Görüş Bildir
Haberler
Erdoğan: 'Bu Tamamen Kolektif Bir Terör Eylemidir'

Erdoğan: 'Bu Tamamen Kolektif Bir Terör Eylemidir'

Onedio Medya
22.10.2015 - 14:33 Son Güncelleme: 22.10.2015 - 15:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili, 'Bu tamamen kolektif bir terör eylemidir. Burada DAEŞ de var, PKK da var, el Muhaberat da var, PYD terör örgütü de var' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki terör saldırısının terör örgütlerinin ortak eylemi olduğunu söyledi.

Atatürk Spor Salonu'nda HAK- İŞ 13. Olağan Genel Kurulu'nda konuşma yaptı.

Ankara Garı önündeki terör saldırısıyla ilgili olarak Erdoğan 'Gar'ın önünde yaşanan olay, terörün nasıl kolektif uygulandığını gösteren bir olaydır. Kalkıyorlar 'Burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı'. Bu tamamen kolektif bir terör eylemidir. Burada DAEŞ de var, PKK da var, burada el Muhaberat da var, burada Suriye'nin kuzeyindeki PYD terör örgütü de var. Hepsi beraber ortak olarak bu eylemi planlamışlardır' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, diktatör eleştirileriyle ilgili 'Çıkıp sağda solda pervasızca, edepsizce, ahlaksızca diktatör kavramını kullananlar var. Allah aşkına soruyorum, siz 28 Şubat'ta neredeydiniz, 12 Eylül'de neredeydiniz? 12 Eylül'ün paşası cumhurbaşkanlığı yaparken bir kez olsun bu kelimeyi, bu kavramı kullanabildiniz mi? Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi? Diyemezler, diyemediler. Çünkü bunlar cennetmekan Sultan Abdülhamit Han'a diktatör diyenlerin adeta neslidir, onların devamıdır' ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'da Yenişehir Belediyesinin Hz. Muhammed'e hakaret karikatürünü kullanması konusunda Erdoğan, 'Bir insan olarak, bir Müslüman olarak bu benim kanıma dokunuyor. Ben bu makamda, 'şuna oy verin, buna oy verin veya vermeyin' diyemem. Kime oy verdiğinize iyi bakın, düşünün. Ben Kürt kardeşimle her zaman gönül diliyle konuştum. Şimdi de diyorum ki teröre, teröriste, terör örgütlerine karşı cesur olun. En kutsal değerlerimize dahi pervasızca hakaret eden bu densizlerle aranıza cesaretle mesafeyi koyun' dedi.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
27
9
7
4
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
haylaz adam

sırf ışid i lanetlememek için işin içine diğer kalleşleride ekledinya alemsin

Tan

seni başkan yapmak da tamamen kalleştif... pardon kolektif bir moronizm örneğidir... Türkiye o kadar moron mu göreceğiz...

Ahmetcan Oral

Gora izleyip çıktı ekrana herhalde.