Görüş Bildir
Haberler
Enes Kanter'den Hidayet Türkoğlu'na Sert Cevap

Enes Kanter'den Hidayet Türkoğlu'na Sert Cevap

Enver K.
01.08.2015 - 13:26
İçeriğin Devamı Aşağıda

NBA'deki temsilcimiz Enes Kanter, kendisi hakkında 'kafası çalışmıyor, siyaset yapmasın' şeklinde eleştirilerde bulunan Los Angeles Clippers'ta forma giyen Hidayet Türkoğlu'na cevap verdi.

Yıldız basketbolcu, siyaset yapmadığını sadece haklının yanında haksızın karşısında durduğunu dile getirdi.

Enes Kanter, yaptığı yazılı açıklamada Hidayet Türkoğlu için 'Temel vicdani prensipleri kaçırınca insan savrulduğunun farkında bile olamayabiliyor. Şahsıma siyaset yapmasın deyip siyasi mesaj verdiğini dahi farketmekten uzak olan Türkoğlu, basketbolun siyasi fotoğraf albümü gibi oysa. Zulme karşı mazlumun yanında olmak, adaletsizliğe karşı adaleti savunmak, siyaset değil vicdandır. Türkoğlu bu ayrımı yapacak olgunlukta olmalı.' ifadelerini kullandı.

Genç pivot, Türkoğlu'nun 'Ben olsaydım, milli takım kariyerini noktalardım' eleştirisini ise faşizanca bir yaklaşım olarak niteledi.

'Hizmet benimle değil, ben hizmetle şereflendim'

Enes Kanter, Hidayet Türkoğlu'na hitaben, 'Koskoca Türk Milli Takımımızı kendi spor okulu sanıyor' şeklinde eleştiride bulunarak, şunları dile getirdi:

'Benim yönlendirildiğimi ve kullanıldığımı iddia eden Türkoğlu ve onun gibi düşünenler bilmeli ki insan karşıdakini kendisi gibi sanırmış. Ben her anımı ve işlerimi kendi hür irademle, ancak etrafımda saygı duyduğum, güvendiğim insanların fikirlerine müracaat ederek yaşıyorum. Şunu bilmelerinde fayda var ki hizmet benimle değil, ben hizmet ile şereflendim.' ifadelerine yer verdi.

'Maddi ve manevi bir beklentim yok'

'Benim Türkoğlu'nun öncelerde ifade ettiği gibi milletimizden ve devlet adamlarından 'maddi ve manevi' bir beklentim yok' diyen milli sporcu açıklamasında, 'Yarınlara güvenip hesap yapanlar, dayandığı projeler yok olduğunda, yarınlar size zindan olur. İnsan her bindiği arabanın türküsünü söylerse, menfaat üzere hayat sürerse, geleceği inşa edemez. Bütün değerlerini cebinde taşıyanlar, ne anlarki değerlerini yüreklerinde taşıyanları. Son olarak 'milli takım kariyeri bitirilmeli' diye iddialı bir cümle kuran Türkoğlu'na sevdiğim bir sözü hatırlatmayı arzu ederim: 'Allah bitti demedikçe, bitmez!' ifadelerine yer verdi.

Enes Kanter, geçtiğimiz günlerde Oklahoma City Thunder ile 4 yıllığına 70 milyon dolarlık kontrata imza atmıştı. Milli yıldız böylece en çok kazanan Türk sporcusu unvanının da yeni sahibi olmuştu.

Eski milli basketbolcu Türkoğlu, Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda Enes Kanter'e eleştirilerde bulunmuştu. Tecrübeli ismin, 'Enes'in Milli Takım kariyeri bitirilmeli' şeklindeki beyanatı tepki çekti.

Eurosport

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
4
3
0
0
0
0