Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Elektronik Hurdaları Kullanma Şekliyle İnsana "Bu Neyin Kafasıdır" Dedirten Sanatçıdan 14 Fantastik Portre

143PAYLAŞIM

İnsanların geri dönüşüm kavramına bakışı, günbegün değişiyor. Kısacası çevre sorunlarına karşı farkındalığımız giderek artıyor, diyebiliriz. Tabii bu olgu, ülkelerin gelişmişlik düzeyleriyle de doğru orantılı olarak kendini gösteriyor. Bu ayırımı gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler olarak sınıflamak yerinde olur. Gelişmiş ülkelerde baş gösteren çevresel sorunların, gelişmekte olanlara göre minumum seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Eğitim sistemleri sayesinde insanların gelişmiş bir çevre bilincine sahip oldukları gerçeği de yadsınamaz. 

Benzer şeyleri gelişmekte olan ülkeler için söylememiz ise güç. Ne var ki bu durum bazen, yaratıcılığı tetikleyen bir unsura dönüşebiliyor. Böylece çevre sorunlarına dikkat çekmenin daha etkili yolları ortaya çıkabiliyor. Tıpkı galerimizde göreceğiniz eserleriyle , Brezilyalı sanatçı Christian Pierini'nin yaptığı gibi. Elektronik hurdaları yeniden kullanarak oluşturduğu enstalasyonlara, tabiri caizse biz bayıldık. 

Konu çevre sorunları mı? İnsanların dikkatini çekmek mi istiyorsunuz? Sanata sarılın! Çünkü ancak sanatın gücü, milyon dolarlar harcayarak bile oluşturamayacağınız bir etki yaratabilir...

Kaynak: https://www.facebook.com/MisterCopyright...

1. Renato Russo

2. Amy Winehouse

3. Raul Seixas

4. John Lennon

5. Marilyn Monroe

6. Janis Joplin

7. Ives Pierini

8. Harry Connick Jr

9. Boris Karloff (Frankstein)

10. 

11. V For Vendetta

12. V For Vendetta

13. Jimmy Hendrix

14. Christian Pierini

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saraptortusu

şu jimi çok iyi

Görüş Bildir