Erdoğan'ın 'Milli Görüş' Ziyaretleri Sürüyor: Bu Kez Nedim Urhan ile Buluştu

 > 
0PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hafta sonu gözlerden uzak bir ziyaret gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Erdoğan, Milli Nizam Partisi'nin kuruluşundan itibaren Erbakan'ın yanında yer almış olan Nedim Urhan ile buluştu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret etmişti. 

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'nin aktardığı bilgiye göre, Erdoğan geçtiğimiz cumartesi günü bu kez de Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan’ın yanında yer almış Nedim Urhan'ı ziyaret etti. Selvi, ziyarete ilişkin şunları yazdı: 

Erdoğan’ın ziyaret ettiği ismin Milli Görüş içerisinde ciddi bir saygınlığı var. Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan’ın yanında yer almış ve hâlâ Saadet Partisi çizgisinde devam eden birisinden söz ediyoruz. 

Milli Görüş içerisindeki ağırlığı sadece buradan gelmiyor. Nedim Urhan hocaefendiden söz ediyorum. Doç. Dr. Nedim Urhan, Dar’ul Erkam Derneği’nin onursal başkanı. 2002 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden emekli olmuş. Siyasetten ziyade İslami ilimlerin öğretilmesi üzerine yoğunlaşmış. Dar’ul Erkam Derneği bünyesindeki İslami İlimler Akademisi’nde temel İslami ilimler üzerine eğitim hizmetleriyle ilgileniyor.

"Recai Kutan’ı ziyaret edeceği söyleniyor"

Selvi, görüşmenin içeriğine dair şunları yazdı: 

Erdoğan’ın ziyaretinde İslam dünyasının içinde bulunduğu durum konuşuluyor. İslami hizmetlerin önemi üzerinde duruluyor. Ama bu ziyaretin bir de siyasi yönü var. Erdoğan, Saadet Partisi’nin CHP ile millet ittifakı içinde olması yerine AK Parti ile cumhur ittifakında yer almasını istiyor. Ziyaretlerini de bu amaca dönük olarak gerçekleştiriyor. 8 Ocak’ta Milli Görüş’ün ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Erdoğan, Asiltürk’le görüşmede ittifak konusunun gündeme geldiğini söylemişti. Erdoğan, önceki gün de merhum Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Erdoğan’ın geç olmayan bir süre zarfında Saadet Partisi ve AK Parti tabanında ismi sevgiyle anılan eski bakanlardan Recai Kutan’ı da ziyaret edeceği söyleniyor.

Görüşmeden fotoğraf paylaşıldı

Artvin Medya adlı yerel sitede ise görüşmeden bir kare yer aldı. Fotoğraf, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Artvinli Hemşehrimiz Doç.Dr. Nedim Urhan Hocayı evinde ziyaret etti" başlığıyla duyuruldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir