En Son Nerede Deprem Oldu? Türkiye'de Yaşanan Son Depremler

0PAYLAŞIM

Türkiye, yaşadığı büyük-küçük depremlerle endişe içinde yaşamaya devam ediyor. Son günlerde art arda sarsıntı yaşayan Ege Bölgesi halen küçük de olsa depremler yaşıyor. Dün Tunceli sınırlarında 4.0 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti. Bugün ise Sisam Adası açıklarında 2.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İşte Türkiye'de yaşanan son depremler.

Ege Denizi'nde 2.9 Büyüklüğünde Deprem

Sisam Adası'nda sabah saat 07.03'te 2.9'luk bir deprem meydana geldi. Ege Denizi'nde gerçekleşen 2.9'luk depremin 9.7 kilometre derinliğinde olduğu bilgisi geldi. AFAD da depremin büyüklüğünü 2.9 olarak duyurdu.

Tunceli'de 2.9 Büyüklüğünde Deprem

15 Kasım Pazar günü akşam saat 22.46'da 4.0'lık bir deprem meydana geldi. Tunceli sınırlarında gerçekleşen 4.0'lık depremin 5.0 kilometre derinliğinde olduğu AFAD tarafından bildirildi.

En Son Nerede Deprem Oldu?

Yaşanılan depremler sonucu Türkiye endişelenmeye ve en son nerede deprem olduğunu merak etmeye ediyor. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet adreslerinden anlık olarak deprem bilgilerini paylaşıyor. Bu sayfalarda en son nerede deprem olduğu, bu depremin şiddeti ve derinliği gibi bilgiler yer alıyor.

Kandilli son depremler sayfası için tıklayın

AFAD son depremler sayfası için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir