Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

En Güzel Kırmızı Halı Makyajlarından İlham Alıp, Gece Makyajınla Tüm Gözleri Üzerine Çekebilirsin!

-

Kırmızı halıda boy gösteren ünlülerin, görünce hayranlıkla baktığımız makyajlarını derledik. Siz de davet sezonunda bu görünümlerden ilham alabilir, gece makyajlarında farkınızı ortaya koyabilirsiniz! 😍

Işıl ışıl bir cilt!

Güzel, içten parlayan bir cilt üzerine yapılan her makyaj mükemmel duracaktır. Güzel temizlenmiş, nemlendirilmiş cildinizin ışıltısını elmacık kemikleri üzerine sürdüğünüz aydınlatıcı ile taçlandırabilirsiniz. Dudakları ıslak gösteren lip glosslar da bu pırıltılı görünümü tamamlayacaktır.

İkonik kırmızı rujlar!

Gece makyajlarının vazgeçilmezi kırmızı rujları kullanırken göz makyajını sade tutmakta fayda var. Gözlerde uygulanan bol rimel ve kontür çizgisi hattına uyguladığınız kontür pudrası veya bronzer kırmızı ruj makyajının en çarpıcı görünümü olacaktır.

Koyu rujlar!

Makyajda cesur olmaktan korkmayın. Koyu ruj makyajının püf noktalarını kullanmakta fayda var. Öncelikle ruju, aynı renkte bir dudak kaleminden yardım alarak kusursuz bir şekilde uygulamak önemli. Sonrasında gecenin ilerleyen saatlerinde rujunuzun sağa sola kaymaması ve sizi de sinir krizlerine sokmaması için bir pudra ile sabitleyebilirsiniz. Dudaklarda koyu renk kullanıldığı için bol rimel ve göz kapağı kıvrımına abartmadan uygulayacağınız kahverengi far, kontür ve aydınlatıcı ile geceye hazırsınız!

Göz makyajında iddialı renkler!

Dudaklarda nude tonlar kullanarak, iddialı göz makyajları yapabilirsiniz. Far rengini seçerken göz renginize ve cilt renginize ve tabii giydiğiniz kıyafete en çok uyan tonları kullanabilirsiniz.

Kusursuz eyeliner!

Yine gözlere yoğunluk vermek isteyenler için kusursuz bir eyeliner, göz kapağının katlanma bölgesine yapacağınız gölgelendirme, göz pınarlarına süreceğiniz aydınlık bir far ve dudak tonunda bir rujla kusursuz bir gece makyajı görünümüne ulaşabilirsiniz.

Bordo ruj!

Kırmızının çarpıcı etkisi yerine bordo ruj da gece makyajlarının ayrılmaz bir parçası olarak kullanılabilir. Koyu renkli tüm rujlarda olduğu gibi göz makyajını sade tutmak, sizi kusursuz bir görünüme kavuşturacaktır!

Dumanlı göz makyajı!

Gece makyajlarının bir diğer ikonik görünümü de dumanlı göz makyajları! Bol kirpik görününümü ve nude rujlarla etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz!

Ruj ile far uyumu!

Kiremit tonlarında kullanılan rujlar ile toprak ve altın renklerindeki farlar ile uyumu yakalayabilirsiniz. Ruj çok koyu olmadığı için aydınlık ve hafif dumanlı bir göz makyajı kötü durmayacaktır.

Masalsı dokunuşlar!

Gözlerde parlak görünümlü farları ve ışıltılı rujları kullanarak gecenin yıldızı olabilirsiniz!

Korkusuz bakışlar!

Göz kapaklarına ve alt kirpik diplerine dağıtarak uygulayacağınız kırmızı bir far ve nude bir ruj, çarpıcı ve farklı bir görünüm yakalamanızı sağlayabilir.

Kırmızı ruj ve eyelinerın mükemmel uyumu!

Bol kirpik görünümü, kusursuz kuyruğa sahip belirgin bir eyeliner, göz kapaklarına uygulanan aydınlık bir far ve kırmızı ruj ile geceyi tam on ikiden vurabilirsiniz!

Parlat!

Elmacık kemikleri üzerine uyguladığınız aydınlatıcıyı gece makyajlarında korkusuz bir şekilde kullanabilirsiniz! Kontür uygulamaları da yüzünüzü kusursuz bir orana sokacaktır. Aydınlatıcıları kullanırken disko topu olmamaya aman dikkat!

Deneysel eyelinerlar!

Farklı ve cesur olmak isteyen ve tüm dikkati gözlerine yoğunlaştırmak isteyenlerin tercihi olabilir!

Dikkat dikkat!

Bu hatalara düşmeyin.

Tarafını seç!

Makyajda denge önemlidir. İlgiyi gözlere mi yoksa dudaklara mı çekmek istiyorsun önce buna karar vermen gerekli. Hem gözde hem dudakta kullanılan koyu ve iddialı renkler kesinliklikle bir fiyasko ile sonuçlanacaktır...

Un kurabiyesi güzeldir ama makyajda değil!

Özellikle gece makyajlarında, makyajın yüzde bozulmadan bizi tüm gece boyunca idare edebilmesi önemli. Bunun için pudralar ve sabitleme spreyleri kullanılabilir. Ama fazla uygulanan bir pudra ile Angelina Jolie bile olsanız un kurabiyesine dönmeniz kaçınılmaz son!

Renklerin uyumu önemli!

Korkusuzca renkleri kullanmak önemli ama renk uyumunu gözetmekte fayda var.

Güzel makyajın ilk şartı sağlıklı bir cilt! 🌟

Cildiniz için gerekli bakımları yapmıyor, içten ve dışardan cildinizi güzel beslemiyorsanız maalesef ki makyaj ile istediğiniz etkiyi alabilmeniz güç. Temizlenmiş ve iyi nemlendirilmiş bir cilt ilk önceliğimiz olmalı! ☺️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

♥ ♥ ♥

kydmrts

J-Lo yok artık muhteşemliğe çivimi çaktın nettin ?

canbaz67

Ahh Amber ahh..

Görüş Bildir