Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Engelli Öğrenci Sena Selen Kaya'nın Asansör Sevincini, Siz de Yüreğinizde Hissedeceksiniz

-
Abone ol

Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan bedensel engelli öğrenci Sena Selen Kaya'nın 3’üncü kattaki sınıfına ulaşabilmesi için 15 yıldır kullanılmayan asansör tamir edildi. Böyle haberlere daha çok ihtiyacımız var!

Ülkemizde "engelli" ve "asansör" dendiğinde aklımıza ilk gelenlerden biri, bu "duyarsızlığın" fotoğrafıdır maalesef.

Neyse ki, olumlu haberlerle de karşılaşıyoruz...

Sivas'ın Suşehri Kaymakamı Kadir Perçi, 5. sınıf öğrencisi 11 yaşındaki Sena Selen Kaya'nın 3. kattaki sınıfına çıkmakta zorluk çekmesi üzerine Atatürk Ortaokulu'nda 15 yıldır kullanılmayan asansörün faaliyete geçirilmesi için talimat verdi.

Onarılarak yeniden çalıştırılan asansörün açılışını yapan Kaymakam Perçi ile Kaya, asansöre de birlikte bindi.

Asansör 15 yıldan beri kullanılmıyordu...

Okula 15 yıldır engelli öğrenci gelmediği için asansörün kullanılmadığını söyleyen Perçi, "Bu vesileyle okullarımızda bulunan engelli öğrencilerimiz için asansörlerin artık bir ihtiyaç olduğunu gördük. Doğuştan engelli olan Sena Selin Kaya'nın bu sıkıntısını gidermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sena Selen: "Çok mutluyum..."

Küçük Sena Selen de Kaymakam Perçi ile okul idaresine teşekkür ederek, "Sınıfıma çıkmakta güçlük çekiyordum. Bazen öğretmenlerimin, bazen de arkadaşlarımın yardımıyla sınıfa çıkıyordum. Kaymakamımız ve okul idaremiz sayesinde asansörün benim için faaliyete geçmesinden dolayı çok mutluyum" dedi.

Okul Müdürü Bahattin Candan ise asansör kapı girişine kartlı sistem yapıldığını, kartlardan birisinin öğrenciye verildiğini, diğerinin ise okul idaresinde bulunduğunu, asansörün sadece Kaya tarafından kullanılacağını söyledi.

Tüm engelli vatandaşlarımıza yönelik duyarlılık ve farkındalığın artmasını dileyerek, emeği geçenlere biz de buradan teşekkür ediyoruz !

Kaynaklar

AA

Hürriyet

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
narkiderki

bu olay neden haber oluyor ki? olması gereken bu zaten. Ayrıca minik kardeşimiz 5.sınıfta? yani 4 sene boyunca asansörü tamir edilebilecek bir okulda binbir rezillik çekmiş?! ben milli eğitim de müfettiş olsam 4 sene boyunca bu asansör neden tamir edilmedi diye işlem başlatırım!

Görüş Bildir