Görüş Bildir

etiket Emekliliğini İstedi: Kuran Dersi Verdiği Çocuklara Masaj Yaptıran İmama Soruşturma

Haberler
> Emekliliğini İstedi: Kuran Dersi Verdiği Çocuklara Masaj Yaptıran İmama Soruşturma

Diyanet İşleri Başkanlığı, Balıkesir Altıeylül ilçesinde, Kubbeli Camisi'nin imamlığını yapan A.Ö. ile ilgili, 'Kuran eğitimi verdiği çocuklara masaj yaptırdığı' gerekçesiyle soruşturma başlattı.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre Diyanet İşleri Başkanlığı'nın soruşturmasının ardından Balıkesir Valiliği de soruşturma başlatarak A.Ö'nün görev yerinin değiştirildiğini belirtti.

A.Ö.'nün çocuklara masaj yaptırdığı, M.Y. adlı bir vatandaşın TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurusu ile ortaya çıktı.

A.Ö.'nün çocuklara masaj yaptırdığı, M.Y. adlı bir vatandaşın TBMM Dilekçe Komisyonu'na başvurusu ile ortaya çıktı.

M.Y. adlı vatandaş, Dilekçe Komisyonu'na, şikâyette bulundu. Komisyon da konuyu Diyanet İşleri Başkanlığı'na havale etti. Başkanlık ise komisyona verdiği yanıtta şunları kaydetti:

'Kuran kursu eğitimi verdiği çocuklara masaj yaptırdığı yolundaki şikâyet ile ilgili olarak mahallinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne inceleme yaptırıldı ve şikâyet Cumhuriyet Savcılığı'na intikal ettirildi. Başkanlığa intikal eden şikâyet dilekçesi ile ilgili olarak da 7 Aralık 2016 tarihli onay ile müfettiş soruşturmasına başlandı ve soruşturma halen devam etmektedir.'

Psikiyatrik tedavi almış ve emekliliğini istemiş...

Psikiyatrik tedavi almış ve  emekliliğini istemiş...

Balıkesir Valiliği’nden de Meclis’e gönderilen yanıtta, imam A.Ö. ile ilgili şu bilgiler aktarıldı: 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın onayı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 36-1 b maddesi ‘b) Haklarında yapılan teftiş veya soruşturma sonucu o yerde kalmalarında sakınca görülmüş olması’ gereği adı geçenin görevli olduğu Altıeylül İlçesi Karamanköy Mahallesi Kubbeli Camisi İmam-Hatipliğinden Çorum İli Bayat İlçesi Kuruçay Köyü Camisi İmam-Hatipliğine naklen atandığı, ilgili personel 24 Nisan 2017 tarihinde rahatsızlanarak Balıkesir Devlet Hastanesi Psikiyatri kliniğinde yataklı tedaviye alındı, tedavisinin bitmesi sonucu 25 Haziran 2017 tarihinde göreve başladı ve emekliliğini talep etti.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
302
64
54
14
14
8
7
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Çapulcu Kayra

şu şerefszlerin isimlerini nie yazmıyorsunuz ? onlar yaparken utanmıyorsa siz isimlerini deşifre etmekten utanmamalısınız. A.Ö. ne ya Aq Öküzü mü ?

alpagut-han

dinci köpeklerin yönettiği hangi ülke gelişmişte türkiye gelişecek...

Pew Pew Pew

17 yaşında hiç yakışmıyor bu küfürler sana :) ne güzel terbiye almışsın öyle

Burak Akbaş

Bir arkadaşımın babası şu sözleri söylemişti; “Bir yerde dinin hakimiyeti güçlendikçe kokuşmuşluk ve bozulmuşluk da artar”. Sözde çok ahlaklıdır bizim müslüm... Devamını Gör