Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Elon Musk Yine Yapacağını Yaptı! Biz Yarım Saatte Evimize Gidemezken Onlar Dünya’nın Etrafında Tur Atacak!

-

Elon Musk'ın yeni bir planıyla karşı karşıyayız. Biz daha yarım saatte şehir içinde bir yerden bir yere giderken Elon Dünya'nın çevresinde yarım saatten az süreyle roketle tur atacak!

Hadi bu çılgın plana hep birlikte bakalım.

Kaynak: http://www.independent.co.uk/life-style/...

Bu plana göre isteyen insanlar rokete binip uzaya fırlatıldıktan sonra Dünya etrafında dolaşıp aynı yerine gelebilecek.

Eğer bu plan işe yararsa bu roketlerin ulaşım için kullanılmasına izin verilecek.

Elon: "Bu roketle Mars'ı bile sömürge altına alabileceğiz. Adı da "Big Fucking Roket" ya da kısaltılmış olarak "BFR" olacak".

Rokete binen bir insan Londra'dan New York'a sadece 29 dakikada gitti ya da 7,000 mili 39 dakikada tamamladı.

Elon: "BFR, Dünya'daki her yere 1 saatten önce gider. 2018 yılının ortasında SpaceX'in en ucuzu olacak. The Interplanetary Transport System, roketin resmi adı ve 40 kamarayla 100 kişi alabiliyor".

Son olarak da Elon'ın Mars'a bir mesajı var: "Dikkatli olun, çok yakın zamanda nüfusunuz 100 milyonu geçebilir!"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
whipple

Şu yorumları okudukça üzüldüm.. Eşşek hoşaftan ne anlar ki? Siz mal gibi Irak ne olacak , Barzani ne yapacak tartışın bence..

unsatisfieed

ya bu adamın paypal harici somut başka ne gibi bir dahice fikri oldu aq?

whipple

Tesla mesela.. Boston Dynamics mesela.. cahil piç.. Zart zurt eleştirmeden önce öğren..

unsatisfieed

mal işte, ulan tesla motor ne yaptı bugüne kadar? ayrıca boston dynamics elon musk'un değil siktir git

zehra-ozbay

Tesla sadece elektrik ile çalışan 3 araba modeli çıkartıp tarihin en eski araba markalarını bile solladı üstüne Solar City'i kurdu binlerce ev kendi enerjisini üretip arabasını şarj edebilecek durumda.Unutmamak lazım SpaceX de dünyanın en büyük uzay programından sorumlu olan NASA ile 12 fırlatmalık anlaşma yaptı ve 1 buçuk yıllık fırlatma kotasını doldurdu."Ya bu adam" diye hitap ettiğin adam da Milli Havacılık ve Uzay Mühendisliği Akademileri,Planetary Society,Stanford Danışmanlık komisyonu,California Teknoloji Enstitüsü heyetlerinin üyesi.Uzun süre Trump'ın danışma konseyindeydi ama Trump küresel ısınmanın yalan olduğunu söyleyip anlaşmadan çekilince konseyden istifa etti.Eee sen napıyosun profil fotoğrafı vileda olan arkadaş ?

player-one

Şarlatanın teki. 2015'te de suyun altından trenle ışık hızında gidilecekti hani ne oldu? Bol keseden at önce 2015 de sonra 2025 dersin. İnsanlar yaşayan Tony Stark desinler kendi reklamını yapıyor. Ne bu uzay merakı? Mars'a gidince ne olacak? Bunun bize ne faydası var? Kansere çare bulundu mu? Kopan organlar yerine getirilebiliyor mu? Bunları boşver daha bir çok küçük sorunun çözümü yok. 1960'larda insanlar evlerini kendileri süpürüyorlardı 57 sene sonra hala kendileri süpürüyorlar. Yapay zeka yapay zeka diye dolanıyorsun ya ortalarda yap bir robot evi süpürsün ev işlerini yapsın. Mars'ta ve genel olarak Uzay'da ölümcül radyasyon var NASA Ay haricinde bir yere gidememiş sen ne Mars'ından bahsediyorsun? Ayrıca otonom ya da elektrikli araç yapmak da çok matah bir şey değil, yeni bir şey değil çoğu markanın otonom özellikler barındıran aracı ve elektrikli aracı var.

zehra-ozbay

Yanlız NASA Mars'a ve Enceladus'a gitmeyi planlıyo .....

player-one

Kendin demişsin işte 'planlıyor' yani daha gidememiş. Bu da planlıyor?

sadecegercekler

Şaka mı yapıyorsun bilmiyorum. Yorumunu belli bir noktadan sonra okumayı da kestim. Bence şarlatan olan sensin? Kimse suyun altından trenle ışık hızında gidilecek diye bir vaatte bulunmadı. Zaten öyle birşey mümkün değil. Işık hızında giden her madde enerjiye dönüşür. İddianın kaynağı var mı?

zehra-ozbay

Su muhabbettini ben de anlamadım fsdfdds Kardeşim NASA 2018'de Güneşe gidiyoruz dedi.Onları eleştir bu adam cebindeki parasını koyup girdi en büyük rakibi devlet zaten kimden neyden çıkarı var

player-one

Al: https://onedio.com/haber/hyperloop-projesi-ile-ucak-hizinda-yolculuk-artik-hayal-degil-573366 Bu herif 5 sene sonra ışınlanacağız der siz ona da inanırsınız.

sadecegercekler

1. Sen "ışık" hızında yazmışsın. Yanlış yazmzış olabilirsin. Ama haberde "uçak" hızı yazıyor. 2. Zaten inşaası tamamlanmış, yani en azından çoğu. Gecikmeler olabilir, normal bunlar. Adam kendi cebinden karşılıyor bunları zaten.

soylemelih

Seri şartlarda güzel bir lojistik faaliyeti olurmuş.

denisov1881

onu bırakta rusyaya en kısa zamanda götürüyorsa helal olsun

Görüş Bildir