En Karanlık Tarafları ile 12 Burcu Simgeleyen Fi Karakterleri!

-
5 dakikada okuyabilirsiniz

Son zamanların en sevilen dizisi geri dönmüşken, tüm karakterlerini astroloji goygoyumuza meze etmemek olmazdı elbette!

İşte karşınızda Fi karakterlerinin burçları!

SPOILER İÇERİR!

Fi'nin çok sevilmesinin en açık sebebi tüm karanlıkları, derin arzuları ve karmaşalarıyla apaçık resmedilen o orijinal karakterleri...

İnce işler, entrikalar, çetrefilli mevzular dönerken; en kuzu karakterin dahi en karanlık tarafı görülüyor bu dizide. Kimse masum değil; hiç kimse basit değil!

Hırslarını, arzularını görüp kendimizden bir şeyler bulduğumuz bu karakterleri burçlara uyarlamak son derece eğlenceli oldu.

Tuttuğunu bırakmaz, kralını tanımaz, birazcık da deli... Özge tam bir Koç burcu!

Hareketlerinin sonuçlarını pek düşünmeyen, biraz aceleci bir yapısı var. Kimseden ama kimseden de emir almayı sevmiyor. Gururunun ve benliğinin fazlasıyla bilincinde. Kafasına koyduğu şeyi yapana kadar da rahat etmiyor. Korkudan titrese bile kafa tutmaya devam ediyor. Koç işte!

Can Manay'ın karşısında gerginlikten titrerken bile o soruları soruyor. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde bile en tenha yerlere giriyor. Deli cesareti!

Mantığın sesi Eti Hanım da gerçek bir Boğa burcu...

Mantıklı, oturaklı, sakin... Can Manay'ın o korkunç ve kontrolsüz arzularını dizginleyen, gerçeklerden kopmasını engelleyen klas kadın.

"Mükemmel hayatının tadını çıkar" diyor, bir Boğa olarak. Her daim jilet gibi, kaliteli, zarif. Yardımsever fakat sert. Herkesin hayatına böyle biri lazım.

Diziye girişini pek sevmemiştik; lakin Ceren tam bir cıvıl cıvıl İkizler!

Sürekli seyahat eden, zihni aktif, çok konuşan, girişken, neşeli bir kızcağız! Hırslara çok kapılmıyor. Arada dengesiz davranıp üzülse bile çok da kafaya takmıyor. Ayrıca komik! Çok komik, açık sözlü biri... Herkes entrikaların içinde helak olurken; o uzaktan bakıp "OÇ" diye küfür etmeyi, gülüp eğlenmeyi ve kendi planlarına yönelmeyi tercih ediyor. Dedikoduların tamamı ondan geçiyor ama onu etkilemiyor. Hayat ona güzel.

Can Manay'ı çekip çeviren, kahrını çeken bir diğer güç... Kaya, Yengeç burcu!

Manay'ın en ufak haraketinden dahi ne iş çevireceğini anlayan güçlü sezgileri, aidiyet ve sahiplenme duygusu, çile dolduran sabırlı hali ile tam bir Yengeç. Zaten ancak bir Yengeç, Allah'ın manyağını böylesine sahiplenir ve ne kadar kızsa da her daim korumaya devam eder. Söylenir, trip atar, çemkirir, bol bol azarlar ama yine de vazgeçmez. "Aile" duygusuna en çok o sahiptir.

Sen minnoş bir ev kedisi değilsin, Duru... Aslansın!

Sürekli "ben, ben, ama ben, ben neyim, ben baş dansçıyım, ben bunu istiyorum, beni ne kadar seviyorsun, ben sen değilim, ben Alara değilim, ben ben ben" tarzı konuşamaları ile benlik algısı en yüksek burç olan Aslan'a mensup elbette. Kendi değerini biliyor, başkalarının da bilmesini istiyor. Aşırı dramatik! Aşktan beklentisi ise "neden Deniz'in tek istediği ben değilim ki?!" diyecek kadar da yüksek. Tam bir Aslan kadını.

Başak burcu kadını tanımının karşısına onun fotoğrafı konmalı: Bilge!

Herkese eli uzanır; sınıf arkadaşlarına da, derslerine de, engelli abisine de... Her işi de mükemmel ve eksiksiz yapar. Hırslıdır; lakin yüzeysel hırslar onun için sadece bir çocukluk hastalığıdır. Sıradan insanların ufak tefek, sevmek-sevilmek temelli arzularına güler geçer. Çok daha derin -herkese faydası olacak amaçlar peşindedir o. Aslında benliği ve egosu kimseyi sallamayacak kadar güçlüdür. Bilginin peşindedir, hakikatin... Çok da zekidir. Sadece dilini tutmayı pek beceremez işte. Bilge ilerleyen bölümlerde tıpkı bir Başak gibi mükemmelliği gösterecek bize!

Arada kalmalarıyla meşhur burcun bayrak taşıyanı: Terazi burcu Deniz...

Sanatçı olduğu için Terazi demiyoruz... Lakin arada kalışları, kararsızlıkları; adalete ve saygıya verdiği değer. İyi niyeti ile işleri her zaman batırması... İşte bunlar hep Terazilik! Deli kadınlar hep onu buluyor, çünkü ancak o deli insanları dengeleyebiliyor! Çekici, yakışıklı, zarif... Ama hep başkalarını düşünmekten dolayı kaybediyor. Deniz size ibret olsun Teraziler!

Akrep burcunun ete kemiğe bürünüp dünyaya inmiş hali... Karşınızda dünyanın en Akrep karakteri Can Manay!

Hastanelerin, tedavilerin, sakinleştirici iğnelerin ancak hafifletebildiği tutkular, saplantılar, zehir gibi keskin bir zeka, yılansı bir çekicilik... Buyurun size Can Manay. 

İnsanların zihinlerinin en derinine inmeyi sever, "iyi-kötü" algısı karmaşıktır, ahlak anlayışı tuhaftır. Delidir kısaca!

Televizyon ekranlarından geçmiş bir diğer akrep olan Bihter Ziyagil'in karanlık arzularının ve tutkusunun seviye atlamış hali gibi olan Can Manay, ölmez ama öldürür!

Akrep Can Manay'ın karanlığını bastırabilecek kadar parlak ışığıyla Sıla da tam bir Yay burcuydu!

Komplekssiz, neşeli, komik, eğlenceli... Özgürlüğüne de düşkün! Can Manay'ın karşısında dimdik durabilen, ona çok da zaafı olmayan aşmış bir kadındı Sıla. Arkadaş canlısıydı ve herkes tarafından seviliyordu. Manay'ı o karanlıktan kurtarabilirdi. Kısmet...

Sadık Murat Kolhan tam bir Reis, tam bir Oğlak...

Planlı, hesapçı ve adaletin, hakikatin peşinde... Bir de elbette ki patron! 

Akrep Can Manay'ın hakkından ancak bir Oğlak gelebilir zaten. Koruyan kollayan, ama aynı zamanda yıkan, yok eden bir kuvvet o. Her şeyin kontrolü altında olmasını seven, sorumluluk sahibi biri. Oğlak karanlığına ve hüznüne de sahip.

İlk gördüğümüzde "yazık, deli galiba" dediğimiz Göksel, Kova burcunun sembolü...

Karmaşık, herkesten farklı çalışan bir zihni var. Hayalleri için akşamları kağıt toplayıcılığı yapacak kadar da net biri. İnsanları rahatsız etmeyi, karanlık taraflarıyla yüzleştirmeyi seviyor ve hatta bazen dürüstlük konusunda fazla abartıya kaçıyor. Kimseye yakın davranmasa da, tüm tuhaflığına rağmen bir şekilde seviliyor. Bu tuhaf adam, zodyak'ın en tuhaf burcundan... Kova'dan!

Hayalci Ada, tatlı Ada... Elbette ki Balık :)

Zarif, narin, tatlı bir kız o... Herkes hırsları için birbirini acımadan harcarken; o tam bir Balık gibi kimseyi incitmeden, zarifçe seviyor. Hayallerine sığınıyor. Kendisini kelimelerden uzak, müziğiyle ifade ediyor. Gerçek dünyanın kurallarından kaçmak istiyor ama bir Balık olarak elbette ağlara yakalanıyor. Neyse ki o temiz kalbiyle onu seven insanlar tarafından hep korunacak!

Onedio Gıybet'i Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevvalkyl

can manay la beni eşleştirdi. Akrep

akustik-kadin

Bir aslan kadını olarak duruyla kendimi eşleştirebiliyorum. Kahbelikleri hariç :D

Gizli Kullanıcı

Ne güzelde anlatmışsın balık kadınını <3 bir balığın hayallerinden başka zarif sevişinden daha karanlık yanı olamaz.

alper-tunga-taktak

Bence bu burçlarla ilgilenen gerzekler yay burçlarını çok fazla hafife alıyorlar ;))) Çünkü yay burçları tutkularını, hırslarını, kötü taraflarını insanların gözüne soka soka sergilemez pek... Topunuz amına koyduğunda ruhunuz duymaz =))) Çünkü emeline ulaşmış bir yay burcu elde edeceğini etmiştir. Bunun sizin farkında olup olmamanızı pek de siklemez. ;)

serkan-ozcelik

Gençler bir dakika şimdi akrep burcuyum yükselenim koç hangi burca odaklanayım :D

viren

Allah kolaylık versin sana

serkan-ozcelik

:D teşekkür ederim :D hahaha

bbbbb

Bu yorumu görünce kaçan tavuk görseli aklıma geldi

serkan-ozcelik

Serbest çağrışım tabi, biri bana koç dese gözümde kuzu çevirme ve ateşin başında durup kuzunun üzerine tereyağ süren bıyıklı bir adam canlanır :D

Başlıklar

BurçSılaTercihastrolojigünlük burç yorumlarıkadınlarkoç burcuminnoştatlı
Görüş Bildir