oluşturuluyor

Erdoğan ve Bahçeli Anlaştı: Anayasa İçin Bilim Kurulu Oluşturuluyor

Yeni anayasa için Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli'nin, bir bilim kurulu oluşturulması konusunda anlaştığı bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
www.dw.com

Akşam'dan Yelda Gökdağ'ın haberine göre Anayasa çalışmaları için AKP ve MHP anlaştı. Geçtiğimiz hafta Recep Tayyip Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli bir telefon görüşmesi yaparak anayasa çalışmaları için bilim kurulu oluşturulmasını kararlaştırdı. Bunun üzerine akademisyenlerden oluşan bir kurulun teşekkül etmesi için görüşme trafiği başladı. Yeni anayasa çalışması için kurulacak ekibi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Yavuz Atar oluşturacak ve akademisyenler yeni anayasayı birlikte çalışarak çıkaracak. Kurulda anayasa profesörleri yer alacak. Kurulda AKP ve MHP'nin yetkilendirdiği iki isim de olacak. Bu iki isim kendi partilerine bilgilendirmede bulunacak.

Hedef 2 yıl içinde çalışmaları tamamlamak

Hedef 2 yıl içinde çalışmaları tamamlamak

Hedef anayasa çalışmasının başladığı tarihten itibaren 2 yıl içinde tüm çalışmaları tamamlamak.

Bu sürede hazırlanan taslak metin hem muhalefete hem de STK'ların görüşüne sunulacak. Anayasaya son şekli tüm istişare ve son rötuşlardan sonra verilecek. Ardından yeni anayasa teklifi Meclis'in gündemine gelecek. Son aşama ise halk oylaması olacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
34
21
5
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Halil Değerli

Eveeet.... ..... Şeriat Üst Kurulu toplanacak.... ..... Recm ve kısasa kısas görüşülecek... ..... İran Batı eyaletine hoşgeldiniz.... ...... 🤪😡🤪

Pasif Kullanıcı

zina edenlere ölüm, namaz kılmayanlara ölüm, türk harici diğer etnik kökenlere ölüm, hazretlerini eleştirenlere ölüm. şöyle bişey çıkar ortaya gibi:D

Yigit Karabey

Bilim ve sen!!!!